זה התחיל כסיפור סינדרלה שהיה גורם אפילו לנינט טייב להזיל דמעה של התרגשות. סיפורו של ילד שמנמן מראשון לציון שהודה בראיונות לא פעם שעד גיל מאוחר לא ממש היו לו חברים, ועד שהחל לגבוה בחטיבת הביניים בילה את רוב ימיו בבית.

היום השמנמן בדימוס כבר בן 29, והוא אחד השחקנים הנחשבים ביותר בארץ. הוא גם נושא בגאווה את תואר "היפה והנכון" לשנת 2010, ונבחר לאחד הגברים הנחשקים ביותר במזרח התיכון בשנת 2011 בגיליון הרווקים הנחשקים שלנו.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

קוראים לו עוז זהבי, וכשהוא לא מתקתק קמפיינים יוקרתיים וקוטף כמה מן התפקידים הטובים ביותר שיש לתעשייה המקומית להציע ("עספור", "נבלות", "הסיפור של יוסי", "חיים אחרים"), הוא עמל על הפריצה הגדולה שלו לשוק הבינלאומי. לאחרונה הוא אף לוהק לתפקיד אורח בסדרה המצליחה "Southland".

נכון, זה קרה רק אחרי שהופעתו בפיילוט לגרסה האמריקאית של "תמרות עשן" נגנזה, כשהפיילוט נדחה על ידי רשת השידור, אבל לא צריך להיות קטנוניים.

אלא שבשנה האחרונה נדמה שלמרות ההישגים הבינלאומיים המסוימים, הקריירה של זהבי דווקא בהאטה. לאחרונה אומנם פורסם כי הוא לוהק לתפקיד ראשי בסדרת הילדים המתהווה "ג'וני ואבירי הגליל" (שם זמני), של yes, אך בחברת הלוויין לא ממש מבינים על מה כולם מדברים.

"טרם נסגרו הליהוקים לסדרה 'ג'וני ואבירי הגליל'", נמסר לנו בשמם בתגובה רשמית, ובאופן לא רשמי אמר לנו גורם המעורה בנושא: "האייטמים שפורסמו לא נכונים".

בעוד אנחנו נאלצים להסתפק בהופעתו הקצרה של זהבי בסדרת המערכונים על חיל האוויר ב"מצב האומה", מדורי הרכילות דיווחו על הרומן החדש והמוכחש שלו עם כתבת "חדשות הבידור", אלין לוי (שסירבה להגיב לכתבה), ועל רכישת חלקו של עפר שכטר בבר תל אביבי, (שכטר: "הוא אחלה גבר ואיש עסקים רציני").

במילים אחרות: למרות ניסיון הפריצה בחו"ל, 2012 מסתמנת כשנת שפל בקריירת המשחק של מי שעד לפני שנתיים היה התפוח הכי לוהט בביצה. איך זה קרה?

לכאורה נראה שזהבי, עם לוק בראד פיטי, חיוך שרמנטי וכישרון גדול, נמצא על הגל, אלא שבחודשים האחרונים זרמו למערכת "פנאי פלוס" לא מעט תלונות של גורמים בתעשייה המקומית על כך שהשחקן הפך לבלתי נסבל מאחורי הקלעים, שהוא מפונק ומתנהל באופן תמוה מול אנשי הפקה ועיתונאים.

"הרבה אנשים לא רוצים לעבוד איתו", מספר איש יחסי ציבור מוכר שהיה עד להתקף זעם מבית היוצר של זהבי. "אני ראיתי במו עיניי איך הוא מתנהג לאנשים והתהפך לי הלב. לא פעם נתקלתי בתגובות כמעט אלימות מצידו. פעם אחת שמעתי אותו מאיים על מישהי שאני מכיר, כנראה לא ברצינות, אבל זה היה דוחה", סיפר, "היא בסך הכל שאלה אותו שאלה, והוא בתגובה גירש אותה בבושת פנים. גועל נפש".

"אפילו בפסטיגל כבר לא משתגעים לעבוד איתו", אומר לנו בכיר בתעשייה שזכה להיתקל בכוכב בנסיבות מקצועיות. "בשלב מסוים הוא אפילו לא הסכים להצטלם עם ילדים שהגיעו במיוחד. הוא היה עצבני והתחיל לצעוק בכל פעם שביקשו ממנו להצטלם עם איזה ילד", סיפר בזעזוע, "עוז צעק 'אל תפריעו לי בהפסקות שלי ואל תפריעו לי בשינה שלי'. זה היה מוזר מאוד".

