>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

מלכות ההשקות

שרה נתניהו, ניצלת: ליהיא גרינר היא ההתגלמות האנושית של מיס פיגי

המובן מאליו: ליהיא גרינר ומיס פיגי משתייכות לזן הנשים האמזונות הלוקחות את אשר הן מבקשות, גם אם אותו דבר אינו מבקש להילקח. אלו נשים שאוהבות ורוד ובלינג וציפורניים עשויות היטב, ובבית הן מסתובבות בטרנינג ורוד מסאטן. דבר לא יצליח לקחת מהן את הגבר שלהן, גם אם הן היחידות שלא רואות שנשיקתן לא הפכה אותו מצפרדע לנסיך.

נפל לנו האסימון: זה היה ערב חורפי כשליהיא הביטה בעתי שולברג דרך שמשת חלון וליבה יצא אליו. "חתיכי!", הרטיטה קריאתה את קירות בית האח הגדול, וכמו רוח על פני ים ערפילי הובילה אותנו בבטחה אל קריאה קמאית ונושנה שנישאה לא פעם בפי בלונדה אחרת בעלת חמוקיים דומים: "קרמי!". הדרך שבה הסיטה גרינר נשים אחרות מדרכה בעזרת שימוש בכוח פיזי מתון ובקריאת "עזבי אותו, הוא שלי. חתיכי!" חתמה את העניין מבחינתנו.

יחי ההבדל: אם חייבים, נאמר כי אנו מעדיפים את התלתלים הפתוחים של פיגי על פני מלכודת התלתלים של גרינר, ואת גישתה המונוגמית של פיגי למערכות יחסים ולהשקות.

הנסיך והצפרדע

זה לא פשוט להיות ירוק, תשאלו את ג'קי מנחם

המובן מאליו: לא קל לנו לומר זאת, כי אנחנו אוהבים ומעריכים את קרמיט לאין ערוך מאשר את מר ג'קי מנחם, אבל יש משהו במבט התמים נצחית, בעיניים הבולטות

וביחס המתרפס כלפי נשים חזקות שגורם לנו להאמין שג'קי - יסלח לנו השם - הוא גרסת הלבנט לקרמיט.

נפל לנו האסימון: לאחרונה שמענו את שירו המקסים של קרמיט "זה לא פשוט להיות ירוק", ובזיכרוננו צף ועלה כחזיון ביעותים המשפט שטבע ג'קי בעודו בבית האח הגדול: "זה לא פשוט להיות פשוט". החליפו את המילה פשוט במילה ירוק ומה קיבלתם? בדיוק! ירוק = פשוט, ג'קי = קרמיט.

יחי ההבדל: קרמיט נוטה להיסטריה, ואילו ג'קי הוא בעל אופי סטלן ורגוע מטבעו, וקרמיט נרעש מכל שטות ומתרוצץ כאחוז דיבוק מאחורי הקלעים כשידיו נישאות למרומים. קרמיט הוא סופרסטאר נצחי, ואילו ג'קי, מה עם ג'קי באמת? מישהו ראה אותו לאחרונה?

נשים חזקות עושות להם את זה. ג'קי מנחם וקרמיט הצפרדע (צילום: Disney, נועם יוסף)
נשים חזקות עושות להם את זה. ג'קי מנחם וקרמיט הצפרדע (צילום: Disney, נועם יוסף)

אוכל דוב

החיבה לאקססוריז מוגזמים היא לא הקשר היחיד בין פוזי הדוב לסמדי בומבה

המובן מאליו: סמדי בומבה, אשת העונה הראשונה של "מאסטר שף" והדוב פוזי שניהם מרגישים כי מה שחילק להם האל אינו די והותר, וככאלה העומדים מול קהל מבינים את חשיבותה של קשת היתולית בשיער בעלת פרח עצום או מטפחת משי מנוקדת הנקשרת על הצוואר בפפיון חביב. שניהם הפכו את פיסת הבד הזו לחלק בלתי נפרד מהופעתם.

נפל לנו האסימון: המטפחת והפרח אינם אלא סממנים חיצוניים לאפיון פסיכולוגיסטי עמוק: גם בומבה וגם פוזי חולקים את אותו רצון עז לאהבה ושואפים לרצות את סביבתם, פעמים רבות ללא הצלחה. פוזי מנסה להצחיק אך כושל שוב ושוב, ובומבה מנסה לבטא מילים בצורה שלא היתה גורמת לאליעזר בן יהודה כאב ביצים, וכושלת בעקביות. המבט פעור העיניים חתם את העניין מבחינתנו.

יחי ההבדל: אם חייבים ניאלץ לומר שאנחנו יכולים לראות את סמדי בומבה מבשלת דוב, אבל אנחנו לא רואים את פוזי מבשל בומבה.

עכבר העיר

כמו ריזו, גם ציון ברוך הוא מעין עכברוש אופנתי עם כריזמה

המובן מאליו: יש משהו בשערו השחור של ציון ברוך שצד אחד צבוע בו בלבן, ובמבנה ראשו הקטן, שמזכירים לנו עכברוש. ריזו הוא אומנם עכברוש שגר בביבים, אבל הוא העכברוש האופנתי ביותר מצפון לביוב של מנהטן, כמו ברוך העכברוש האופנתי ביותר בקנטינה (להוציא את איתי תורג'מן).

נפל לנו האסימון: ציון ברוך אינו יונתן ווגמן ולא בראד פיט, אך הוא יוצא עם הנשים היפות ביותר במדינת ישראל. שמו מוזכר תדירות לצד שמות דוגמניות, מנחות טלוויזיה ואושיות ביצה, ומעלה תהיות באשר לדרך שבה הוא כובש את הנשים האלה. האמת היא שכמו ריזו, בן דמותו בעולם המכרסמים, שניהם אוחזים בקסם אישי וכריזמה שפשוט עובדת על הבנות.

יחי ההבדל: לגבי העניין השני - אין לנו מושג, לחבובות אין אברי מין.

ביצת עין

ד"ר בונסן האנידיו המציא מחדד בננות, יונתן רושפלד המציא את הרברט סמואל

המובן מאליו: מדובר בשני כימאים מטבעם: ד"ר בונסן עורך ניסויים, ואילו יונתן רושפלד הוא כימאי של מטבח. ד"ר בונסן שואף להפוך זהב לקוטג', ואילו רושפלד שואף להפוך ציר סרטנים לזהב. מעבר לזה, אם להיות כנים, שניהם שמנמנים וקרחים בעלי עיניים קטנטנות (רושפלד) עד לא קיימות (בונסן).

נפל לנו האסימון: כשרושפלד הצטרף לעונה השנייה של "מאסטר שף" הוא היה הפחות מוכר לקהל הרחב מבין השופטים, אך בעינינו הוא היה השופט המצטיין - תמיד כן, לא מפחד לומר את האמת גם כשהיא קשה, ובעיקר מקצועי לעילא, ממש כד"ר בונסן שאחראי להמצאות יקרות ערך כמו מחמם האף החשמלי, גלאי גורילות, מחדד בננות וסיכות נייר אכילות. מה היינו עושים ללא גלאי גורילות? ומה היינו עושים, לעזאזל, ללא הרברט סמואל?

יחי ההבדל: לרושפלד יש עיניים.

אוהבים ניסויים. יונתן רושפלד וד"ר בונסן האנידיו (צילום: ניר פקין, Disney)
אוהבים ניסויים. יונתן רושפלד וד"ר בונסן האנידיו (צילום: ניר פקין, Disney)

יפי הכרבולת

פפה מלך הרכיכות וקובי פרץ: לשניהם בלורית זקורה, אבל רק אחד מהם יודע מה זה שלופים

המובן מאליו: פפה מלך הרכיכות וקובי פרץ שניהם לא בנים של מלך אך חברי כבוד במועדון המאהבים הלטיניים (אף שפרץ אינו לטיני, למעשה). הם מאופיינים בגישה זהה לציצת ראשם, הגורסת כי עליה להיראות למרחוק ביום כמו בלילה, על כל צרה שלא תבוא. ציצת ראשם הזקורה הבלתי ניתנת להכחשה מסמנת צורך ראשוני של השניים להיראות בכל מקום בו הם נמצאים ולהשאיר רושם על גברים, נשים ומעצבי שיער פריפריאליים.

נפל לנו האסימון: כשראינו את פפה מראיין את טרנטינו כשגורמט זהב עבה מעטר את צווארו, נזכרנו בפרץ ובאהבתו לתכשיטים והבנו שהשניים קורצו מאותו חומר, וששניהם מעדיפים אימוניות נוחות בצבעים בהירים בשעות הפנאי.

יחי ההבדל: ככל הידוע לנו פפה מעולם לא נחשד בהעלמות מס ואינו מכיר במושג "שלופים".

מצאו את ההבדלים

הזקנים מהחבובות הם לונדון וקירשנבאום עשויי לבד

המובן מאליו: שני צמדי גברים מבוגרים היושבים בתא פרטי (מטאפורי, כשמדובר בל"ק), נרגנים, אפשר לומר, הנותנים לנערים לשחק, בעוד הם נחים בצד ומעירים הערות ציניות כלפי המופיעים לפניהם.

הזוגות נהנים מאוד מההומור של עצמם ומרבים לפרוץ בצחוק מבדיחות שהם סיפרו, וכמו כן נהנים מאוד ממוזיקה. בעוד ירון לונדון ומוטי קירשנבאום מרבים לקחת חלק פעיל, לזמר ולהניע את ראשם בקצב המוזיקה כשאורח מבצע שיר באולפן, הגדילו וולדורף וסטטלר (המוכרים יותר בכינוי "הזקנים מהחבובות") לעשות והשתתפו בקליפ של להקת וויזר, "Keep Fishin".

נפל לנו האסימון: באחד הימים חלמנו חלום, ובחלומנו היינו בשירותי הגברים בערוץ 10, כשלונדון וקירשנבאום הטילו את מימיהם ודיברו על גיא פינס, מיד לאחר שזה נטל את מקומם בלוח השידורים. בחלום נטלנו את תקציר שיחתם והצלבנו עם דיאלוג של צמד הזקנים מ"החבובות". התוצאות היו מדהימות. ערכנו הצלבה לפי הקול, הטון וחיתוך דיבור והתברר לנו כי מדובר באותו זוג אנשים החיים ביקום מקביל עשוי לבד.

יחי ההבדל: וולדורף וסטטלר אוחזים שניהם בקרחת "שער הכדורגל", ואילו לונדון וקירשנבאום אוחזים ברעמות שיער מאפירות ובגישה סלחנית כלפי תסרוקת ההלוואה בריבית.

שעירים, לעזאזל

אנימל ומוש בן ארי, סיוטיה של כל מסירת שיער בלייזר

המובן מאליו: שניהם נראים כמו גיהינום למעצבי שיער - יער סובטרופי של רעמה הנובעת מגידול לא שפיר של חלבון הקרטין נמצא על פדחתם, והם נראים כתוספת נלווית לשיער שעל ראשם, גבותיהם, החזה הרגליים והגב. שניהם גם מוזיקאים. אך לשניהם יש צד רך הנסתר מהעין הלא מזוינת. מוש בן ארי אחראי לכמה משירי האהבה היפים ביותר, כמו "עד אליי" שבו הוא שר: "כל כך רוצה אותך, לומד איתך ללכת, ובחוץ עוד יש שלכת", ואנימל, לעומתו, מעריץ את רנואר. הצייר.

נפל לנו האסימון: שניהם נראים קצת כמו - ואנחנו אומרים את זה בחיבה גדולה - חיות אדם. מועמדים קלאסיים לליהוק סרט על האדם הקדמון. אנחנו הכי רואים את מוש לבוש פרוות נמר באזור חלציו בלבד ובוזוקי משמש לו כרוגטקה להרוג בה ביזונים וממותות. ואנימל, הוא יכול לעזור לו.

יחי ההבדל: אנימל משתמש במרכך.

שחור לבן וחום

רולף הכלב הוא פסנתרן שאוכל את הראש. אנחנו מכירים עוד אחד כזה

המובן מאליו: רולף הכלב ושלמה גרוניך הם שני פסנתרנים וירטואוזיים בעלי שיער ארוך ומתולתל שלא ברור מה הגזע שלהם. רולף נראה כשילוב של כלב רועים וקוקר ספנייל, וגרוניך נראה לבן אך חושב שהוא אתיופי. שניהם מוכנים תמיד לשבת ליד הפסנתר ולאכול למישהו את הראש בעבר הקלאסי שלהם וחיבתם לבטהובן.

נפל לנו האסימון: כשראינו את הפרסומת לביטוח ישיר עם שירו של גרוניך "שירים פשוטים", נזכרנו שגם לרולף יש עבר רחוק בפרסומות: הלוא הפעם הראשונה שבה ראינו אותו היתה בפרסומת למזון לכלבים. וכן, שניהם נוטים לנענע את ראשם מצד לצד כשהם מנגנים שירים פשוטים.

יחי ההבדל: ככל הידוע לנו לרולף אין סימפטיה לאמנות קונספטואלית בתל אביב.

חיבה עזה לפסנתר. שלמה גרוניך ורולף הכלב (צילום: אילן בשור, Disney)
חיבה עזה לפסנתר. שלמה גרוניך ורולף הכלב (צילום: אילן בשור, Disney)

להקת שפתיים

גם ענבל מ"היפה והחנון" וגם ג'אניס הגיטריסטית היו ניצלות מטביעה ללא חגורת הצלה

המובן מאליו: שתי הצעירות אוחזות בשפתי אנג'לינה, מינוס הג'ולי. שתיהן נראו כאילו חיכו לד"ר קליין עם תמונה של גיל ריבה ובאיומי אקדח הכריחו אותו לנפח. יש הטוענים שעם שפתיים כאלה שתיהן היו מצטרפות לניצולי הטיטאניק גם ללא חגורת הצלה. ג'אניס אומנם גיטריסטית, וענבל משולמי מזכירה בחברת ביטוח מרחובות, אך שתיהן משקיעות את מיטב זמנן בשיזוף מלאכותי והערכה עצמית גבוהה מדי.

נפל לנו האסימון: כשענבל דיברה על משיכתה לבחורים שנושאים סטפת מזומנים התפוסה בקליפ, הבנו: היא נערה מהוואלי, ממש כמו ג'אניס, המחפשת לעצמה מתווך דירות נחמד שמאמין בשיזוף ופרסום לרגע.

יחי ההבדל: ג'אניס אוהבת לאפות, במיוחד בחגים. תחושת בטן עוקצנית גורמת לנו לחשוב שענבל אוהבת יותר לאפות, עם טחינה.

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: