(מערכת xo)

בשנים שבהן עוז זהבי מלווה אותנו, נהוג לומר עליו שהוא גבר סקסי ויפה תואר ושחקן מוכשר. בימים האחרונים נאמרים עליו דברים נוספים. בגיליון הנוכחי שלפנאי פלוס מתפרסמת כתבת תחקיר מקיפההמביאה טענות של גורמים שונים בתעשיית הבידור הישראלי, לפיהן הפך זהבי לאדם קפריזי ובעייתי שסיגל לעצמו גינונים של דיווה זועמת ושקשה מאוד לעבוד במחיצתו. ייתכן שהתלונות נכונות, אבל הן לא סותרות את יתרונותיו האחרים של הבחור, והם רבים. תראו בעצמכם.

הילדות גילו אותו ב"האי". זהבי ומעריצות (צילום: ניר פקין)
הילדות גילו אותו ב"האי". זהבי ומעריצות (צילום: ניר פקין)

הפריצה הגדולה. זהבי (29) החל את דרכו המקצועית בלימודי משחק בסטודיו של יורם לוינשטיין. אחרי הלימודים קיבל כמה תפקידים קטנים, אבל הפריצה הגדולה היתה ב-2007, כשקיבל את תפקיד הצ'יף בסדרת הילדים "האי" של הוט. זה היה השלב שבו הילדות גילו אותו. זה גם היה השלב שבו בכירים בתעשייה זיהו את הפוטנציאל. בשלוש השנים הבאות כיכב בפסטיגלים ובהפקות ילדים, הרוויח סכומי כסף גדולים ונעשה אחד השמות החמים בשוק.

שם חם. עם יהודה לוי ואלי יצפאן (צילום: רפי דלויה)
שם חם. עם יהודה לוי ואלי יצפאן (צילום: רפי דלויה)

הזינוק ב"עספור". ב-2010 חלה נקודת מפנה חשובה בקריירה שלו: הוא הוזמן לאודישן לסדרה "עספור" של הוט, עבר אותו בהצלחה ונבחר לגלם את דמותו של איציק בנסולי. זה היה הזינוק. מעריצות החלו להמתין לו ליד הבית, התקשורת דיווחה בעקביות עלחייו הפרטיים, ובכל פעם שראו אותו עומד ומחליף שני משפטים עם איזו עלמת חן ברת מזל, מיד התנוססה תמונתה באחד המדורים תחת הכותרת "החדשה של זהבי".

ימי איציק. יוצא ממסיבת סיום הצילומים של "עספור" (צילום: ניר פקין)
ימי איציק. יוצא ממסיבת סיום הצילומים של "עספור" (צילום: ניר פקין)

תפקיד גורר תפקיד. אחרי "עספור" זהבי משתתף במיני סדרה "נבלות" על פי ספרו של יורם קניוק, המשודרת בהוט וזוכה להצלחה רבה. באותה תקופה הוא גם מלוהק לסדרה "חיים אחרים" של קשת, שבה הוא משחק נער דתי שחולם להיות רקדן.

לא מפסיקים לראות אותו. צילום פפראצי (צילום: רועי חביב)
לא מפסיקים לראות אותו. צילום פפראצי (צילום: רועי חביב)

למסך הגדול. אחרי שלוש סדרות טלוויזיה עושה זהבי צעד נוסף למעלה ומלוהק לסרט הקולנוע הראשון שלו - "התנגבות יחדים" שבייםדובר קוסאשווילי על פי ספרו של יהושע קנז. הוא הופיע שם לצדמיכאל אלוני וליאל דניר וקיבל ביקורות טובות.

צריך גם להנות לפעמים. זהבי בים (צילום: רועי חביב)
צריך גם להנות לפעמים. זהבי בים (צילום: רועי חביב)

הידיים, המבט. בשלב הבא זהבי מקבל טלפון מחברת רנואר שחפצה בו כפרנזטור. כבר שנתיים שהוא נותן את הפרצופים המסוקסים ומדגמן לחברת האופנה לצידה של הדוגמנית אור גרוסמן. עכשיו ניתן לראות אותו לא רק בטלוויזיה ובקולנוע אלא גם על שלטים בתחנות אוטובוס, עם ידיים בכיסים ומבט שגורם ללא מעט בנים ובנות לרכוש משהו של המותג הזה.

פרזנטור של חברת אופנה. עם אור גרוסמן  (צילום: רפי דלויה)
פרזנטור של חברת אופנה. עם אור גרוסמן (צילום: רפי דלויה)

ועכשיו חו"ל. בשנה האחרונה שוב נראה זהבי על מסכי הקולנוע, הפעם בסרט "הסיפור של יוסי" של איתן פוקס, שבו שיחק בחור גיי ובאחת הסצינות הופיע בעירום מלא. זהבי גם ניסה את מזלו בחו"ל ויצא לסדרת אודישנים בלוס אנג'לס. בינתיים שמענו שהוא לוהק לתפקיד אורח בסדרת המשטרה "סאותלנד" של רשת TNT. איך ייראה המשך הקריירה שלו? האם הוא יצליח בחו"ל? ואיזו השפעה תהיה לכתבת התחקיר? נחכה ונראה.

החיים בסרט. עם אוהד קנולר בבכורת "הסיפור של יוסי"  (צילום: gettyimages)
החיים בסרט. עם אוהד קנולר בבכורת "הסיפור של יוסי" (צילום: gettyimages)