סוכן שחקנים נחשב סיכם את הדברים במשפט אחד: "השתן עלה לו לראש, הוא לא ידע להתמודד עם ההצלחה שלו".

"עוז זהבי הוא בנאדם שחצן", קובע צלם הפפראצי ברק פכטר, בין היחידים שהסכימו להתראיין לכתבה בשמם, ומוסיף, "באחת הפעמים שנתקלתי בו, בימי הקיץ, הוא היה במסעדה עם הסוכנת שלו לשעבר, רינת איתן. עוז יצא מהמסעדה, נצמד אליי והתחיל להתגרות בי. הוא ניסה להראות מיהו. הוא אמר לי 'תכבה את המצלמה' ורצה גם ללכת מכות לדעתי.

"אם לא הייתי שם עם ציוד וידאו שמתעד כל שנייה, זה יכול היה להידרדר למצב שבו הוא יכול היה לשבור את המצלמות. ממש הרגשתי שהוא רצה לתקוף אותי".

מה עשית אחרי זה?

"סימסתי לרינת יום למחרת, 'אם אלו האנשים שאת מייצגת זה עצוב מאוד', והיא אמרה לי, 'עזוב, עבר עליו יום קשה'".

זה שינה את היחס שלך אליו?

"אם אומרים שעוז נמצא באיזשהו מקום, ואני צריך להשקיע מאמץ או דלק, אני חושב פעמיים אם לנסוע. עוז בנאדם לא נחמד".

"אני לא זוכר שלעוז היתה בעיה איתי או עם צלמים אחרים", אומר לעומתו רועי חביב, צלם הפפראצי של מדור "מחיר התהילה" ב"פנאי פלוס". "לפני שבועיים או שלושה צילמתי אותו בים. הוא ביקש לראות את התמונות, שאל אם הכל בסדר, מה העניינים והכל היה רגיל".

גם ב־HOT, מרעיפים על זהבי שבחים ללא הרף, "התחושה הטובה לגבי עוז היתה עוד כששיחק בסדרה 'האי', ששודרה אז בערוץ הילדים, ורצינו ללהק אותו אז לכמה דברים אבל הוא היה בצבא", מספרת מירית טובי, מנהלת מחלקת הדרמה בחברת הכבלים. "כבר אז הבנו את הכישרון הגדול והנוכחות שלו כשחקן וככוכב.

בתקופה שבה התחלנו ללהק את 'עספור' עוז כבר התפנה, וחשבנו איך מחברים אותו לתוך הרביעייה. ההפתעה היתה גדולה, לא רק הנוכחות שלו כשחקן גדול עם נשמה גדולה והמראה הטוב, אלא היכולת שלו לשחק גם תפקידים קומיים. היה משהו בחיבור בינו ובין שלום מיכאלשווילי, וממש קרה איזה נס והוא נהיה 'עספורי'".

"קודם כל, עוז בן אדם מדהים", אומר החבר והקולגה מיכאלשווילי. "הוא חבר ממש טוב, ואני מאוד אוהב אותו. מדובר בשחקן סופר מקצועי ומוכשר. בכל פעם שיצא לנו לצלם הוא ראה תמיד את הצד השני וניסה לעזור. הפרויקט המשותף האחרון שלנו היה 'עספור' והוא היה חלק בלתי נפרד מהצוות".

במאי האחרון החליט זהבי לעזוב את הסוכנת שלו, ומי ששלפה אותו מהאנונימיות והפכה אותו לאחד השמות החמים במדינה, רינת איתן. אחרי לא פחות משבע שנים תחת פיקוחה של איתן, זהבי נטש את הספינה האם והתמקם תחת כנפו של סוכן העל בועז בן ציון (שמייצג כמה מהשמות הגדולים ביותר בעולם הבידור הישראלי).

לכאורה מדובר באקט מקצועי גרידא, אלא שבמקום להיפרד מאיתן האימהית בחיבוק, נשיקה וכמה מילות תודה, גורמים בתעשייה מספרים כי מי שגילתה אותו לעולם גילתה שנזנחה על ידי הכוכב שלה רק במקרה.

מי שסיפר לאיתן על המעבר היו אנשי תיאטרון הבימה, שהתקשרו לברר מדוע דווקא בן ציון מטפל בעיסוקיו של זהבי, ולא היא. רק אז נפל לאיתן האסימון: השחקן שטיפחה בשבע השנים האחרונות לא טרח לספר לה שהוא עוזב אותה ועובר סוכנות.

"זה היה ממש מחריד", מספר בכיר בתעשייה. "היא היתה הסוכנת שלו מהיום הראשון. לא היה מלבדו עבורה. היא בחורה סופר מקצועית, ואני עבדתי עם טאלנטים למיניהם, אבל בחיים לא ראיתי יחס כמו שהיא נתנה לו", הוסיף הבכיר. "היא זאת שמצאה אותו בזמנו והיא זו שפתחה לו את הדלת בניו יורק ובלוס אנג'לס.

"בתקופה מסוימת היא סגרה את הבאסטה בארץ כדי ללוות אותו לפגישות ונסעה איתו לחו"ל כמה שבועות בכל פעם. סיפרו לי שבקיץ, בערך אחרי הפעם השנייה שחזר מלוס אנג'לס, הוא החליט שתמה דרכם המשותפת ואז הוא עזב לבועז בן ציון במפתיע".

הבעיות ביחסים הבין אישיים של זהבי לא מתחילות ונגמרות בהחלפת הסוכנות המייצגת אותו. לטענת גורמים בתעשייה, זהבי מתקשה לעמוד במחויבויות לקידום פרויקטים שבהם הוא משתתף, ולא אוהב להתראיין כמצופה ממנו. בראיונות הוא מגדיר את עצמו כמתבודד וכסוליסט, אך נראה כי תכונות האופי עלולות לפגוע בעיקר בגופים שאיתם הוא עושה עסקים.

לעיתונאים שנתקלו בעוז בנסיבות מקצועיות יש בטן מלאה על מי שנחשב לגולדן בוי של התעשייה. "הוא אימת הכתבים", סיפר לנו מראיין מוכר, "אם יש רשימה של אנשים שכולם שונאים לראיין, הוא יכול לככב בראשה בקלות. הוא קשה מאוד. הוא מסוגל להחליט שהוא לא מוכן להתראיין ביום צילומים מסוים ולתקוע את כל הצוותים".

"צריך להבין אותו", מסביר מקורב שעבד עם השחקן לא מעט בעבר, "הוא מרגיש שהוא מוכר את עצמו כשהוא מתראיין, היו ראיונות שממש הוציאו ממנו וידויים גרועים ומשפילים", הוסיף, " וידויים שעדיין רודפים אותו, הוא ממש מפחד ממצלמות ומראיינים".

לטענת מקורביו, זהבי מצולק כתוצאה מההתעסקות האובססיבית בו. בגיל 25 פטפט בראיונות על הניסיונות המיניים שלו עם גברים ועם נשים מבוגרות ועל ההשפלות שחווה כילד שמן, אך בשנים האחרונות הוא מסכים לדבר אך ורק על הקריירה ועל התפקידים שלו ומאוד לא מרוצה כשפונים אליו ברחוב.

לא רק מראיינים ועיתונאים נחנקים כאשר הם שומעים את השם של זהבי. "עוז הוא לא בן אדם שיתחבר עם כולם", סיפר מקור באחת ההפקות שבה הכוכב לקח חלק. "יש את השחקנים שבאים ומתחברים לכל הסט, ויש כאלה שמעדיפים לקחת צעד אחורה. למרות שעבדנו איתו די בתחילת הטיפוס שלו, כבר אז הבנו שמדובר באישיות שמפתחת גינוני דיווה, הוא ידע מאוד מהר מיהו ומהו".

איך אתה מסביר את זה?

"עוז צמח מעולם הילדים, ששם מאדירים אותך ומתלהבים ממך הרבה יותר מאשר בעולם המבוגרים. כנראה שהוא בא לעולם הזה לא מוכן".

מקורב לשחקן סיפר שלאחרונה הטאלנט החתיך החל לפנות אל עצמו בגוף שלישי. "זה נהיה מגוחך", הוא מספר, "הוא מסוגל לנהל שיחה רגילה לחלוטין, ופתאום להתחיל לפנות לעצמו בגוף שלישי. פתאום הוא אומר 'לא קל להיות עוז זהבי' וכאלה. בהתחלה זה היה מצחיק, אבל אחר כך זה הפך לסוג של מגלומניה".

אדם נוסף שעבד עם זהבי אישר את הדברים. "זה נכון. הוא לא מפסיק לפנות לעצמו בגוף שלישי, זה מביך לפעמים. חבל שהוא הגיע למקום הזה שבו הוא שכח מיהו ומאיפה הוא הגיע".

"יש הסבר לכל דבר", ניסה מקורב לשחקן להסביר את ההתנהגות הביזארית של הכוכב הנערץ. "הוא חשש מחשיפת יתר, בכל מקום שאליו הוא הגיע אנשים הטרידו אותו. לא סתם הוא שונא להתראיין, היתה לו תקופה רעה שאחריה הוא מאס בכל עניין החשיפה. אבל ייאמר לזכותו שכשהוא מתראיין, הוא מתראיין כמו שצריך".

נכון, אבל לא רק מראיינים ועיתונאים מתלוננים על ההתנהגות של עוז.

"לפעמים כשאתה שחקן, גוף השידור חושב שאתה הרכוש שלו, אז הם גוררים אותך לעשות דברים שלא מיידעים אותך מראש, לא מכינים אותך. לא תמיד הוא ידע שבאים לראיין אותו. גם המעריצים חשבו שהוא שלהם וירדו לחייו בלי סוף".

ומה בקשר לאנשי מקצוע אחרים שהתלוננו?

"אוקיי, אז עוז לא תמיד נחמד על הסט. ביג דיל. בזמן שכולם צוחקים ומעבירים את הזמן על סט צילום, עוז מעדיף להיכנס לדמות שלו ולהיות הכי מקצועי. אם שואלים אותי, ככה זה צריך להיות".

אז לאן מועדות פניו של זהבי? ההמלצה הכי טובה מגיעה מאשת מקצוע בכירה, שממליצה לזהבי לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב - לעבוד. "עוז ניחן בכל החבילה. הוא יפה, מוכשר מאוד והוא התברך בכל האלמנטים".

אז איך את מייעצת לו לרדת קצת מהעץ?

"אני הייתי מייעצת לו לחזור לעבודה. פחות להתעסק בבולשיט, יותר בעבודה אמיתית".

אשת יחסי ציבור נחשבת, שעבדה בעבר עם זהבי, הסכימה גם היא לתרום לשחקן עצה שאולי תעזור לו לחזור לקרקע. "אני מציעה שיפסיק להגיד לעצמו כמה שהוא כוכב, ושיזכור מאיפה הוא הגיע", היא אומרת. "כשהוא מגיע לסט צילום שיזכור שהיום הוא אולי כוכב, אבל מחר הוא עלול להיעלם באותה המהירות - וחבל".

** את הכתבה המלאה תוכלו לקרוא בגיליון השבוע של "פנאי פלוס"

תגובות:

בועז בן ציון, בשם עוז זהבי: "התחלנו לייצג את עוז זהבי ביוני האחרון. בתקופה קצרה זו מצאתי שעוז מקפיד לקיים את כל מה שמוטל עליו במסגרת ההסכמים שחתם והרבה מעבר לכך בגלל שאיפתו לפרפקציוניזם. מעבר לכך, אין בכוונתנו לענות לגורמים אנונימיים שמצוטטים בעילום שם. כל אחד יכול להמציא ציטוטים ולייחס אותם ל'גורמים בתעשייה'.

"העובדה שהעליתם טענות מגורמים שלא הזדהו מעוררת תהיות ומעלה סימני שאלה לגבי טוהר הכתבה והאינטרסים העומדים מאחוריה. לכל היותר, מדובר בשורה של רכילויות שאין מקומן במגזין כמו 'פנאי פלוס'.

"גם טוקבקים מכפישים כל אחד יכול לכתוב, וזו לא תהיה עיתונות. ראוי להזכיר שגם בציטוטים אנונימיים אין העיתון מכוסה בפני תביעת לשון הרע. לפיכך, הכפשות אלה יזכו לתגובה הולמת".

רינת איתן בתגובה: "מערכת היחסים רבת השנים וההצלחות עם עוז הגיעה לסיומה. עוז היה ונשאר שחקן מוכשר. אנחנו מאחלים לו הצלחה גדולה בהמשך".

רותי מרום, דוברת הפסטיגל: "עוז זהבי כיכב בארבעה פסטיגלים. הוא הוזמן שוב ושוב להיות חלק מההפקה בשל עובדת היותו שחקן ופרפורמר מוכשר ומעל הכל מקצוען אמיתי. מעולם לא נתקלנו במהלך העבודה עימו ביחס או גישה בעייתית כלשהי.

"לראיה מספר הפסטיגלים הרבים שבהם לקח חלק. דלתות הפסטיגל תמיד יהיו פתוחות לפניו ונשמח לשתף עימו פעולה גם בעתיד".

השתתף בהכנת הכתבה: רואי (איקו)עוזרי

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :

מאיה בוסקילה מודה: "לא פשוט להיות בהריון"

אורן זריף שונא כדורגל אבל מככב ב"גולסטאר"

האקסים דנה עדיני ודניאל סלומון במופע חדש