אנה טורב נראית כמו מלכת הקרח. גבוהה, מאוד בלונדינית, בהירת עור, לבושה בשמלה שחורה קטנה, נטולת איפור לחלוטין פרט לליפסטיק מאוד אדום שמדגיש את חיוורון פניה. היא נראית כמו מופת של איפוק קשוח.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אבל אני יודעת גם משהו אחר. יש יתרונות בלגור בלונדון. אחד מהם זו חברתי האוסטרלית זואי, שלגמרי במקרה למדה עם טורב שנים אחדות בבית הספר למשחק ואמנויות הבמה. "אנה תמיד היתה שובבה ולא קונבנציונלית", היא טוענת. "יש לה את הניצוץ הזה בעיניים, את עוד תראי".

מיד בתחילת המפגש עם טורב מסרתי לה דרישת שלום חמה מחברתה לשעבר לכיתה, דבר שיצר פמיליאריות מסוימת והעלה חיוך גדול על פניה. "אם אני זוכרת נכון, זואי ואני צילמנו סרט ביחד. בעירום", היא צוחקת צחוק חם. "זו היתה חוויה. גם כשעשיתי את 'פסיפיק' היתה לי שם סצנת עירום. זה לא שאני מתביישת בציצים שלי, אלא שחלק ממך לא ממש רוצה שהם יהיו שם, בחוץ.

"עם זאת, אתה רוצה להיות טוב במה שאתה עושה, אז יש קונפליקט. באותו הרגע מה שאתה חושב באמת זה 'שיט, בא לי סוכריית מנתה'".

הסיבה לראיון האישי עם האוסטרלית הנאה הזו היא העונה השלישית של סדרת המדע הבדיוני "פרינג'", בכיכובו של ג'ושוע ג'קסון (פייסי מ"דוסון קריק"), העולה בשבוע הבא ב־HOT.

הסדרה, שעם יוצריה נמנים ג'יי.ג'יי אברמס ("אבודים", "משימה בלתי אפשרית 3", "סופר 8") ואלכס קורצמן ("רובוטריקים", "האי", "הפלישה למערב"), מביאה את קורותיה של יחידה מובחרת, שנעזרת בשיטות מדעיות כדי לחקור סדרה של אירועים מאוד מוזרים וקשים לעיכול, הקשורים בצורה כזו או אחרת לקיומו המסתורי של עולם מקביל. הסדרה תוארה לא אחת כהכלאה בין "תיקים באפלה" ו"אזור הדמדומים".

מה את חושבת שעושה את הסדרה?

"לדעתי, היא מצליחה משום שאינה מתמקדת בז'אנר אחד בלבד. היא מפחידה ומיסטית, לפעמים מאוד אמיתית, ויש בה קצת הומור וקצת רומנטיקה".

ידעת לאן הסדרה הזו הולכת כשנכנסת אליה?

"לא, אבל אני מאמינה שגם היוצרים של הסדרה לא ידעו. הם אומרים שיש להם את ה'גרנד פלאן', אבל אני לא מאמינה להם. כשקראתי את התסריט של הפיילוט הופתעתי לטובה, היה בו משהו שלא קראתי לפני כן, מתח ופחד שליוו כל שורה. עם הזמן זה נעשה כזה ריקוד מטורף, שקשה היה לחזות אותו מראש".

את מגלמת בסדרה שתי אוליביות: את אוליביה דנהאם מהעולם שלנו ואת אוליביה מהעולם המקביל. איך זה לשחק שתי דמויות שהן בעצם אותה הדמות, אבל לא ממש?

"הייתי מאוד שמחה לו הן היו שונות לגמרי, אבל הן לא. יש להן את אותה העבודה ואת אותו הפרטנר, הן עושות בדיוק את אותם הדברים, אז חשבתי איך מגיעים לאותו המקום עם קצת שינוי. אוליביה 'שלנו' היא כל כך רגישה ואכפתית, עד שהיא ממש מרגישה את כובד העולם ורוצה רק להיות הכי טובה בעבודה שלה, להגן על כולם, לעשות הכל כדי להציל את העולם.

"לעומתה, אוליביה של הצד השני רק רוצה לנצח. היא יותר שחצנית ולוחמנית, רוצה להיות ראשונה. אז מגיעים לאותו מקום עם שתיהן, אבל באמצעים שונים".

המעריצים האדוקים של הסדרה מתארים אותה כ"מה ש'אבודים' ניסתה להיות ולא ממש הצליחה להיות". מוגזם, לא?

"זו מחמאה ענקית. עקבתי קצת אחרי 'אבודים', אבל לא הצלחתי להתמיד וזו היתה הבעיה שלה. הדרך שלנו להציג את הסדרה בהתחלה היתה 'דמיינו את האפשרויות', ואני חושבת שאנשים פשוט נמשכים לתוכניות שאין בהן ממש גבולות. שום דבר לא מוגדר. מה, יש עוד יקום? מה קורה פה? זה מפרה את הדמיון. גם 'אבודים' עשתה את זה. 'אבודים' לא הסתיימה בפתרון מדעי לתעלומה, וזה אכזב.

"אני חושבת שהסדרה שלנו דווקא תסתיים בפתרון כזה, של מדע בדיוני. זה לא ייגמר במשהו בסגנון 'הכל בעצם קרה בגן עדן', או איזו הטפה על אמונה ואלוהים. בכל הדברים שאנחנו עושים בסדרה יש אלמנט של אמת מדעית. יוצרי התוכנית עושים המון מחקרים בנושאים האלה, מתייעצים עם מדענים וכדומה, וכך גם היא תסתיים. נראה לי שזו ההתחייבות שלנו למעריצים".

טורב בת ה־33 נולדה במלבורן, אוסטרליה, וגדלה עם אמה בקווינסלנד. את שנות העשרה שלה היא העבירה בגלישה, קמפינג, רכיבה על סוסים וכל מה שנתן לה תירוץ לבלות כמה שיותר בחוץ.

"החברים שלי ואני היינו קמים מוקדם בבוקר כדי לרכוב על סוסים ביערות. אמא שלי תמיד היתה בעד פעילות בחוץ ונגד צפייה בטלוויזיה. אני עדיין נהנית מאוד לגלוש. אני לא מאוד טובה בזה, אבל זה חלק מהיותי אוסטרלית. בגלל שאני כל כך בהירה ומנומשת אני מנסה שלא להיחשף לשמש בשעות החזקות שלה, אבל האהבה שלי לאוקיאנוס תמיד מנצחת ואת שעות אחר הצהריים, כשאני לא עובדת ולא בצילומים, אני משתדלת להעביר על גלשן".

בגיל 17 החלה טורב ללמוד משחק וב־2004 היא לוהקה לסדרה האוסטרלית המצוינת "The Secret Life of Us" ("סודות החיים"). ב־2008 שיחקה בסדרה בריטית בשם MIstress וב־2010, הפציעה, כאמור, ב"פאסיפיק עתירת התקציב והבאזז. בין לבין היא גם עשתה המון שקספיר על במות התיאטרון. לפני שלוש שנים היא לוהקה לתפקיד של הסוכנת דורהאם. השמועה אומרת שהיא גברה על פני 300 מועמדות בדרך לתפקיד הנכסף, הרבה בזכות הביטחון העצמי הרב שהקרינה.

"אני עובדת בתעשייה שכולן בה יפות להחריד, על גבול השלמות", היא אומרת. "אבל אני רק רוצה להיות בריאה. אמי הנפלאה לימדה אותי להרגיש בנוח עם עצמי ולהיות מלאת ביטחון".

טורב שונה לגמרי מהדמות שהיא מגלמת בסדרה. במציאות היא חמה מאוד, פתוחה ומקרינה נשיות. מה שבטוח, יש לה הרבה יותר חוש הומור מלדמות הקשוחה שלה. למרות זאת, לשתי הנשים יש גם מן המשותף: שתיהן חכמות ומאוד נאמנות לעבודתן.

לא נראה שכותבי הסדרה שמים דגש על החיצוניות של אוליביה, למרות שאת מאוד יפה.

"אני דווקא אוהבת את זה שהם עשו אותה קצת גברית. גם אני כאנה עושה רושם של מעט מנותקת וקרה, בדיוק כמוה. זה לא מאוד אכפת לי, כי אם הייתי בחור אף אחד לא היה אומר את זה עליי ולא היו עושים מזה עניין. אצל גברים זה מקובל שהם שקטים, קשוחים וסגורים. נשים לרוב צריכות להיות יותר קשקשניות וכאלו שמדברות ומנתחות את הרגשות שלהן. אין לי בעיה שגם אוליביה וגם אני לא בדיוק נכנסות למשבצת הזאת".

בדצמבר 2008 נישאה טורב לשחקן מארק ואלי ("בוסטון ליגל", "מטרה אנושית"), ששיחק לצידה בעונה הראשונה של "פרינג'". בתחילת 2010 השניים נפרדו. אני שואלת אותה איך היא מתמודדת עם צהובונים ורכילות.

"זה לא מהווה עבורי בעיה. אני חושבת שהעובדה שאנחנו מצלמים בוונקובר, קנדה, מאוד עוזרת בכך, כי אנחנו לא נמצאים בלוס אנג'לס, שבה ההתנהלות שונה. חוץ מזה, את המעריצים של התוכנית אני כאנה לא מעניינת בכלל, מה שחשוב להם זה מה קורה בסדרה. הסדרה היא הכוכב האמיתי אצלם, לא אני".

** "פרינג' 3", ראשון־חמישי, 17:30, ZONE HOT

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: