אתם צריכים לראות איך הפנים של אורי גוטליב נדלקות כשאני שואל אותו על תחביב ותיק שלו, מרוצי מכוניות. ברצינות, מדובר במחזה מקסים: גוטליב נכנס לפעולה כמעט מיידית, ובזמן שהפה מסנן לעברי, "תחביב ותיק, אתה אומר לי? תחביב ותיק?"

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

הידיים מפשפשות בכיסים, האחת שולפת תעודה כחלחלה ועליה הכיתוב "רישיון לנהיגה ספורטיבית" והשנייה מציגה את מסך הסלולרי ועליו תמונה של מכונית פורמולה רנו בצהוב עז, זו שעליה נהג גוטליב במרוץ הפורמולה הראשון שנערך באילת לפני כמה שבועות.

על פניו, ועם יותר מקורטוב של ציניות, אפשר לומר שמרוצי המכוניות הם גחמה שיכול להרשות לעצמו ילד שלא התבגר, רווק נצחי שמתפרע בלי חשבון בתוכנית הטלוויזיה שהוא מנחה, אוחז בשלל דוגמניות יפהפיות כחברות קרובות ומתחזק חיי לילה ראויים לקנאה, קומפלט עם בעלות חלקית על בר מצליח.

ובכן, כל הדברים האלה נכונים חוץ מהמילים "גחמה", "לא התבגר" ו"חיי לילה ראויים לקנאה". אתם יודעים מה? אולי גם "רווק נצחי" לא כל כך מדויק, אבל עוד נידרש לזה. אנחנו אומנם נפגשים בשאפה בר המגניב ביפו שגוטליב הוא אחד מבעליו, אבל שאר הקלישאות שנלוות לעיסוק ספציפי שכזה כבר לא כל כך תופסות לגביו.

למעשה, חוץ מההשתוללות הנונסנסית שלו בעונה השנייה של "קאמבק" (שני־חמישי, 21:15, HOT קומדי סנטרל) שבהגשתו, הפעם כפליט הריאליטי החלקלק לי־כיף תמרי (שהחליף את הדמות הקודמת שגילם גוטליב, חוזה המדינה הרצל), גוטליב הוריד כמה וכמה הילוכים במהלך השנתיים האחרונות והחליט לעשות רק דברים שמהם הוא נהנה, דברים שלהם יש לו תשוקה.

את הטרפת שנלוותה לפריים טיים הטלוויזיוני שבו השתכשך גוטליב ב"מועדון לילה", "חדשות מפתיעות", "עד כאן" ו"שבוע סוף" ז"ל למשל, מחליפים היום דברים אחרים, דברים כמו השאפה בר.

גוטליב עבר הרבה שינויים בשנים האחרונות, בכל המובנים, והפן המקצועי הוא בהחלט אחד מהם. מאז התחילה הקריירה שלו, אי שם בניינטיז המוקדמים עם "עניין של זמן", גוטליב הספיק לעבור ברוב התחנות שמזמנת התעשייה המקומית: מקולנוע, דרך סדרות טלוויזיה קומיות ("שוטטות" הקאלטית, "אחד העם 1" ו־"101" הקאלטיות לא פחות ו"השנים הכי יפות") ועד תוכניות פאנל, חלקן מצליחות יותר ("מועדון לילה") וחלקן פחות ("חדשות מפתיעות").

בין לבין התנסה גוטליב גם בדרמה בתפקיד טעון ב"מסכים", וניסה את מזלו בלייט־נייט משלו, "הכל טוב" קצרת המועד ששודרה ברשת. אחרי שהנחה את "שבוע סוף" על שני גלגוליה שנקטעו בבוטות וכסוג של חזרה לימי "הרצועה" המטורללת של ביפ, מצא את המנוחה והנחלה עם "קאמבק" ב־HOT קומדי סנטרל. היום הוא שם, ולהוציא כמה גיחות אקראיות לפריים טיים, זה כרגע הבית.

לבד מכך עובד גוטליב עם חבר על סדרה קומית, ולא מבין איך בערוץ עם כל כך הרבה צופים כמו ערוץ 2 אין קומדיה אחת טובה, משהו כמו "רוק 30" שהוא ממש אוהב. "זה פשוט לא ייאמן בעיניי", הוא מקונן, "ב'הכל דבש' ניסו לעשות את זה בעונה הראשונה ולרגע נדלקתי וחשבתי שוואלה, זה הולך לקרות פה, ויש תעוזה ויש עניינים. ואז התחילו כל מיני אסונות".

השהות בפריים טיים צילקה אותך?

"קיבלתי סטירה, והסטירה הזו העיפה אותי למקום הרבה יותר מתאים בשבילי. שמע, במקום של הנישה אני ממש נהנה. ממש. יש שם הרבה יותר מקומות ליצור, ולעשות ולהשתולל. את מה שאנחנו עושים שם אתה רואה על המסך, כמו שזה ובלי כל המתווכים והמפיקים שיש בדרך, מפיקים שחושבים גם על התחת שלהם, מפיקים שיש להם עוד תוכניות בערוץ 2 ואומרים, 'טוב, אז לא נביא את ההוא אבל כן נביא את ההוא'".

אז יצאת מהמשחק הזה.

"יצאתי מהמשחק, וזה צעד מבורך. מאסון לחגיגה".

וזה שאתה פחות נצפה מפריע לך?

"באים אליי ברחוב ואומרים לי 'איפה נעלמת?'. אני עונה להם, 'מה נעלמתי? יש לי תוכנית יומית! אני בשידור כל יום!'".

בשנים האחרונות יצא לגוטליב, כאמור, מוניטין של מי שחי את החיים הטובים, על כל המשתמע מכך. הרי נוהגים להצמיד את המילה הולל בדיוק במקרים של בעלי בר רווקים בני 40 פלוס שמתחזקים גלריה עשירה של ידידות מהממות - ביניהן אסתי גינזבורג, הדוגמנית והשחקנית חן יאני ואילנית לוי - מוצאים את עצמם במערכות יחסים עם דניאלה פיק ומתחממים לאורם הכסוף של הפלאשים במיטב אירועי ההשקה.

למרות שגוטליב הוא הראשון שיודה כי בעבר היה בליין די רציני, זו לא בדיוק אהבת חיי הלילה שאחראית לעיסוקו החדש.

"בגדול, קצתי בבילויים", הוא אומר, "לחזור ב־6:00 בבוקר ולקום מעוך... זה התחיל להיות מעייף מאוד בשבילי. היום זה פשוט כבר לא מתאים לי, והבר שלנו הוא גם לא מקום מהסוג הזה, יש פה אווירה אחרת לגמרי והמקום בכלל לא פתוח עד 4:00 בבוקר וכאלה. יותר סולידי. אני גם כבר לא שותה כמעט, אז זה לא כל כך מקום שמחליף לי את הבילוי. זו אחריות. אני מתאמן".

מתאמן על מה? על להיות אחראי?

"כן".

עד 40 היית חסר אחריות?

"כן, חסר אחריות ועובד בטלוויזיה, ומרוויח מעולה, ונהנה מהחיים ולא חוסך כל כך וזה וזה, ואז, מאוד בטבעיות, משהו השתנה, הפך לשליו יותר, מחושב יותר. ראיתי את ההתנהלות שלי והבנתי שאם אני ממשיך ככה, זה לא יוביל אותי לשום מקום. לא היה איזה מין רגע שהחלטתי: דברים פשוט השתנו. אני לא כל כך יודע איך להסביר את זה".

אז מבחינה מקצועית הם השתנו. ומבחינה אישית?

"גם".

קראתי שאתה יוצא עם חן יאני.

"לא, אנחנו לא זוג, אבל אנחנו חברים טובים. היא בן אדם שאני מאוד אוהב ושחקנית מדהימה שעושה תפקיד מדהים ב'נמס בגשם' (סרט חדש שעל תפקידה בו היתה יאני מועמדת לפרס השחקנית בטקס פרסי אופיר - י.ב).

"פעם חשבנו לעצמנו שיהיה מצחיק אם נתנהג כאילו שאנחנו ביחד ולא נגיב על זה, ואז התחילו להתפרסם דברים על זה שאנחנו ביחד או שיש איזושהי שלישייה עם אסתי גינזבורג... הכל מזה שאני וחן היינו מגיעים מפעם לפעם לכל מיני מקומות, או שהיא היתה באה אליי הביתה. היא חברה ממש טובה, אבל אנחנו לא ביחד".

אז המצב הזוגי עדיין ביחיד?

"כן. אתה יודע מה הסטטוס שלי היום בענייני זוגיות? משתומם".

משתומם?

"מה הולך פה? מה עושים? זה לא עובד, זה כן עובד, זה נחמד, זה מוזר, זה עמוק, מה? פשוט השתוממות. אני מסתכל סביבי ולא רואה שזוגיות רגילה היא משהו שמעורר לי את התיאבון. מה לעשות".

פשוט אין לך רצון בזה?

"יש רצון, אבל לפעמים אני חושב שזה לא אפשרי בשבילי, זה הכל".

אולי אתה צריך להפסיק לצאת עם בחורות מהתעשייה?

"אולי. אני מחפש מישהי אמיתית, למרות שאני בטוח שבתוך התעשייה יש בחורות אמיתיות לגמרי והכל בסדר ולא רק אני מחפש משהו אמיתי. אבל כן, אני חושב שזו לא הקרקע הכי פורייה לחיבורים אמיתיים, שקטים, אוהבים. אני פשוט צריך להיפתח לזה בצורה רגועה וטובה שוב.

"תראה, אני לא מיואש, חס וחלילה, אבל יש מין חששון קטן על זה שהזמן עובר. עוד מעט אני בן 43 כבר ולצערי אין לי עוד ילדים... אבל עזוב עכשיו. אתה רוצה משהו לאכול? יש לנו פה אחלה דברים".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: