הודה שגם הוא סובל מבעיות פיננסיות מידי פעם. זוהר ליבה (צילום: פיני סילוק )
הודה שגם הוא סובל מבעיות פיננסיות מידי פעם. זוהר ליבה (צילום: פיני סילוק )

(מערכת XO)

כולנו מרגישים בימים אלו כאילו קניית דירה היא מן חלום נשגב, מטורף ורטוב שאי אפשר להגיע אליו. שהאוברדראפט ממשיך. שמהמינוס אי אפשר לצאת. אך הרבה פעמים אנו טועים ומניחים שאצל כוכבי ישראל הכל בסדר. אז זהו - שלא. אספנו כמה כוכבים שהודו בכנות ורצינות אין קץ שגם בשבילם מדובר במאבק יומיומי.

זוהר ליבה

רק לפני מספר שבועות התנוסס זוהר ליבה על שער המגזין פנאי פלוס וסיפר כי למרות שהוא שחקן עסוק ונחשב, הוא עדיין לא מצליח להתפרנס בכבוד ונאלץ לחלטר כגנן, ממיין ביצים בלול ועוד כמה עבודות שממש רחוקות מהגלאם ומהיופי אליו הוא רגיל על השטיח האדום. "מאוד הזדהיתי עם דוד פורטל. אחרי שהבן הראשון שלי, איתי, נולד, היו שנתיים שבהן לא עבדתי במשחק. ממש שום דבר. אז עשיתי כל מיני עבודות. עבדתי קצת בגינון, עשיתי עבודות בעץ, מכרתי רהיטים, בניתי ארונות", סיפר ליבה בראיון הזה עם פנאי פלוס. כל הכבוד על התושייה.

עבד בעבודות מזדמנות עד שהפך לשחקן מצליח. אלוש (צילום: רפי דלויה)
עבד בעבודות מזדמנות עד שהפך לשחקן מצליח. אלוש (צילום: רפי דלויה)

אביב אלוש

אביב אלוש הוא אחד הפרצופים היותר מוכרים על המסך הישראלי, עם קילומטראז' יפה בסדרות מצליחות כמו "אלנבי", "עספור", "הבורר" ו"האי". עם זאת, גם הוא חווה לא מעט קשיים כלכליים בדרכו למעמד כשחקן נחשק. אלוש גם הוא התראיין לפנאי פלוס לפני מספר חודשים וסיפר שנאלץ לעבוד בעבודות מזדמנות בכדי להשלים הכנסה. "אני כבר תשע שנים בתל אביב, והיו לי שנים לא קלות. בעיקר בהתחלה. אחרי 'פיק אפ' חשבתי שוואלה, זה הולך לקרות והתפקידים הולכים להגיע, אבל זה לא קרה. בהיבט הפיננסי, יש לך כל הזמן דיאלוג פנימי עם עצמך - מה, אני חייב לצאת לעבוד, להביא כסף, לשלם שכר דירה. יצא לי לעבוד גם בדברים אחרים שהם לא משחק במהלך הקריירה שלי, גם שנייה לפני שצילמתי את 'עספור'. לכולם נדמה שהעולם הזה ורוד ומי שעושה סדרה אחת מצליחה יכול לקנות לעצמו דירה במגדלי YOO, אבל זה לא עובד ככה. אחרי שתי עונות מצליחות של 'האי' בערוץ הילדים ואחרי תפקיד ב'הבורר 2', פתאום היה שקט. שקט מטורף בקריירה. אין עבודה, אין פרנסה. זאת היתה שנה מאוד קשה פיננסית, וזה השפיע עליי נפשית".

אחרי שהכריז על פשיטת רגל, הפסיק לחייך. איציק זוהר (צילום: אביב חופי )
אחרי שהכריז על פשיטת רגל, הפסיק לחייך. איציק זוהר (צילום: אביב חופי )

איציק זוהר

ביוני 2012 הגיש איציק זוה בקשה לפשיטת רגל אחרי שהודה שהתמכר להימורים. על פי הבקשה של הכדורגלן לשעבר בן ה-42, החובות עליהם עמד היו בשווי 688 אלף שקלים. אז נכון שסיפורו של זוהר איננו הסיפור הרגיל של שחקן מתקשה אלא שמדובר בהתמכרות, אך לנו עדיין צר עליו.

יש לך שבעה שקלים? אני צריכה להגיע לבאר שבע. זהבה בן עם דודו אהרון (צילום: רפי דלויה)
יש לך שבעה שקלים? אני צריכה להגיע לבאר שבע. זהבה בן עם דודו אהרון (צילום: רפי דלויה)

זהבה בן

בשנת 2005 התראיינה בן ל"7 ימים" וסיפרה על קשיים כלכליים שהיא חוותה באותן השנים, מה שהוביל למופע התרמה למענה של הזמרת, שהתקיים בתל אביב ובכפר סבא ובו השתתפו בין היתר גם היוצרים עידן רייכל, אהוד בנאי ואסטרל פרוג'קשן. מאז הספיקה בן לעמוד על הרגליים פחות או יותר, השתתפה בעונתה הראשונה של "חי בלה לה לנד" ואפילו בפרסומת לחברת ביטוח.

גם היא מרוששת. אתי דודאי (צלם: שוקה כהן)
גם היא מרוששת. אתי דודאי (צלם: שוקה כהן)
אתי דודאי
אחד הסיפורים היותר לוהטים בביצה בשנה האחרונה היו הצרות הכלכליות של אתי דודאי, בעבר "מעושרת" והיום קצת פחות. "כיום אני חיה מעזרה של חברים ומשפחה ואין לי יותר מימון מהבנק. אני מבקשת רשות למכור את היצירות והתכשיטים שלי", אמרה בפתיחת הדיון בדבר מצבה הכלכלי בבית המשפט דודאי ביולי 2012. אנחנו מקווים שמאז היא הצליחה לעמוד על הרגליים.