"ההשראה שלי מגיעה מכל מקום. יכולה להתעורר משיטוט ברחוב, מביקור אצל חברים, ממפגש עם אנשים שלא הכרתי או מכתבה זניחה בחדשות. מה שחשוב הוא להישאר ערה ולנסות לא לפספס, להקשיב למה שקורה סביבי ואז להתרכז לרגע ולהבין מה זה מאפשר לי לקחת איתי".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

ההריון הראשון של שני כהן, 32, שלט ברוב המכריע של האייטמים עליה השנה, ואפשר להבין למה.

כהן, שהפכה מזמן לעמוד תווך ב"ארץ נהדרת", נמנית על הזן המוזר של הסלבריטאים הרגועים, הצנועים, האהובים מאוד, אלה שלא מעוררים שום מחלוקת וששערוריות פשוט מדלגות עליהן מראש. הן יודעות ששום דבר לא יעזור – מהם לא תבוא הישועה.

אז שני כהן בהריון ראשון, ותוך כדי היא ממשיכה לתפקד כאחת הנשים הכי מצחיקות בארץ. מעבר לכישרונות הברורים שלה, כהן ניחנה גם בכישרון הנדיר לשמור על פרונט עממי ונגיש, נקייה מסימפטומי "ההצלחה עלתה לי לראש", בדיוק כמו שעם ישראל אוהב את הסלבז שלו.

זקוקים לעוד הוכחה? אפילו הפרסומת שהיא מככבת בה, כמזכירה של שוקה, סוכן הביטוח, מדורגת כאחת הפרסומות האהובות. מי ייתן ובמהירה בימינו אמן נזכה לקבל ממנה גם נתח דרמטי הגון בתפקידים שהם מעבר לקומדיה, כי משהו בעיניים שלה מבטיח את זה מאז שנפגשנו.

מקום ברשימת היפים והנכונים: 16

מה יפה בה: הברק הזה בעיניים הוא פרייסלס.

מה נכון בה: כותבת סדרה לעצמה, כי היא יודעת איך השוק עובד.

אף אחד לא מושלם: על מצפונכוש כל הסיומותוש האלה בעולמוש.

למדתי לתת שקט לעצמי

מה היה האירוע שהכי השפיע עלייך כילדה?

"הוא בטח לא הכי השפיע אבל הוא הראשון שעלה לי. כשהייתי בת ארבע ההורים שלי לקחו אותי לאיזה לונה פארק מאולתר, איבדתי אותם אבל נשארתי עם פתק ובו מספר. פתאום שמעתי ברמקול איש מכריז שמי שמחזיק בפתק עם המספר שהיה לי ביד מתבקש להגיע לבמה המרכזית.

"הלכתי על דעת עצמי, העלו אותי על הבמה והמנחה קרא בהתרגשות: 'גבירותיי ורבותיי, הילדה הקטנה זכתה ברובוט!' כל הקהל מולי הריע והמנחה הרים אותי. הייתי בטירוף. אני זוכרת את ההתרגשות העצומה לשמע קהל נלהב. ככה ההורים שלי מצאו אותי, על כתפיים של מנחה בקרקס, מאושרת וזורחת. הם היו המומים ואני רק רציתי להישאר על הבמה הזאת לתמיד".

מה המקום הכי מפתיע שקיבלת בו השראה?

"טיסת לילה לברלין, כל המטוס ישן ופתאום אני רואה פס מדהים בשמיים שמחלק אותם באופן ברור לחושך ואור. הרגע הקטן הזה פתח בי משהו והרגשתי שלרגע אחד אני מבינה הכל. הכל. התחלתי לכתוב בקדחתנות ומילאתי מחברת שלמה בכל מה שרק אפשר או אי אפשר להעלות על הדעת".

מה את עושה כשאת מרגישה חסרת השראה?

"אני פשוט משחררת. למדתי בשנה האחרונה שצריך גם לתת קצת שקט לעצמך, במיוחד כשאתה יוצר ולא רק מבצע. הלגיטימציה והשחרור האלה, שפעם לא הכרתי, מאפשרים להפתעות להגיע ולרעיונות הכי טובים להעיר אותך באמצע הלילה עם איזו הברקה או תובנה".

מהי היצירה שהכי השפיעה עליך?

"אני חושבת שהסרטים של אלמודובר. כולם. מהמוכרים ועד הזניחים ביותר. כשהייתי סטודנטית למשחק לקחתי מהאוזן השלישית סרט אחר שלו מדי שבוע, עד שבסוף קניתי את כולם. זה הפך אותי. הצבעים, התחושות, היצריות. עד היום כל סרט שלו מטלטל ומרגש אותי".

מה היה הדבר הכי משמח שקרה לך בשנה שעברה?

"זה שנכנסתי להריון. חיכיתי לזה הרבה זמן ובסוף זה הגיע".

מה את מאחלת למדינה לרגל ראש השנה?

"שנשרוד את כל האיומים שבאמת באמת מפחידים אותי. ושנהיה טובים אחד לשני גם בלי שתהיה מלחמה בחוץ. לא חייבים דרמות בשביל להתאפס ולהיות נדיבים, אדיבים וטובים זה לזה. זה לגמרי אפשרי בעיניי".

ולעצמך?

"שחיי המשפחה יתחילו ברגל ימין ושיהיה לי קל לשלב בין הקריירה שאני כל כך אוהבת לתינוקת הקטנה. שהלא נודע יהפוך למציאות טובה מרגשת ומאושרת. הלוואי".

צילום: אוהד רומנו, סגנון: סיון חימי, שיער: אמיר אליהו, איפור: חן אלקבץ במוצרי איב סאן לורן, ריסים: ארדל

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד יפים ונכונים:

** את הרשימה המלאה של 50 "היפים והנכונים" תוכלו למצוא בגיליון החדש של פנאי פלוס