אלבום בינלאומי ראשון לתופעה המרתקת הזאת הקרויה נינט טייב. לטייב יש תמיד שני צדדים מובהקים: יש את נינט של "כוכב נולד" ויש את נינט שצמאה לעשות רוק מחוספס ופיסות אינדי שרחוקות שנות אור מתוכנית הריאליטי.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

גם באלבום מככבת הדואליות הזו, בצורה שבה אנחנו ניגשים אליו: כאלבום של כוכבת פופ, או של יצרנית אינדי שמופקת א־לה גבע אלון או אסף אבידן?

זה נכון, בתחום העולמי טייב עוד לא הותירה חותם כמו השניים האלה, אבל היא עברה מספיק חוויות, בחינות תחת זכוכית מגדלת ועקיצות שיכולות למלא אלבום מרובע של רוק זועם.

חילופי השפה באלבום החדש מבטלים את מחלות הילדות של אלבומה הקודם, "קומוניקטיבי" (שהופק על ידי חברי להקת רוקפור), ומשאירים ביד פצצת רוק משובחת שמתכתבת עם הגדולות שבזמרות האינדי של שלושת העשורים האחרונים.

אם זה לא מספיק, אז הקול הענק של טייב שם את רובן בכיס הקטן. עם זאת, לא הכל טייב בחדש של נינט, שימשוך ודאי לא מעט אש מהמעריצים של צמד אלבומיה הראשונים.

ההפקה המעולה של מייק קרוסי (ארקטיק מאנקיז, Foals ועוד ממתקי MTV2 הלונדוני) מצילה כמעט מחצית מהשירים מכתיבה לא מספיק מהודקת. עם זאת, כשזה עובד זה עובד בגדול.

קחו למשל את שיר הנושא הפותח, או למעשה את שלושת השירים הראשונים החזקים, ותראו איך טייב הופכת למפלצת רוק של ממש. ההפקה הנוצצת הופכת את חברי רוקפור, המלווים את טייב זה ארבע שנים, לגיבורי רוק מודרניים, וההגשה של טייב יכולה לפרק לכם את הרמקולים בקלילות.

הפתעה נוספת נמצאת כמעט בסוף האלבום: "O'Computer" הוא שיר כואב וחושפני עם מלודיה מידבקת ואווירה אפלה שטייב שוחה בה נפלא. צריך כמה האזנות כדי להבין את השיר, אבל כשהוא נפתח בפזמון הענק יש כאן יצירה שממצבת את טייב כאחד הדברים הטובים שהז'אנר העולמי יכול לבקש.

האלבום הרביעי של נינט הוא שלב נוסף בדרכה למצב את עצמה כאמנית טוטאלית עם יכולות ווקאליות מופלאות ואפשרות להגשמה עצמית מעוררת קנאה.

בעברית זה הלך קצת פחות טוב, אבל "Sympathetic Nervous System" האיכותי הוא הכלי שדרכו נגלה לבסוף את נינט הבוגרת, זאת ששינתה את חיינו לנצח בערב אחד בניצנים ונושאת על גבה את הנטל הזה עד היום.

נינט טייב, "Sympathetic Nervous System", הליקון

ציון: 4 כוכבים

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: