שנתיים האחרונות קורה לארצ'י פנג'בי משהו מאוד מוזר כשהיא חוזרת הביתה בכל ערב מהעבודה. בעלה זה 15 שנה מבקש ממנה להישאר עוד קצת על מדי ב', שלא תוריד את האיפור ולא תפזר את השיער האסוף, ואם אפשר גם שלא תחייך, והכי חשוב: שתמשיך לדבר מבלי להזיז כמעט את השפתיים.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"בהתחלה זה היה קצת קינקי", אומרת פנג'בי, מרואיינת מקסימה, בצחוק מלא, "אבל בשלב מסוים הבנתי שהפסדתי אותו לאשה אחרת שהוא רואה בטלוויזיה".

בעלה של ארצ'י פנג'בי, מתברר, מאוהב בקלינדה שארמה, הדמות שמגלמת אשתו ב"האשה הטובה", דרמת המיינסטרים הטובה ביותר בטלוויזיה האמריקאית.

מר פנג'בי לא לבד. בשלוש העונות שבהן עושה אשתו את תפקיד החוקרת הפרטית המסתורית, הסקסית ומעורפלת־הזהות־המינית - הפכה קלינדה לא רק לאחת הדמויות הנשיות החזקות על המסך, אלא גם לאחת הנחשקות שבהן.

היא מוצפת מעריצים, אימיילים ומכתבי אהבה, מגברים ונשים באותה מידה, והיא לא לגמרי מבינה איך זה בדיוק קרה לה. איך הילדה הבריטית הצנועה, שנולדה באנגליה להורים שהיגרו מהודו ובשלב מסוים הסוכן שלה יעץ לה להוריד קצת במשקל, הפכה כמעט בגיל 40 לסמל סקס.

"האשה הטובה", שעונתה השלישית רצה ב־yes, היא אולי לא סדרת הטלוויזיה הכי טובה שאתם לא רואים, אבל היא סדרת הטלוויזיה הכי טובה שהיה הכי צפוי כי תהפוך ללהיט בישראל, ועדיין, אתם כנראה לא רואים.

ממתק ממכר ועשוי ללקק את האצבעות. דרמת בית משפט מהירה, אינטנסיבית, מותחת, מאוד רלבנטית, סקסית, כתובה ומשוחקת מצוין, וכיאה לסדרת מיינסטרים, היא לא דורשת השכלה אוניברסיטאית או סבלנות של הדלאי לאמה כדי לעקוב אחריה. בקיצור, היא בידור מושלם ואינטליגנטי מספיק.

וארצ'י פנג'בי היא האקס פקטור. היא האדג'. היא זו שמביאה את הדברים שאף אחד לא מצפה לראות בסדרה של רשת CBS שמשודרת ב־21:00 בערב ביום ראשון. קלינדה שלה תלך למיטה עם מי שימצא חן בעיניה, בלי הבדל דת, צבע ומין.

היא תיקח אלת בייסבול ותפרק את הצורה ליריב הגדול שלה - כמובן שלא לפני שתפלרטט איתו עד שהדם ינזל לו מהראש ומאיברים אחרים - אין גבולות לסיכונים שהיא מוכנה לקחת, היא לא פוחדת מכלום ואף אחד לא יודע עליה דבר.

הדבר היחיד שאנשי לוקהרט, גרדנר ושות', משרד עורכי הדין שבו היא עובדת, יודעים, זה שהם יכולים לסמוך עליה ועל הנאמנות שלה בכל מקרה. וזה כולל את הדמות הראשית, אלישיה (ג'וליאנה מרגוליס), למרות שקלינדה שכבה פעם עם בעלה.

"היא מאוד מאוד חזקה", אומרה פנג'בי, "זה הדבר שאני שומעת הכי הרבה מנשים ברחוב. כמה היא חזקה וכמה הן לומדות ממנה".

זה קשור גם למוצא שלה? לצבע העור?

"כן. נשים בנות מיעוטים מעריצות אותה. הן רואות מישהי שלא רק שלא מתביישת במה שהיא ובשורשים שלה - אם צריך היא גם תשתמש בזה.

"מישהי שלא נותנת לאף אחד לאיים עליה ושבאמת אי אפשר לשבור אותה, אבל מצד שני היא לא מעוררת אנטגוניזם, היא לא אשה חזקה באופן מאיים. היא פשוט אשה חזקה כמו שאשה חזקה צריכה להיות".

לא החמצתי אפילו פרק אחד של הסדרה, ואני חייבת להודות שגם עכשיו אני לא יודעת אם קלינדה לסבית או סטרייטית או שניהם.

"טוב מאוד, זו בדיוק המטרה. העניין הוא שהיא כזו מיזנתרופית, שברגע שהיא מרגישה קשר למישהו, היא תלך איתו למיטה ולא ממש משנה לה אם זה גבר או אשה. היא רגילה לאכזבות וקשר אנושי זה משהו מאוד נדיר עבורה.

"המטרה שלי היא להשאיר לצופה לבחור מה היא בשבילו, כי האמת היא שזה לא כל כך משנה לה".

היא מאוד סקסית. את כזו בחיים האמיתיים?

"או לא, אלוהים", היא צוחקת, "לפעמים אני רואה סצנות ולא מאמינה שזו אני. בעלי שואל אותי כל הזמן איפה הסתרתי את האשה הזו כל החיים. אני מניחה שכשהוא ראה אותי מתנשקת עם בחורה הוא הגיע לגן עדן.

"אבל אם מדברים ברצינות, אני חושבת שקלינדה שחררה אצלי משהו במובן הזה. גיליתי שיש בי דברים שעד עכשיו לא ידעתי עליהם ואני מרשה לעצמי טיפה יותר".

ארצ'י פנג'בי, או בשם הלידה שלה ארצ'נה, נולדה במידלאסקס, אנגליה. היא ידעה שהיא רוצה להיות שחקנית עוד לפני שידעה לדבר: "הייתי משחקת בגינה ובונה לעצמי עולמות דמיוניים שלמים", ועוד לפני שגילתה שיש לה אוזן נדירה למבטאים: "חבל שידעתי שאת ישראלית, הייתי שמחה לנסות לזהות את המבטא".

זה מאוד קל. מבטא מכוער להפליא.

"לא נכון, הייתי שמחה לשחק דמות עם מבטא כזה".

לא באמת. שחקנים ישראלים לא מצליחים לעבור את סף הדלת להוליווד בגלל המבטא. בדרך כלל הם מסיימים בתפקידי גופה, כי ככה הם לא צריכים להוציא מלה מהפה. המוצא שלך או צבע העור זה משהו שחסם אותך או עזר לך?

"אף פעם לא חשבתי על זה במונחים כאלה. לא יתנו לי את תפקידי הבלונדינית הלוהטת, וזה בסדר גמור. השינוי היחיד שעשיתי תחת לחץ הוליוודי היה להוריד כמה קילוגרמים. קיבלתי המלצה לעשות את זה אחרי שלא קיבלתי כמה תפקידים. זה לא היה כזה נורא, אז רזיתי קצת. יצאו מזה רק דברים טובים".

איך היתה הילדות כבת למהגרים באנגליה?

"בסך הכל מאוד מאושרת. שני ההורים שלי היו מורים, אנשים נאורים שדאגו שנשתלב, שלא נרגיש שונים ושגם אם יש רגעים כאלה - לא חסרים גזענים בעולם - שנדע לא להכליל ולסלוח. אין לי שום טראומות ומעולם לא היו לי רגשי נחיתות. אני חושבת שזה בא לידי ביטוי גם בצורה שבה אני עושה את קלינדה".

מה זה ארצ'נה?

"סגידה בהודית. אמא שלי התכוונה לתת לי שם אחר ושינתה ברגע האחרון, היא כל הזמן אמרה לי שיש בי משהו מיוחד, היא רק לא יודעת אם זה ייחוד טוב או רע".

פנג'בי דילגה במהלך השנים בין טלוויזיה לקולנוע בריטיים, ותפסה את העין בפעם הראשונה בתפקידים משניים ב"שחקי אותה כמו בקהאם", "הגנן המסור" ו"בכוח הלב" לצד אנג'לינה ג'ולי ("אשה מדהימה. לראות אדם כל כך מפורסם מתנהג בכזו הגינות ומתייחס לאנשים בצורה שהיא מתייחסת, זה פשוט מעורר השראה"). התפקיד הראשי הגדול והחשוב ביותר שלה היה ב"יסמין", סרט יפהפה ועטור שבחים על צעירה בריטית ממוצא מוסלמי שחייה מתרסקים אחרי ה־11 בספטמבר.

התפקיד הראשי החשוב ביותר. "יסמין"
התפקיד הראשי החשוב ביותר. "יסמין"

היא היתה יכולה להמשיך לשייט כך בקריירה מלאת תעסוקה ונטולת תהילה, עד שיום אחד הציעו לה להיבחן לתפקיד של חוקרת פרטית בסדרת טלוויזיה אמריקאית. את האודישן עשתה בשיחת וידאו, ויום לאחר מכן התבשרה כי קיבלה את התפקיד. "מעולם לא קיבלתי תשובה חיובית כל כך מהר".

הם כיוונו מראש לדמות עם מוצא אתני מאוד ברור?

"אני חושבת שהם התלבטו, אבל זה חלק מהסיבות להצלחה של הסדרה: יש חופש למתוח את הגבולות ביחס למיינסטרים".

ברור שזו סדרה שעשויה טוב, אבל יש הרבה סדרות שעשויות טוב.

"אני חושבת שהנכס הכי חשוב שיש לנו - מעבר לכותבים טובים וחופש לעשות פחות או יותר כל מה שבא לנו - הוא דמויות נשיות מאוד חזקות, אבל הכותבים מספיק חדים ומוכשרים כדי לתת לצופים לראות אותן ברגעי חולשה.

"על פניו, קלינדה היא מישהי שאי אפשר לאהוב. למה לאהוב אשה שמעולם לא חייכה ושאין לה שום מעצורים? אבל אני יודעת בוודאות שהיא מאוד אהובה, כי נשים יכולות להזדהות עם הצורך הזה להיות בלתי שבירה בעולם גברי".

עד כמה היית מעורבת בבנייה של קלינדה? או במילים אחרות, את זו היא?

(צוחקת): "לא, אני לא, אבל אני לא יכולה להגיד שאני שונה לגמרי. אנשים אומרים שאני קשוחה כמוה, רק הרבה יותר נחמדה. אני כן מרגישה שהיא באה מתוכי.

"אני זוכרת שמיד כשהגעתי רציתי להיות מעורבת בעיצוב של הדמות. למשל, המגפיים האלה שכבר הפכו לסימון ההיכר שלה היו הצעה שלי. חשבתי שזה ייתן לה הליכה מאוד מיוחדת, כזו שמזהים מיד. חשבתי גם שהיא צריכה ללכת תמיד עם שיער אסוף, כחלק מהמסתורין שלה. מה היא בדיוק מסתירה מתחת לשיער הזה? ויש כמובן גם את עניין המבטא שלה, שהוא חצי בריטי־חצי אמריקאי, וגם זה חלק מהעמימות שלה".

נשמע כאילו היא השתלטה לך על החיים.

"פחות או יותר. היום אני קצת יותר רגועה, אבל בהתחלה זה היה נורא. פעם התעוררתי בשלוש לפנות בוקר כי חשבתי שבסצנה מסויימת רצוי שקלינדה תשתה חלב. אף אחד לא מצפה מקלינדה לשתות חלב, זה יפתיע. את מבינה, ב־3:00 לפנות בוקר".

מתי נדע עליה קצת יותר?

"אני חושבת שהעונה השלישית תוריד מעליה איזו שכבה או שתיים, מגיע לקהל לדעת קצת יותר, אבל זה יגיע בייסורים כמובן".

לפני שנתיים הביא התפקיד ב"האשה הטובה" את פרס האמי לפנג'בי. כשהוכרז שמה, היא זוכרת, היה שקט מוחלט באולם לכמה שניות. החברים שלה לקאסט נראה בכלל המומים.

"לא כי הם חשבו שלא מגיע לי - אחרי שיצאו מהתדהמה הם עטפו אותי באהבה - אבל היינו רק בהתחלה ויש כל כך הרבה כוכבים ראשיים בסדרה הזו, ופתאום אני? אני? אני זוכרת שעליתי לבמה ברגליים רועדות. ברור שזה היה הרגע הכי גדול בקריירה שלי, אבל היה בזה יותר מזכייה בפרס. זו היתה הרגשה שהנה, סוף סוף הגעתי, הזמינו אותי לשולחן של הגדולים וזה היה שווה את כל ההמתנה".

** "האשה טובה 3", שני, 21:15, yes Drama

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: