אם תשאלו את צופות ערוץ הילדים הרכות בשנים, מאור שוויצר, 23, תמיד היה כוכב. למעשה, לשחקן הירושלמי יש לא מעט דפי מעריצים ופייסבוק, אותן מתחזקות מעריצות משולהבות המכירות אותו מהעבודה שעשה ב"חצויה", שבה הוא מגלם את רובי, בחור עם שליחות.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

באוגוסט הקרוב הוא יעלה על בימת התיאטרון עם ההצגה החדשה שכתב וביים ג'ייסון דנינו הולט, "אדיפלית", ובקרוב יופיע גם ב"אופוריה" לצד רוני דלומי ורועי ניק - סדרה פרי עטו של רון לשם ("אם יש גן עדן", "תא גורדין") שתעלה ב־HOT ומבטיחה להיות התשובה הישראלית ל"סקינס".

אם הייתי צריכה לתאר אותו במילה אחת, היא ודאי היתה "ממוקד", ואם בשתיים, אז "חתיך וממוקד".

מתי הבנת שאתה רוצה להיות שחקן?

"מגיל אפס. נולדתי שחקן. לא הבנתי פתאום שאני רוצה. זה תמיד משך אותי ותמיד היה החלום שלי, גם אם לפעמים הסתרתי את זה קצת.

"כילד חשבתי שזה טיפה... איך אסביר את זה? לא סטייל להיות שחקן. שאולי יותר טוב לשחק כדורסל או כדורגל. אבל בשלב מסוים זה נפתח והלכתי ללמוד משחק (בבית הספר הדרך של אייל כהן ורותי דייכס, ל.א). וזה יצא לטובה, כי אני לא יודע לעשות כלום חוץ מלשחק - ואני גם לא רוצה לדעת".

שמתי לב שיש לך ים אתרי מעריצות.

"זה תמיד נחמד, אבל אני מנסה לא לייחס לזה חשיבות, כי הדבר שאני באמת נהנה ממנו זה המשחק עצמו, ימי הצילום, החזרות והעשייה. המעריצים והכביכול זוהר? זה יכול להיות נחמד, אבל לפעמים זה גם יכול להיות לא נחמד.

"מזהים אותי ברחוב, בעיקר ילדים. ב'חצויה' שיחקתי דמות נורא רעה. יום אחד הלכתי ברחוב ופשוט ילדה קטנה שהסתכלה עליי ועברה לידי הבינה מי אני וברחה מהמקום. נסה על נפשה. אני תמיד משתדל להיות נחמד לילדים ורובם הגדול מבין שזה רק טלוויזיה, אבל זה היה מצחיק כשזה קרה".

ספר לי על "אופוריה".

"הסדרה הכי מדהימה בעולם שכתב אחד המוכשרים ביקום הזה, רון לשם, אין לי מילים. באמת דרמה שאומרת משהו. זו דרמה על בני נוער שמיועדת למבוגרים והיא רוצה לפתוח צוהר למה שההורים לא יודעים, כביכול, קורה בעולם הנוער. את יודעת, סמים ואלכוהול וסקס ופורנו וילדים שנשרטו ממשהו שקרה להם ומהסטריאוטיפים של השמן, ההומו וכו'.

"זה היה הדבר הכי כיף בעולם לצלם. שלושת החודשים הכי מאושרים בחיים שלי".

איזו סוג של טלוויזיה אתה הכי אוהב? מה אתה רואה?

"אני עוקב אחרי 'אננדה' של דנה מודן, סדרה פשוט מדהימה. 'תא גורדין', 'חטופים', 'פלפלים צהובים'. אני מאוד אוהב יצירות ישראליות באופן כללי. בואי נגיד שאני לא רואה המון טלוויזיה, אבל אלו סדרות שממש אהבתי".

אם היה לך כוח על, מה הוא היה?

"קורא מחשבות. כי יש לי מן נטייה כזאת להסתכל בעיניים של בן אדם ולדעת פחות או יותר מי הוא ומה הוא".

חתיך וממוקד. שוויצר (צילום: ליאור נורדמן)
חתיך וממוקד. שוויצר (צילום: ליאור נורדמן)

** את כל ההבטחות בקולנוע, במוזיקה, בטלוויזיה ובדוגמנות - תמצאו בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

__________________________________________________________________________________________________________

עוד ביכורים: