"חודשיים אחרי שיצאתי מבית 'האח' קראו לי באחד האתרים זונת השקות. המחשבה הראשונה היתה 'מה, אני לא אלך יותר להשקות בגלל שקראו לי ככה?', אבל אחרי שחשבתי קצת, אמרתי 'על הזין שלי, אני אמשיך ללכת ושימשיכו לכתוב עליי מה שרוצים'. אם ממשיכים להזמין אותי, כנראה שאני עושה משהו נכון".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

ליהיא גרינר (28), קפטן נבחרת ישראל באירועי השקה, יודעת מה חלקכם חושבים עליה, ופשוט שמה על זה כזה גדול. תקראו לה פליטת ריאליטי, תקראו לה זונת השקות אבל העיקר שתקראו לה. "לימדתי את עצמי להעריך את כל מה שכותבים עליי, טוב או רע. הכתב משקיע זמן לכתוב, לא? אז כנראה שאני מספיק מעניינת", היא מסכמת את גישתה לנושא.

אני נפגש איתה בדירת הגן בגבעתיים שהיא חולקת עם בעלה הטרי זה חודש, יוסי צבר, ואנחנו מתמקמים ליד שולחן גדול בחצר הבית. הימים ימי מחאה חברתית והאדם העמל רואה איך המציאות סביבו מקשה עליו להתפרנס בכבוד. והנה עולה השאלה באופן טבעי, ליהיא גרינר, ממה בעצם את מתפרנסת?

"אני מתפרנסת מיחסי ציבור. אני פרסומאית".

פרסומאית?

"בשלושת החודשים האחרונים אני מודעה מהלכת. למשל, יש חברה מסוימת של לקים שאני אוהבת ומשתמשת במוצרים שלה.

"החלטתי שאני רוצה לעשות איתם עסקים, הרמתי אליהם טלפון וסיפרתי שאני ממש אוהבת את המוצרים שלהם, ורוצה עוד מהם, פלוס כסף. זה עבד. הם שילמו לי סכום כסף, ואני בתמורה מדברת בראיונות על הלקים האלה, מורחת אותם כל הזמן ומעלה תמונות לחשבון הפייסבוק והטוויטר שלי".

ועל אילו סכומים מדובר?

"משהו בין 2,500 ל־5,000 שקל, תלוי בכמות הסיקור וכאלה. אם הם אוהבים את שיתוף הפעולה בינינו, אנחנו ממשיכים איתו למשל לתוכניות בוקר, ואז כמובן הם מוסיפים לי כסף. אל תדאג, הכל נעשה עם חשבוניות לפי חוק".

את עוסק מורשה?

צוחקת בקול גדול. "כן, אני נקראת 'ליהיא גרינר בידור'".

ויש כמובן גם את נושא ההשקות. מתברר שפרט למתנות שמקבלת גרינר, מעורבים פה גם סכומי כסף לא מבוטלים. "להשקות רחוקות, נגיד מחוץ לתל אביב, אני גובה כסף. לאחרונה הייתי בכמה אירועים בחיפה, ברחובות ועוד כמה, וביקשתי תשלום על זה.

"אני מקבלת טלפון ממשרד יחסי הציבור, הם מזמינים אותי ואני עונה שאני מצטערת, שהמיקום של ההשקה רחוק לי ואני רוצה תשלום. תבין שלהם זה מאוד משתלם. כשאני מגיעה, כל האייטמים אחר כך הם עליי, כתבי רכילות מתקשרים אליי ביום שאחרי לקבל איזשהו סיפור צהוב ואני מספקת את הסחורה, ובינינו, אין עוד סלבז שיתנו סיפורים כפי שאני נותנת, וזה עושה שירות מעולה למשרד היח"צ".

עם רקורד מרשים/מביך, תלוי את מי תשאלו, של 12 אירועים בחודש הראשון לאחר יציאה מהווילה בנווה אילן, ועוד בטרם הפכה את זה לעסק משגשג, ביססה את עצמה גרינר מהר מאוד כגברת הראשונה של אירועי ההשקה.

די מהר הבינה המתמודדת הכי צבעונית בתולדות "האח הגדול" ומי שנפרדה מהארוס שלה, אבירם בן שושן, בפריים טיים וביתקה את בתולי הסקס בריאליטי ישראלי עם עתי שולברג, מאיזה צד מרוח הקרם להחלקת הקמטים שמחלקים בהשקות האלה.

הפתיחות שבה היא מספרת על איך הפכה את עצם היותה אייטם רכילותי למקור הכנסה מרעננת. בטח בביצה המלאה בטיפוסים שמספרים שהם מגיעים לאירועים האלה כי רצו להציל את נפגעי הרעש בהאיטי/ הקרחונים הנמסים/ ניצולי האקסודוס - וטעו בפנייה. בזמן שעיתונאים מתחרים מי יקטול אותה יותר, גרינר צוחקת כל הדרך אל הבנק.

