בקרוב בערוץ 2? ירון ברובינסקי (קרדיט צילום: דור מלכה)

(גיא גולד)

27 בינואר. זה התאריך בו אמור ערוץ 10 להחשיך את המסך ולהוריד את השאלטר על מה שיהיה אז 12 שנים של שידורים. העובד האחרון בבניין יכבה את האור ומדינת ישראל תתמודד לראשונה עם משבר תקשורתי שלא נראה פה כבר הרבה זמן. או בעצם - מעולם. מאות עובדים מפוטרים, עוד אלפי אנשי הפקה בכל התפקידים שישארו ללא מקור הכנסה קבוע ופגיעה באופציות הבחירה שלנו כצופי טלוויזיה. אלו רק חלק קטן מהתוצאות של מהלך כזה. יחד עם זאת, כפי שציינתי שבמשפט הראשון, הערוץ אמור להיסגר, ויש לזכור שתמיד קיים הסיכוי שמישהו, אי שם, יתעשת וימנע את המהלך, שבעיניי רבים בתקשורת נתפס כמזעזע.

אחד מהפתרונות לצאת ממשבר זה שכרגע נמצאים בקוקדקי הזכייניות הוא המיזוג האפשרי בין ערוץ 10 לזכיינית השנייה בגודלה של ערוץ 2, 'רשת'. לפי שאכנס לדון באופציה הזו, חשוב לי להדגיש כי טור דעה זה אינו בעד או נגד כל מהלך, אלא רק בא לסקור את האפשרות של המיזוג. מבלי לזלזל או לבטל את כמות המפוטרים שימצאו את עצמם ללא עבודה ביום שאחרי, וליבי ליבי עם אותם אנשים טובים, ישנה אפשרות כי מיזוג בין שתי הזכיניות יהיה צעד חיובי, במיוחד לטווח הרחוק. מסקירה זריזה של לוח המשדרים של ערוץ 10, ומיד אחריו את זה של 'רשת', ניתן להבחין כי שתי הזכייניות לא 'שוחות' במותגים חזקים. לשני הערוצים כמות קטנה יחסית של תוכניות מוצלחות במונחי רייטינג. כמו כן, אל לנו לשכוח את החובות שגם 'רשת' נמצאת בהם, מעל ל-20 מיליון שקלים. זאת לא צרת ערוץ 10 לבד.

תדמיינו את זה עכשיו: לוח שידורים שבועי שיכלול תוכניות כמו "הישרדות", "היפה והחנון", "המירוץ למיליון", "The Voice", "אחת אפס אפס", "לעוף על המיליון", "אחד נגד מאה" ועוד ועוד. כל זה בערוץ אחד. איזה כיף!

יכול להיות שבמדינה קטנה כמו שלנו, עם כל הצרות שיש לנו מסביב (ומבפנים), 3 זכייניות זה באמת קצת יותר מידי. רק יכול להיות. תחשבו על זה.