נערת הזהב. לורנס בפרימיירה ל"משחקי הרעב" (צילום: gettyimages)
נערת הזהב. לורנס בפרימיירה ל"משחקי הרעב" (צילום: gettyimages)

למרות שהיא רגילה לשחק בסרטים את הדמות של הנערה הסקסית אך מוכת הגורל, לג'ניפר לורנס דווקא הייתה התחלה די סבבה בחיים: היא נולדה באוגוסט 1990 לזוג הורים בורגני ופרובינציאלי במדינת קאנטקי שבארצות הברית. כיוון שהייתה בת יחידה בין שני אחים בנים, לורנס הייתה כל חייה גם הנסיכה של הבית. זה יכול להסביר את שיגעון הגדלות שלקתה בו בגיל 14, בו החליטה שהיא רוצה לנסוע לניו יורק כדי לחפש סוכנויות שייצגו אותה. לורנס מספרת כי ישבה להוריה על העורק הראשי עד שסוף כל סוף הם החליטו לקחת אותה לתפוח הגדול לאודישנים. "מעולם לא שאלתי את עצמי מה אהיה אם לא אצליח כשחקנית. בחיים לא הייתה לי תוכנית חלופית, כמו להיות דוקטור או משהו כזה. העקשנות של גיל 14 ליוותה אותי כל חיי המקצועיים". טוב, גברת, בואי לא נגזים. עדיין, את רק בת 21.

לורנס כנערה פוחזת (צילום: gettyimages)
לורנס כנערה פוחזת (צילום: gettyimages)

ואז הגיעו הפרסומות המביכות

אחרי כמה אודישנים שלא צלחו הסתובבה לורנס עם אמה בניו יורק, וכמו כל סיפור סינדרלה טוב, גם אותה עצר צלם באמצע הרחוב וביקש מאמה רשות לצלם אותה. "באותה תקופה עדיין לא הבנו כמה קריפי זה נשמע, אז אמרנו לו 'אין בעיה, תצלם'", הסבירה לורנס למגזין HELLO. הצלם העביר את התמונות שלה לסוכנות טאלנטים. לורנס אומנם לא עברה את האודישן לפרסומת לשמה היא צולמה, אך הסוכנות בכל זאת החליטה להחתים אותה. הפריצה הראשונה שלה הייתה כאשר כיכבה בפרסומת ל"My Sweet 16", בערך התוכנית המביכה ביותר בתולדות הריאליטי (המשודרת בערוץ MTV), ומאוחר יותר הגיעה גם פרסומת לבורגר קינג. ולא רק מפרסומות מביכות סבלה לורנס: בשלב מסוים הוריה החליטו כי הם לא מרשים לה לעסוק במשחק ודוגמנות עד שתסיים את התיכון בהצלחה. התוצאה? לורנס הסופר-אינטליגנטית סיימה תיכון וקיבלה את הדיפלומה שלה שנתיים (!) לפני הזמן, בגיל 16, רק כדי שתוכל לעסוק במשחק באופן מלא. והיי – זה השתלם לה.

לורנס בפרסומת ל"My super sweet 16"

אבל אז גם הגיעו תפקידי האופי

בשנת 2008 קיבלה תפקידים די שווים בסרטים "Garden Party"', "The burning plain" ו-"Poker House". אך היהלום שבקצפת היו מועמדויות לפסלון אוסקר מוזהב ופרס הגולדן גלוב עבור התפקיד שלה בסרט "Winter's Bone". לורנס הייתה בת 19 בלבד כאשר קיבלה את המועמדויות האלה, מה שהזניק את שמה ישירות לרשימת ה-A ליסט של הוליווד – וללא ספק עזר לה לזכות בתפקיד ב"משחקי הרעב". היום מביני דבר כבר משווים אותה לקירסטן סטיוארט, השחקנית בעלת הפרצוף המדוכא בואכה מוכה עצירות של "דמדומים". אין ביניהן שום דבר במשותף – פרט לעובדה ששתיהן מובילות מותג מצליח שהתחיל מספרים וגלש לסרטים (כבר היום עמלים על סרט המשך ל"משחקי הרעב"). ואם כבר ברעב עסקינן, אז לורנס רוצה שתדעו שהיא לא מתכוונת להיפטר מהחמישה קילוגרמים העודפים שהתעשייה ההוליוודית טוענת שיש לה: "הרבה פעמים אמרו לי לעשות דיאטה בשביל תפקידים, אבל סירבתי. אני אוהבת את הגוף שלי ולא אכפת לי לצאת קצת מלאה בתמונות". המדור התרכז חצי שעה בשלל תמונות של לורנס (בשביל תחקיר, אלא מה?) אבל עדיין לא מצא שום זכר למשקל עודף.

אגב, אם אתם שואלים את עצמכם אם יש לכם סיכוי עם עלמת החמודות – התשובה היא ממש לא. לורנס יוצאת עם מי שהכירה בסרט "X-Men: First Class ", השחקן הבריטי ניקולאס הולט (אתם אולי מכירים אותו מסדרת הנעורים "סקינס" ועל בטוח כילד הקטן והמתוק שמציק ליו גרנט בסרט "רווק פלוס ילד"). אנחנו בטוחים שבבוא הזמן היא תשתדרג לשחקן איי ליסט משלה (ההימור שלנו הוא ריאן גוסלינג, אגב), אבל בינתיים – זוהי ג'ניפר לורנס. תיהנו.

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של XNET

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של פנאי פלוס