רומן אמיתי? לא תודה. אביבית בר זוהר עשתה רק בכאילו (צילום: רפי דלויה)
רומן אמיתי? לא תודה. אביבית בר זוהר עשתה רק בכאילו (צילום: רפי דלויה)

(מערכת XO)

1. רומן? יש רק אברמוביץ'

אין מה לעשות, רומנים הם הלחם והחמאה של תוכנית ריאליטי כ"האח הגדול". תחשבו ליהיא גרינר ועתי שולברג, איילה רשף וסער שיינפיין, עמיר גולדברג וסיוון אברהמי. עכשיו – תשכחו מכל אלו, כי בעונה החולפת של "האח הגדול" לא היה שום דבר שמזכיר את זה. נכון, יאנה וקותי עשו ממש לשניה סימנים של אולי-מעוניינים-אחד-בשניה, סימנים שלא הלכו לשום מקום. את המתח המיני בין יתר הדיירים היה ניתן לחתוך עם כדור בייסבול. ואביבית? נו אז מה אם היא רחרחה אצל רגב (וערן. ואביב. וצבי). השורה התחתונה היא שלא באמת היה לאביבית רומן קונקרטי עם אף אחת מן הדמויות הללו, אלא בעיקר עם עצמה. כך, אחרי שתי עונות קודמות בהן זכינו לצפות בלא מעט גיפופים בין המתמודדים, העונה הנוכחית עברה בצניעות שאפילו הדיירת הזמנית ויקטוריה לא הצליחה לשבור.

מיד נשוב (צילום: רפי דלויה)
מיד נשוב (צילום: רפי דלויה)

2. אופס, נפלנו

שמתם לב לכמות הפעמים שהשידור נופל בערוץ 20? וויפאאוט, גרסת הלייב, יש שיגידו. לא ברור למה ואיך זה קורה. בתחילת העונה כתב בלוגר הטלוויזיה של נענע10, צפניה, את הטקסט הבא: "ערוץ 20? מישהו צריך לעשות בדק בית רציני. יותר מדי הפסקות שידור. ואף אחד לא אמר "בולבול" ו/או "שדיים". משהו שם לא מתקתק". ואתם יודעים מה? זה לא ממש השתנה.

כל קשר בין שרי לבין אופי הינו מקרי בהחלט (צילום: רפי דלויה)
כל קשר בין שרי לבין אופי הינו מקרי בהחלט (צילום: רפי דלויה)

3. ליהוק מפוהק

כל אדם שני בישראל היה אחוז אקסטזה ביום כניסת הדיירים לווילת "האח הגדול". אחרי ליהיא גרינר הצבעונית, ג'קי מנחםהמשעשע, נופר מור הקולנית, פרידה הדומיננטית וכל יתר המתמודדים שעשו לנו את העונה שעברה. אי אפשר לומר את אותם הדברים על העונה הנוכחית של "האח". האמת היא שעם כל החיבה לשרי ולסער, הם לא בדיוק חומר לחמישיית גמר. בקושי מרגישים אותם, כמו גם את ערן, עלם חמודות סימפטי שלא פצה פה בערך משנת 92, ותמיר, שלא ייכנס למריבה או יביע עמדה גם אם העולם סביבו ייחרב.

הקהל שלא קם בספונטניות. איתם ישראלי (צילום: רפי דלויה)
הקהל שלא קם בספונטניות. איתם ישראלי (צילום: רפי דלויה)

4. הגדירו קהל "קם ספונטנית"

ואז איתם יצא מן הווילה והקהל נעמד בספונטניות. טוב, תלוי למה אתם קוראים ספונטניות. אומנם אסי עזר הודיע שדבר כזה הוא לא ראה, ושזוהי הפעם הראשונה בה הקהל באולפן קם בספונטניות, אך, אתם יודעים, זה לא בדיוק היה מדויק. אתם מכירים את הקטע הזה, בו אחת מעובדות הבמה מאיצה בקהל לקום, מסמנת לו עם הידיים ומלהיטה אותו למחוא כפיים? כן, אז, ובכן, זה מה שהיה. אז נכון שהקהל שקם לאות כבוד והערכה על זמנו של איתם בבית "האח הגדול" לא עשה זאת בספונטניות, אבל לפחות איתם לא ראה.

אביב זילבר ואביבית בר זוהר בתקופה יותר טובה ופחות מתועדת (צילום: מיקי רייקין )
אביב זילבר ואביבית בר זוהר בתקופה יותר טובה ופחות מתועדת (צילום: מיקי רייקין )

5. האקס שלא סיפק את הסחורה

מסכן אביב זילבר. כל מה שהוא רצה זה בסך הכל להפתיע את האקסית המיתולוגית שלו בהצעת נישואין (היא בכלל הייתה? היה דיבור על טבעת יהלום שעולה בערך כמו המשכנתא שלנו, את זה אנחנו זוכרים). אז כן, הכניסה של אביב זילבר הייתה אמורה להכניס קצת צבע ואקשן לעניין, אך בעיקר הסתיימה בלחיצות ידיים נבוכות שלו ושל שי רגב, באסה כללית על כך שאף אחד לא מביע בו יותר מידי עניין ויציאה מן הבית ימים בודדים אחרי שנכנס אליו. חבל, באמת חבל.

הפרשה שהרעידה את העונה. סער שיינפיין (צילום: רועי חביב )
הפרשה שהרעידה את העונה. סער שיינפיין (צילום: רועי חביב )

6. פרשת הכדורים

וכמובן, אם הפקת התוכנית חשבה שהיא אכלה אותה בשנה שעברה, עם פרשת הבולבול הסורר של יורם זק, שהביע רצון לשחק בו בין שדייה של דנה רון, אז היי – השנה בכלל הייתה קשה. המתמודד לשעבר סער שיינפיין התראיין למגזין "7 לילות" ובכתבה טען כי ד"ר אילן רבינוביץ' חילק לו ולעוד כמה מתמודדים כדורים פסיכיאטרים, תוך כדי שהוא לוחץ עליהם לקחת אותם. זה נגמר בתביעות הדדיות (סער שיינפיין תובע את חברת ההפקה של "האח", היא תובעת אותו) ובהרבה באזז שלילי.

אופס, גילו לו. סער סקלי (צילום: רפי דלויה)
אופס, גילו לו. סער סקלי (צילום: רפי דלויה)

7. העיתון שהודלף לסער סקאלי

ואז הגיע סוף השבוע האחרון, בו סער סקלי קיבל חבילה מאחד מקרובי המשפחה שלו במסגרת משימת השלג של "האח הגדול". סער לא בדיוק ידע מי הביא לו את החבילה/מתנה, אך מה שהוא כן גילה כאשר התחיל לפתוח את העטיפה הוא חלקים מן הכתבה של סער שיינפיין ב"7 לילות". זה נגמר בכך שהאח הגדול קרא לו לשים את החבילה בחדר "האח", אך הנזק כבר נעשה.

ועוד כמה מילים לסיום: אי אפשר לשכוח שהעונה, יותר מכל עונה אחרת, דיירים לא ממש הרגישו שמחובתם להישאר. זה התיחל בברי סימון, שהחליטה לפרוש מהתוכנית ברגע שזיווה הודחה, המיך בדודו שהתלבט אם להמשיך ברגע שאשתו, בטי, עזבה את הבית - והמשיך באביב זילבר שפרש עוד לפני שהספקנו להכיר אותו. ומה אתם אומרים? מה דעתכם על העונה הנוכחית של "האח"?

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של XNET

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של פנאי פלוס