"בהתחלה זה היה מגניב ללכת להשקות. אני אוהבת את המצלמות, אני אוהבת לראות אנשים מפורסמים ואני הכי אוהבת להיות חלק מתעשיית הבידור בארץ", היא אומרת. "זה אקסייטינג! התלהבתי לפגוש מפורסמים כמו דנה אינטרנשיונל או ציון ברוך שבא אליי באיזה אירוע ודיבר איתי על העונה שלי. אתה יודע איזה כיף זה?! שירי מימון גם. היא ראתה אותי וחייכה חיוך ענקי, זה מגניב.

"אחרי כמה אירועים הבנתי איך התעשייה הזאת עובדת. נכנסתי לעניינים מאוד מהר ובצורה מאוד טבעית. אנשים אהבו אותי, ניגשו אליי וביקשו להזמין אותי לאירועים.

"אני חושבת שהסיבה העיקרית היתה כי הייתי נגישה מאוד. חילקתי לכולם את המספר שלי, סיפרתי אייטמים עליי והייתי פתוחה כל הזמן. לא הכירו דבר כזה אף פעם פה כנראה. אז התחילו להזמין אותי ואמרו לי, 'ליהיא בואי לחנות הזאת והזאת, נצלם אותך ותקבלי תלוש לקנייה בחנות עד סכום מסוים.

"לאט לאט התחלתי לדרוש יותר - במקום זוג משקפיים שהציעו, דרשתי שני זוגות. במקום שני זוגות נעליים, ביקשתי ארבעה וכן הלאה. למדתי מאוד מהר, ולא האמנתי שככה זה עובד אשכרה! אחרי חודש בערך כבר הבנתי הכל, והתחלתי לעשות מזה גם כסף".

מה עוד את רוצה לעשות?

"אני מתה להיכנס לעולם הילדים. החלום שלי הוא ללמד ילדים אנגלית. הייתי ליצנית במשך חמש שנים בארצות הברית, הייתי עושה ימי הולדת, ולמדתי תיאטרון שש שנים באל.איי".

ובינתיים את סוג של קים קרדשיאן מקומית? עושה קריירה מעצם היותך סלב?

"יש לנו את אותה מנטליות כי באנו מאותו מקום, הוליווד, קליפורניה. אין שם בושה לדבר ולפתוח את הפה ולהיות גסים. פה אין הרבה מפורסמים שמרגישים פתוחים מספיק כי ישראל היא מדינה קטנה, כולם מכירים את כולם, ומחשבנים מה יגידו עליהם.

"מה אתה חושב, פריס הילטון, שמסתובבת עם תיק של לואי ויטון על היד, קנתה אותו באמת? ברור שזה הכל חינם. גם קים קרדשיאן שמגיעה לאירועים והשקות, מקבלת על זה כסף.

"לקח לי קצת זמן, אבל מהר הבנתי שכמו שזה עובד בארצות הברית, עם כל הכוכבות שיש שם, זה יכול לעבוד גם פה, למה לא? אני הבאתי את הדברים האלה לארץ. אני יבואנית הטראש המובילה בישראל, ואין לי עם זה שום בעיה".

מה זה אומר עבורך, להיות אייקון טראש?

"זה אומר ליצור הרבה רכילות, וגם לזרום איתה אחר כך. זה להיות בוטה ולהיות בכל מקום, שייראו אותך כל הזמן. מסיבות, כל הזמן ליהנות. לדעתי אלה שסותמים את הפה ולא זורמים עם התקשורת הם הטראש האמיתי.

"עברתי תקופה לא קלה ב'האח הגדול', שלימדה אותי לא לשים זין על אף אחד. הרי כמעט התחתנתי עם אבירם בגלל שפחדתי מה יגידו אם ניפרד אחרי האירוסין, ואז פתאום הבנתי שזה לא מה שאני רוצה, שאני לא מאושרת, ואז החלטתי לעשות את מה שטוב לי".

מלבד תעשיית המסיבות ואירועי ההשקה, דואגת גרינר להכנסה נוספת. כבר כמה חודשים שהיא עמלה על ליין איפור בשם "סאן שיין קוסמטיקס", כאשר את המוצרים היא תייבא מארצות הברית. בנוסף, כפרזנטורית של מותג האופנה נפרטיטי, המזוהה עם קליינטורה שמרנית, היא עובדת על קולקציה צעירה, "כדי שגם צעירות יוכלו להרגיש סקסיות".

הפרויקט הטרי ביותר בארסנל שלה הוא שותפות בבית קפה ברחוב לילינבלום בתל אביב, שם שוב נכנסת כשותפה - מהלך שמתיימר למשוך קהל המזוהה עם גרינר. כמי שמסחרה את הטראש, לא נותר לנו לתהות האם בעצם כל דבר שקורה בחייה הוא חלק ממאסטר־פלאן עם מטרה צנועה: להמשיך להיות באור הזרקורים. למשל, החתונה שלה.

תזכורת: לפני חודש התחתנה גרינר עם צבר. 900 אורחים, לייזרים, אפטר פארטי ואביבית בר זוהר אחת שהרסה לכלה את הערב המיוחד והטילה על הכל צל בצורת חתול שחור. כמו באמריקה.

"שמעתי אנשים שאומרים שהריב שלי עם אביבית בחתונה היה מבוים. כאילו בגלל שאנחנו מיוצגות באותה סוכנות של יריב נתי ניצלנו את המעמד כדי לייצר אייטם", היא אומרת. "איזה פאקינג בולשיט! למה נראה לכם שאנצל את היום שלי, החתונה שלי, כדי לעשות רעש תקשורתי?".

כי את ידועה כאחת שאוהבת רעש תקשורתי.

"בולשיט. אני אוהבת תקשורת, ברור, אבל בחתונה שלי? נראה לך? אני חושבת שהמרוויחה היחידה מכל הסיפור הזה זאת אביבית. אני חושבת שלגמרי הרמתי אותה ואנשים רצו אחריה רק בגלל הפרשה. הרי היא באה עם 'חבר' חדש לא? איך זה הגיוני שיש לה חבר חדש, אם היא רק נחתה מכמה שבועות בארצות הברית וכמה שעות אחרי זה הגיעה לחתונה?"

גרינר טוענת שהיא לא כעסה בגלל שאביבית פלשה למסיבה המוקדמת, שאליה לא הוזמנה. מתברר שהדבר שהכי הרגיז את הכלה היא העובדה שאביבית נכנסה ונעמדה באמצע האולם בדיוק כאשר האורחים אכלו את המנה השנייה שלהם, ובזמן שמוזיקה קלאסית התנגנה לה מעדנות ברקע. "היא ארגנה שורה של אנשים, תור של ממש, כדי להצטלם איתה". זה נגמר בשני מאבטחים שגירשו את אביבית מהאולם באקט די משפיל.

ומה עם הצ'ק שהיא שמה בכניסה, החזרת לה?

"היא לא שמה כלום! אתה מבין? הדבר הראשון שאני ויוסי עשינו אחרי החתונה, במקום לספור צ'קים זה לחפש את המעטפה שלה. כשגירשו אותה היא אמרה שהיא שמה כסף, ועניין אותי אם זה נכון. מה אתה חושב? היא לא שמה כלום. רק אחר כך שמעתי שהיא תירצה את זה בכך שלא היה לה זמן, שהיא רק נחתה בארץ ולא הספיקה להוציא כסף, משהו כזה. אבל לעמוד חצי שעה ולדפוק פוזות לצלמים, זה יש לך זמן, אה?!".

אביבית, בתגובה: " בכלל באתי לצאת לכיוון השירותים ופתאום קפצו עלי מלא בחורות וצעקו 'אביבית, אביבית!'. הן עשו סביבי מעגל וזה לא היה בשליטתי. אפילו האחות והאמא של החתן ביקשו להצטלם איתי, ולא יכולתי להעיף אנשים, נכון?

"כשהגיעו המאבטחים להוציא אותי מהאולם, חשבתי שעושים לי מתיחה. ונכון, כשהייתי בארצות הברית הכרתי מלא חבר'ה ישראלים וביליתי איתם, אבל לא בקטע רומנטי או משהו. שורה תחתונה, אני מאחלת לה בהצלחה וכל הדבר הזה מאחורי כבר".

ליהיא, יוסי הציע לך נישואין אחרי שלושה חודשים. לא מלחיץ להתחתן כל כך מהר?

"לא. הרגשתי שזה ממש זה. יוסי הוא המתנה הכי גדולה שקיבלתי אי פעם, הרבה יותר מכל מה שקיבלתי בהשקות. (צוחקת) הסקס שלנו מושלם - לא הייתי מתחתנת איתו אם זה לא היה טוב - וברור שיותר טוב מעם עתי. מי זוכר בכלל איך היה?".

איפה הקו האדום שלך בנוגע לסיקור?

"לא ממש יש לי כזה. אם כאשר אהיה בהריון, ואקבל הצעה מעניינת לסיקור הלידה - אין לי בעיה עם זה. אתן גישה לכל הדבר הזה, לכל אמצעי תקשורת שירצה, אבל הגבול יהיה הדלת של חדר הלידה. פנימה הם לא ייכנסו, יש גבול".

מה בדבר ספיישל, חלילה, על מדרגות הרבנות?

"אם זה יעניין את התקשורת, אין לי בעיה. אני לא מבטיחה שאהיה נחמדה, כי במקרה של חלילה גירושין אני כנראה אהיה וואן קרייזי ביץ', אבל אם ירצו, בכיף".

עד מתי תמשיכי להיות סלב מכוח האנרציה?

"אני מהמרת על שש שנים, עד הלידה השלישית. טוב, סתם, בוא נראה אם אני יכולה בכלל להיכנס להריון. חמסה, חמסה".

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :