אני נפגש עם אגם רודברג בבית קפה בנמל יפו, ממש מתחת לדירתו של הצמוד הנוכחי שלה, מעצב השיער האנגלי דניאל הרדמן (35). השניים יוצאים כבר שמונה חודשים שלמים, לאחר שחבר משותף, אחד דארן ארונופסקי, הבמאי זוכה האוסקר על "ברבור שחור", שידך ביניהם בזמן שביקר בארץ.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

דניאל הוא לכאורה בויפרנד די טיפוסי עבור רודברג. מה לעשות, לרובם יש מכנה משותף והוא ממוקם באזור סניף הבנק הרחוק ממקום מגוריכם, בקומה של הלקוחות שמנהל הסניף יוצא לכבודם במחול כשהם באים לבקר. דוגמאות מהעבר: איש העסקים זוהר ספיר, הקוסם האמריקאי דייוויד בליין ואחרים.

"אני יוצאת עכשיו עם ספר", מתריסה רודברג, 25, כשעולה שאלת התדמית שנוצרה לה, זאת שתמיד תסתובב עם גבר עשיר על הזרוע. "אני בחיים לא שנוררתי ממישהו, לא ביקשתי כלום מאף אחד. הדירה, האוטו ורמת החיים שלי, את הכל השגתי לבד בעשר האצבעות שלי".

כששואלים את אגם מה הספר עושה כאן, היא משיבה בחופזה: "הוא לא עובד, הוא מחפש במה להשקיע פה". אוקיי, כזה ספר. אם בגזרה הרומנטית של אגם, עולם כמנהגו נוהג, הרי שברמה המקצועית היא רואה עצמה כמי שמבצעת מהפכה בחייה.

"אני יוצאת עם ספר". אגם ודניאל הרדמן (צילום: רועי חביב)
"אני יוצאת עם ספר". אגם ודניאל הרדמן (צילום: רועי חביב)

ממש עכשיו, בזמן שאתם מדפדפים בעיתון, סביר להניח שאגם נמצאת עמוק בחזרות, או בלימודים ומקסימום, אם בא לה להתפנק ולנוח - בקפיטריה של הסטודיו ללימודי התיאטרון של יורם לוינשטיין.

כן, לאגם נמאס מהטלנובלות. היא עייפה מהקמפיינים להלבשה תחתונה. עכשיו היא רוצה להיות שחקנית רצינית. והיא גם מוכנה להגיד בפנים שזה הדבר היחיד שמעניין אותה כיום. לכל אורך הראיון, וממש לא משנה לאיזה כיוון אני מנסה לקחת אותה, היא מחזירה אותי לאותו הנושא, כן, זה של הלימודים הרציניים שלה, שנה שנייה כבר, וכמה שהיא נלהבת מהם. חיים אישיים? לא מעניין. תדמית כסמל מין לחובבי לוליטות? עברנו את זה. אקסים? מוכנה לספר שהיו חמש מערכות יחסים רציניות, בלי שמות, שאף אחד לא ייעלב בטעות.

"יחסי הגומלין בינינו מאוד ברורים", יורה־מבהירה רודברג. "לא התראיינתי שנה, למרות שקיבלתי הרבה פניות, ומה שאני עושה עכשיו זה מה שאני רוצה לקדם. נפתח לי המוח מבחינה מנטאלית. אני רוצה להבין מי זה שייקספיר, מי זה טולסטוי באמת. אני פונה לכיוון של תיאטרון, וזה מה שמעניין אותי, לא שום דבר אחר. אני רוצה להיות הכי טובה במה שאני עושה, ויודעת שאני עדיין לא הכי טובה".

אבל את כן יודעת שאת סמל מין ישראלי.

"סמל מין? לא יודעת איך לאכול את זה. זה מביך ומחמיא ביחד. זה אידיוטי ונעים ביחד. אחרי השער שעשיתי ל'בלייזר', שהיה הכי נמכר שלהם אי פעם, היה מגניב שישר עשינו עוד אחד. זאת היתה הפעם הראשונה שהם עשו שער כפול, חודש אחרי חודש עם אותה בחורה. אבל אתה חייב להבין שיש את העולם שאתה חושב שאני נמצאת בו, ויש את המציאות שלי: אגם ג'יפה, שמגיעה עם טריינינג וכפכפים ללימודים, אז זה כאילו כבר נראה לי כל כך רחוק. כשאתה מחוץ למשחק, כמו שאני כיום, אתה יכול לבקר את זה".

כחלק מהשינוי עליו היא עמלה בשנה האחרונה, רודברג מציעה התייחסות מחודשת לחלקים ברזומה שלה, אלה שבעבר חיבקה במסגרת המשחק שנדרשים פרזנטורים לשחק כשהם מקדמים לקוחות בראיונות. למשל קמפיין הלאנז'רי לבוניטה דה מאס, שעכשיו מותר לה לגלות שממש לא רצתה לעשות, אבל שוכנעה בגלל ההצעה הכספית המרשימה. היום, היא מבטיחה, רק פיתוי כספי בסדר גודל של החוב הלאומי של יוון יעמיד אותה עם חזייה ותחתונים מול צלם.

"המקצוע שלי זה לשקר, ואני שקרנית די טובה. בגיל 15, כשהייתי אצל הפסיכולוג שלי, הבנתי שזה בסדר לשקר לפעמים. אם יבואו ויציעו סכום מספיק גבוה, לא אוכל להגיד לא, נכון? כמוני כמוך, אם היו נותנים לך הצעה שלא היית יכול לסרב לה, היית עושה את זה. אני צריכה לפרנס את עצמי, לא? גם לפני שנתיים, כשעשיתי את ההלבשה התחתונה, לא רציתי לעשות את זה ולא הייתי בעניין. ההצעות הכספיות גדלו מפגישה לפגישה, אז הסכמתי, וחתכתי בחצי את המשכנתה שלקחתי בגיל 20 על הדירה. היום אני במקום אחר".

אז זהו, ביי אגם הסקסית והיי אגם שחקנית התיאטרון?

"מעניין לי את התחת התוויות האלו. אני רוצה לעשות בן זונה של מחזה בסוף שנה ג', רוצה שאחד הבמאים הבכירים יראה אותי ושאקבל עבודה רצינית. שערים למגזינים ותמונות בביקיני לא יסגרו לי עבודות, מה שיסגור לי עבודות זה אך ורק ללמוד טוב ולהצליח בלימודים, זהו".

שמענו שהתפוצצת על חברה לספסל הלימודים.

"היינו ממש בשיא הלחץ של הלימודים, בסיר לחץ, האדים כבר מבשלים אותך טוב טוב, ואני וחברה מהכיתה התפוצצנו אחת על השנייה. הייתי קצת בהמה. קצת יותר מדי. יצא ממני המרוקו שלי. היום הכל בסדר, ידעתי לבוא ולהתנצל על ההתנהגות שלי, כי כזאת אני, יכולה להתפרץ ולהתנהג לא בסדר, אבל ברגע שאני נרגעת, אין לי שום בעיה לבוא ולבקש סליחה".

ממש לפני כמה שבועות סיימה רודברג לצלם את העונה השלישית של "חצויה", ועכשיו שוקלת כמה הצעות שמונחות על שולחן הסוכנות שלה, ובעיקר חיה את ההווה, את השעות המפרכות בשכונת התקווה, בחזרות, ושאף אחד לא יעז להמר על מה שהולך לקרות איתה בעשר השנים הקרובות.

"אני מודעת לזה שהיופי הוא חמקמק, וברור לי גם שיש תקופות. אני יכולה לקום על צד ימין ולהיראות טוב, או לקום על צד שמאל, ואז אני לא חושבת שאני יפה מדי. בזכות הלימודים עכשיו, והכלים שאני רוכשת לקריירת המשחק שלי, אני משדרגת את עצמי כשחקנית.

"פעם, אם מישהו לא היה מסתדר לי, הייתי באה ואומרת לבמאי 'משהו פה לא עובד, תעשה שינוי'. היום אני נלחמת בשיניים למצוא משהו טוב בפרטנר שלי, אפילו אם הוא לא בא לי טוב. נגיד, אני משכנעת את עצמי שהאוזן שלו יפה, שיש לו ריח טוב, כאלה דברים. היו מקרים שלא יכולתי לסבול את הפרטנר שלי, בלי דוגמאות".

איך ייראה העתיד שלך 10 שנים מהיום?

"העתיד טוב, עזוב אותך, מה שהשם ירצה יקרה. אני יכולה לקבל מחר חיידק ולמות, ואז מה התוכניות שלי יעזרו? יהיה טוב. בוא נזמין חשבון".

* את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

__________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: