"אפשר להגיד שזה היה סיבוב ההופעות הכי טוב שלי עד היום", מסכמת נינט בחיוך שאפשר לשמוע גם דרך הטלפון. "היה הרבה קהל שבא והתעניין, והלך הביתה גם, שזה לא משהו שקרה לי מאז 'כוכב נולד'".

הלך הביתה? מה זאת אומרת?

"כלומר באו אנשים להופעה והם היו צריכים ללכת הביתה כי לא היה מקום, שזה משהו שממש שימח אותי. האלבום הזה ממש חשוב לי, וזה כיף לקבל אהבה על משהו שאת אוהבת באמת. זה עוד סימון בדרך, של וואלה, איזה כיף, איזה יופי לנו".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

לא סתם נינט מאושרת. אפשר לומר, בזהירות, שהשנה האחרונה שלה היתה מהמוצלחות בקריירה שלה, וממש לא רק בגלל החתונה שבדרך. בגיל כמעט 29, תואר "המאמי הלאומית" המכביד הולך ומפליג לעבר מחוזות רחוקים, ובמקומו הגיע למזח אלבום באנגלית, "Sympathetic Nervous System", שנתן בראש לכל המבקרים, שגם לא היססו לפרגן.

אחרי שהרשימה כמה מפיקים מחו"ל שהחתימו אותה להופעות בפסטיבלים נחשבים בעולם, וחרשה גם את הארץ בהופעות עמוסות, עכשיו היא סוגרת את הסיבוב הנוכחי במופע חגיגי בבארבי בתל אביב.

"אני לא לגמרי סוגרת את הסיבוב כי יהיו עוד הופעות בהמשך", היא מבהירה, " אבל לא ממש הרבה, כי אני נכנסת עכשיו לעבודה על הופעות לאלבום חדש בעברית שכבר הוקלט. סיימתי להקליט אותו לפני שבוע".

מזל טוב!

"תודה רבה, תודה. זה הולך להיות אלבום מאוד אקלקטי. היתה לי חוויה נדירה לעבוד עליו".

היה חשוב לך להקליט אלבום נוסף כל כך מהר?

"לא בהכרח. אני לא יודעת אם יקרה עוד פעם כל כך מהר, זה פשוט היה פרץ של כתיבה ומוזה, וזה קרה בעברית, האלבום הבא שלי יהיה בעברית, הבנתי פתאום שיש לי המון שירים בעברית שכתבתי בשנה האחרונה. וזה יצא מאוד מגניב, עבדתי עליו עם עידן רבינוביץ' ויוסי מזרחי, שני מפיקים צעירים ומוכשרים".

מה יהיה בהופעה בבארבי?

"יהיו כמעט רק השירים מהאלבום באנגלית, זו החלטה שלקחתי, לעשות את כולם בלי יוצא מהכלל, ויהיה ווייב היסטרי".

איך את מרגישה עם הביקורות על האלבום הזה? נחמד שמפרגנים סוף סוף או שזה לא מזיז לך?

"זה עושה לי טוב מאוד, ברור, כולנו רוצים לקבל אהבה בסופו של דבר. השאלה היא עד כמה, מה את מוכנה לעשות בשביל לקבל אהבה. אז אני לא מוכנה לעשות הכל, אבל זה נורא משמח אותי לקבל אהבה, גם מהקהל שמצביע ברגליים בהופעות וגם מהמבקרים.

"אני לא חושבת שקיבלתי כזה פרגון על משהו שעשיתי עד היום אי פעם. אני מנסה לא להתבשם מזה יותר מדי, כי זה רק כמה אנשים שקיבלו את הפלטפורמה לכתוב את הדעה שלהם. אבל למרות הפרגון אני לא מרגישה שאני יכולה לנוח עכשיו, אני אקבל את הטפיחה על השכם, אבל אמשיך לדהור קדימה".

גם אחרי כל השנים האלה על הבמה היא עדיין מתרגשת עד לקצות האצבעות. "הופעה בבארבי זה ביג תינג. זה מאוד רציני, זה מקום מאוד מאוד גדול, המון קהל, זה אחד המקומות שאני הכי אוהבת להופיע בהם אם לא ה-. הווייב שם פשוט היסטרי, ואנשים שילמו כסף ובאו והשקיעו מזמנם לבוא ולראות אותך, אני רק מקווה שאנשים ילכו כמה שיותר להופעות".

את מרגישה שהולכים פחות להופעות בתקופה האחרונה?

"אני פשוט מאחלת לאנשים ללכת כמה שיותר להופעות כדי שיהיה להם כיף, כי זה עושה משהו בנשמה. לא בהכרח הופעות שלי אגב, הופעה של כל אמן שנותן את הנשמה לא רק בשביל לבדר, למרות שזה מה שזה בתכלס, אבל זה גם הרבה יותר מזה".

מה הרוטינה שלך לפני הופעות? איך את מתכוננת?

"אני בעיקר עושה חימום קולי ומדיטציה, שזה כולל ריכוז במשהו מסוים שאני בוחרת באותו ערב, ואני פשוט מתבודדת עם עצמי, אני אוהבת את זה, זה חלק מהנתינה על הבמה".

להיות קצת לבד לפני שאת נעמדת מול המון אנשים.

"בדיוק".

את מכינה את הטקסטים שתגידי על הבמה מראש?

"את יודעת, זה היה פעם סרט שלי. פעם חשבתי שזה משהו שצריך לעשות, שמי שנמצא על הבמה צריך לדבר עם הקהל, אבל הבנתי עם הזמן שזה לא הקטע שלי, ולא בא לי להיות משהו שאני לא. אני לא רוצה להסביר את עצמי אם אני לא מרגישה את זה, את הצורך לדבר. אז אני לא אוהבת לדבר בהופעות. אם בא לי להגיד משהו אגיד, אבל אני מעדיפה על הבמה שהאמן לא ידבר, אני באה כדי לשמוע מוזיקה, לא זיוני שכל".

איזו הופעה ריגשה אותך בזמן האחרון?

"הופעה של מאיה בלזיצמן. זו הופעה של צ'לו ותופים אלקטרוניים, ופשוט וואו, כל כך התרגשתי. אני אוהבת שאני יוצאת מופתעת, שאני שומעת את השיר ולא יודעת מה הולך לבוא אחר כך.

"זה מדהים כי כשאני הולכת להופעות נורא קשה לי להתנתק מכל הצלילים ולבקר, כי מה לעשות, אני במקצוע, אבל בהופעה של מאיה היא שאבה אותי לעולם הזה, והתרגשתי מזה שאני מתרגשת וגם מכמה שהיא מדהימה. מאוד נהניתי, ובכיתי גם".

מה השיר האהוב עלייך ב־"Sympathetic Nervous System"?

"השיר שהכי עושה לי את זה זה 'Room', כי משהו בווייב שלו פשוט גורם לי לתחושות מאוד נעימות בגוף, זה משהו שנורא קשה להסביר, המילים ממש מקטינות את מה שאני מרגישה.

"וגם את 'Find My Love', שזה שיר שמכניס אותי לכזאת סאטלה מדהימה, רק מעצם העניין השבטי והרפפטיביות שמתעצמת לקראת הסוף, אפשר להגיד שאני משווה את השיר הזה לסקס. כי זה שיר שמתחיל לאט ועדין והולך ונהיה טירוף חושים".

מה נותן לך השראה ליצירה?

"אני בעיקר מוצאת השראה באנשים במחשבות ובכאבים".

אין כמו כאב בשביל השראה.

"כן, את יוצרת משם גם כשאת לא רוצה ליצור".

אז בתקופות שמחות קשה יותר ליצור?

"לא בדיוק. גם הווייב שלי השתנה, זה לא שאני כותבת רק מכאב, זה נורא תלוי. מה שהכי נותן לי השראה זה אנשים, לא רק קרובים, פשוט אנשים, התבוננות על אנשים. אני אוהבת להתבונן ולהקשיב ואז אני עושה מזה סלט".

את מרגישה שהקהל שלך משתנה מאלבום לאלבום?

"אני מרגישה את זה בקהל, אני רואה פתאום אנשים בני 30 ומעלה, שזה משהו שלא קרה עד עכשיו".

וזה משמח אותך?

"זה נורא תלוי איך את מסתכלת על דברים, כי גם קהל של ילדות בנות 16... גם אני וגם ואת היינו בנות 16, ואני לגמרי לא מזלזלת בקהל הזה, זה הקהל עם הכי הרבה כאב כרגע, ואם הן מוצאות שקט במוזיקה שלי זה מדהים, וזה בכלל לא עניין של גיל".

ושאלה אחרונה: איזו מוזיקה תרצי בחתונה שלך?

"אם הייתי יודעת באמת שהייתי עונה לך. אבל אין לי מושג. אני עוד לא חושבת על זה בכלל כי לא בא לי להיכנס לדיכאון מהבחירה. ממש קשה לי לבחור, באמת".

** נינט טייב בהופעה, 10.10, 21:00, בארבי תל אביב

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :

חגית יאסו לא ממהרת להוציא אלבום ראשון

מאיה בוסקילה מודה: לא פשוט להיות בהריון

"הנסיכה הקסומה": איפה הכוכבים היום?