ממש לפני שנפרדתי מנדב קרני ביקשתי ממנו שיתקשר אליי בעוד שנה ויגיד לי אם צדקתי. קרני, 24, הוא הממתק החדש של בנות הנוער. הוא הפך כזה בעקבות השתתפותו בדוקו־ריאלטי "TLV: עושים את תל אביב 3" (שני־רביעי, 22:00, HOT בידור ישראלי) שתסתיים בקרוב מאוד, בסוף אוגוסט.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

קרני נבוך מאוד מעצם היותו בתוך בועת סבון אוורירית שבה צופים המוני בני נוער שמתגרדים משעמום בחופש הגדול - HOT טוענים כי העונה השלישית חלפה מעל רף מיליון ההזמנות ב־VOD.

הוא נבוך משום שהוא ילד טוב מקיבוץ כברי שבצפון. הוא לא מקלל, לא מטנף, לא עושה סטוצים ובעיקר לא מסוגל להוציא מילה רעה אחת מפיו בלי להסביר אחר כך בדיוק למה הוא התכוון, שמא יחשדו בו שכוונותיו רעות.

האווירה בראיון איתו היא של פצפוצי שקולד וסוכריות מרשמלו. בסיומו הוא מספר לי שהוא ממש אוטוטו סוגר את המינוס ועובר לתל אביב. אמרתי לו שתל אביב תחספס אותו, תסדוק את הנאיביות שלו ללא הכר.

הוא אמר לי שהוא לא חושב שדבר כזה יקרה, כי הוא מאוד מפוקס. כאמור, אמרתי לו שאני מחכה לטלפון.

כבר ממבט ראשון ברור למה ילדות בנות 16 עשויות לרצות לאמץ אותו כאקססורי לוהט לקראת השנה החדשה שמתקרבת במהירות מבעיתה.

יש לו פנים מלאכיות וגוף של אל יווני עם עור בגוון מוקה, כיאה לבן של אב תימני ואם דנית. "אמא שלי היתה מתנדבת שהגיעה לקיבוץ. היא ואבא שלי התאהבו בפאב המקומי, היא התגיירה והם הולידו ביחד שלושה ילדים. אני האמצעי, אחי הגדול, שי, בן 26 ואחותי הקטנה, יולי, בת 21. הם נפרדו כשהייתי בן חמש".

אתה זוכר משהו מהגירושין שלהם?

"אין לי זיכרונות כילד בכלל. הזיכרון שלי מתחיל מגיל 13. כל מה שאני יודע על התקופה שהייתי ילד זה מסיפורים של אחי".

למה אתה חושב שאתה לא זוכר את הילדות שלך?

"הייתי ילד מאוד סגור וקריזיונר. לא ממש מתקשר עם הסביבה. היה לי קוקו בלונדיני ארוך, הייתי הילדה הכי יפה בגן. וילד, מספיק שקוראים לו פעם אחת בחורה, הוא נסגר לגמרי".

בן אדם לא מדחיק ילדות שלמה בגלל שקראו לו ילדה.

"תראי אני מודה שיכול להיות שבגלל שלקחתי את הגירושין כל כך טוב כנראה הדחקתי הרבה במגרות שמאחורי המוח. לקחתי את זה עם חיוך, כמו שאני לוקח כל דבר בחיים שלי, ונראה לי שאולי משהו שם באמת תקוע. אני חושב שחוסר הביטחון שלי היום מושפע מזה".

הוריו של קרני התגרשו יפה, כפי שהוא בוחר להגדיר את זה, בלי סכסוכים ובלי מריבות, ועברו לבתים נפרדים בקיבוץ. שניהם התחתנו שנית והקימו משפחות, בו בזמן שגידלו את שלושת הילדים במשמורת משותפת.

קרני עזב את הבית בגיל 15, למרות שממש לא היה חייב. היו לו שני בתים ושתי משפחות חמות ואוהבות. "לא היה לי כל כך קל בחיים מבחינה כלכלית. מגיל 15 אני מפרנס את עצמי, גם בגלל החלטה שלי וגם כי אני לא מסוגל לקחת מאנשים כסף. יצאתי לעבוד ובהזדמנות הראשונה שהקיבוץ אפשר לי לקחת דירה - יצאתי מהבית".

ואז התחלת לדגמן?

"חבר של השכנים שלנו בקיבוץ הוא הצלם אלדד רפאלי. הוא ראה אותי וביקש לשלוח תמונות שלי. ככה התגלגלתי בין סוכנויות, עד שהגעתי לסוכנות עלית שבה אני מיוצג עד היום. לפני הצבא עשיתי הרבה עבודות (סליו, גולף, פוקס, מ.ט). עבדתי באתונה ואיסטנבול וממש לפני שהייתי אמור להמשיך ליעד הבא אמרתי להם שאני מפסיק כי אני הולך לצבא".

שנייה לפני שהתגייס ביקשה אמו את ברכתו. היא רצתה לחזור לדנמרק ולקחת את אחיו עימה. הוא אמר לה שתיסע בלי לחשוב פעמיים.

"אבא שלי התחתן בפעם השנייה עם אשה שהיא הדמות האימהית שלי בארץ, ובגדול אני הבן היחיד של אבא שלי שגר בישראל. אחי הגדול כבר ארבע שנים נודד ואמא שלי ואחותי בדנמרק. אתה מתרגל לחיים כאלה שהמרחק הוא חלק מהעניין. איך אומרים, לכל חרא מתרגלים".

זה נשמע קשה.

"תראי, אני שמח שהם שם. אני רוצה שהם יהיו איפה שטוב להם. אני לא צריך את אבא ואמא לידי".

קרני לא הפסיק לעבוד מאז גיל 15. הוא היה פועל במפעל לפלסטיק בקיבוץ והיום הוא ברמן בבננה ביץ' בחוף אכזיב הצמוד לקיבוץ.

"תראי, החיים שלי שונים. גדלתי במקום שהוא ההפך הגמור מתל אביב. במקום שגדלתי בו יש תבנית מאוד מסוימת לאיך צריך לחיות, וככה כולם בקיבוץ. אלה חיים טובים, אבל לא מה שאני רוצה. אני רוצה חיים דינמיים שיהיו קשורים לדברים שאני אוהב לעשות, ולא מה שהחברה אומרת לי.

את יודעת כמה שואלים אותי מתי אלך ללמוד הנדסת תעשייה וניהול או משהו? אבל זה לא משהו שאהיה מבסוט לקום אליו בבוקר. אם אלמד - זה יהיה בתחום שקשור למוזיקה או עיצוב".

החלום הגדול של קרני הוא מוזיקה. הוא התחיל לנגן בגיטרה ולשיר בגיל צעיר, אבל עד היום שבו הסדרה עלתה לאוויר מעט מאוד אנשים סביבו ידעו על התשוקה שלו.

לתוכנית הוא הגיע לאחר שלא צלח את האודישנים לעונה האחרונה של "האח הגדול", משם שמו הועבר הלאה וקיבל זימון לאודישנים לעונה הנוכחית של "TLV", המותג שלוקח צעירים טובי מראה שרוצים לפרוץ בתעשייה, לא כל כך משנה איך, המותג שנתן לנו, האמת, בעיקר את "נטע זר".

"הסדרה פתחה לי את הדלת אצלי בראש קודם כל. מבחינתי, אחריה אני שווה משהו. אף פעם לא שרתי מול קהל. עד הסדרה רוב האנשים שמכירים אותי בכלל לא ידעו שאני שר.

"לפני הסדרה לא חשבתי שאני שווה, שאני מספיק טוב מקצועית. כבן אדם בכלל אני בהתחבטויות של שנים. זה אף פעם לא נגמר. בעיות של ביטחון עצמי, ביקורת עצמית, פרפקציוניזם שקשה לי להתמודד איתו. אני תמיד שואף להכי טוב ומוצא את עצמי קורס".

המשתתפים בעונות הקודמות לא הצליחו לפרוץ בתעשייה.

"מבחינתי התוכנית היא ממש לא 15 דקות התהילה שלי, אלא רק הצעד הראשון. אני מאמין שאני יכול ויש לי את מה שצריך. באתי עם מטרה מאוד ברורה לתוכנית הזו, מטרה שאני חושב שהיא יותר ברורה משל שאר האנשים. אני מהתוכנית הזו פותח דלת למוזיקה, לא משנה מה".

זה לא כזה פשוט, אתה בטח כבר יודע.

"ברור שכדי להגיע למקום שאני רוצה אני צריך לעבוד קשה ולצבור ניסיון. אני גם לא אומר שאני יותר או פחות טוב מאחרים, פשוט לי יש דרייב פנימי.

"התוכנית נתנה אופציה ומה שאתה עושה משם זה רק אתה. אולי בעונות הקודמות הם לא דחפו את עצמם מספיק. אני רוצה להיות קרוב לכל, לדחוף את עצמי. זו עבודה קשה לכתוב ולהלחין. אני גם צריך לבנות לעצמי שם".

איך בונים שם חוץ מבאמת לצבור ניסיון בעבודה? אירועים?

"הייתי בכמה אירועים, מה לעשות, לפעמים צריך ללכת. זו דרך טובה אם אתה רוצה פרסום שופוני. אבל אני רוצה פרסום דרך עבודה ולא מזה שיראו את הפנים שלי בכל מקום. מבחינתי, האידיאל זה לעבוד כל הזמן, גם אם זה אומר לתפוס עבודות בדוגמנות או בטלוויזיה. אם צריך אז גם לקחת שיעורי משחק ופיתוח קול. אני בא עם נכונות להשקיע את כל מה שצריך".

בעונה הנוכחית, לעומת העונות הקודמות, החליטה ההפקה ללהק שני גברים ושתי נשים - עדן צרפתי, לריאן זוהרי שאשון, ליאור שוחט וקרני.

צרפתי, הגבר הנוסף של העונה הנוכחית, ניהל בבית רומן עם אחת השותפות (שוחט), ובאופן צפוי הפך לחבר טוב של קרני. כשאני שואלת אותו האם החברות הטלוויזיונית הזו היא אמיתית ויכולה להחזיק מים גם אחרי שהתוכנית תרד, הוא עונה לי כהרגלו - מהוסס ומנסה לא לפגוע באף אחד.

"יש לנו מערכת יחסים שונה. גרנו חודש וחצי אחד בתוך התחת של השני, אז מן הסתם התחברנו. אבל אני יכול להגיד לך שלחלקם אני לא יודע אם הייתי מתחבר ביומיום. היום אנחנו קרובים, כי יש לנו מכנה משותף. אני ועדן הפכנו להיות חברים מאוד טובים, אבל אני לא יכול להגיד לך שאלה החברים הכי טובים שלי".

יש הרבה ביקורת על התוכנית הזו ששמה לעצמה את הכותרת ריאליטי, אבל למעשה היא מתוסרטת במידה רבה.

"כן, שמעתי כבר לא פעם אחת את הטענה הזו. תראי, בחיים לא אמרו לי מה להגיד. בחיים לא כיוונו אותי. קיבלתי סיטואציה והייתי צריך להגיב לה.

"נגיד, אני מגיע לבית קפה שבו אני עובד ופתאום מגיע אליי הסוכן שלי, אז אין לי מושג מה הולך מאחורי הקלעים ומה הוא הולך להגיד לי, אני פשוט מתגלגל עם מה שהם מפילים עליי. אנחנו לא מודעים לדברים האלה, לא עושים סצנות פעמיים, אני לא מקבל דף עם תסריט, והתגובות שלי הן התגובות האותנטיות שלי.

"אני מרוצה ממה שרואים על המסך, כי עברתי שם תהליך. מבחור סגור, בלי ביטחון, לבחור שמאמין בעצמו. הצלחתי להפוך לאסרטיבי. להפוך את הביקורת העצמית להערכה עצמית".

חוסר ביטחון וביישנות - אלה מילים שחוזרות המון בשיחה עם קרני. גם בענייני בחורות הוא מתעקש לסבך הכל.

"גם במערכות יחסים אני פרפקציוניסט, אם זה לא מושלם, אני לא מסוגל להיות שם. אני כל הזמן דוחף את מערכת היחסים כדי שתתאים לערכים שלי, לאמינות, לחברות טובה ולפתיחות. ברגע שצץ לי הספק הראשון - זה נגמר. אני לא מחפש סתם, היום אני מאוד מפחד להיכנס לקשר, כי אני לא מוכן לעבור את כל הדבר הזה אם זה לא משהו אמיתי. אני חייב לעבוד על זה".

נו, זה בדיוק הזמן שלך לעבוד על זה.

"אני כרגע נמנע מבחורות. זה לא מעניין אותי. יש לי צרכים של גבר, ברור, אבל אין לי דחף לבת זוג. אני יוצא מעט מאוד, כי רוב הזמן אני עובד בצפון או שאני בפגישות, אז אין לי זמן לצאת לבלות. יצא לי קצת לבלות בתל אביב - יצאתי עם החבר'ה שלי, נטו ליהנות".

ולא התחילו איתך בטירוף?

"לא יותר מדי. התחילו איתי, אבל זה לא משנה. פונים אליי הרבה בקטע של התוכנית, בקטע של פרגון. אני גם ממש לא בעניין של סטוצים, אף פעם לא קרה לי סקס בשירותים וכאלה. אני לא אוהב את הקטע הזה, אין בזה שום דבר. אני הכי ביישן, לא מתחיל עם בחורות. אולי התחלתי עם אחת־שתיים והן הפכו לחברות שלי אחר כך".

מתי היתה לך חברה בפעם האחרונה?

"לפני הרבה זמן. מגיל 15 אני במערכות יחסים כל הזמן. בשנה וחצי האחרונות אני לבד. אני בחור מפוקס ועכשיו אני מפוקס בעשייה. החלום שלי זה לחיות בחווה גדולה עם מינימום שבעה ילדים, אגם ואולפן הקלטות".

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :