תקופה רעה מאוד עוברת על הסלבז שלנו בכבישים. תחילה היה זה צוות הנגנים של התוכנית "כוכב נולד" שהמסחרית שבה נסעו התהפכה ביולי בצומת הסירה לאחר התנגשות ברכב פרטי, מה שגרם בעיקר לפציעות קלות וחבורה מכוערת אחת על הקרחת של הקלידן ערן מיטלמן. אחר כך, בשלהי אוגוסט, הגיעה תורה של ריטה, שלאחר עימות עם צלם פפראצי פגעה ברוכב קטנוע תמים, אושפזה לבדיקות בבית החולים עם פגיעות צוואר; המשיך עם שרית חדד פלוס המנהל האישי אבי גואטה, שניצלו בנס לפני כשבועיים עם פגיעות קלות בלבד מהתהפכות משולשת עם הרכב באזור כרמיאל, וממש לפני כמה ימים גם הדוגמנית ומשתתפת "הישרדות VIP", נטלי דדון, קיבלה מפגש קרוב מדי עם רכב שלא עצר ברמזור אדום.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אם זה בגלל חוסר זהירות, חוסר מזל, צלמי פפראצי או אפילו קושי להסתגל לנהיגה בצד השני של הכביש, למפורסמים בארץ וגם כמובן בחו"ל יש היסטוריה ארוכה של תאונות דרכים. חלקן נגמרו בטוב, חלקן נגמרו בסיום הקריירה ואפילו לעיתים במוות.

ליסה "לפט איי" לופז

בשנת 2002 איבד עולם המוזיקה את אחד הקולות הנשים הבולטים שלו באותה תקופה, שליש מההרכב המצליח TLC, ליסה "לפט איי" לופז. הזמרת נפשה בהונדורס, כשאיבדה שליטה על רכבה והתנגשה ישירות בעץ.

לפי דיווחים בתקשורת העולמית, לופז נהגה תחת השפעת אלכוהול ו/או אקסטזי ובמהלך ניסיון עקיפה כושל של כמה כלי רכב שנסעו לאט מדי לטעמה, נבהלה ממכוניות שהגיעו מהכיוון הנגדי, איבדה שליטה על הרכב, פגעה בעץ מהצד השני של הכביש ובכך גרמה למכונית להתהפך כמה פעמים ולהתרסק. קלטת וידאו שצילם אחד הנוסעים ברכב, שמתעדת את הרגעים האחרונים של הזמרת לפני המוות, דלפה לתקשורת זמן לא רב אחרי התאונה.

ג'יימס דין

האגדה הקולנועית ואחד היחידים שהמילה "אליל" לא גדולה עליו, ג'יימס דין, נהרג בתאונת דרכים מזעזעת בשנת 1955, כאשר הפורש ספיידר שלו פגעה חזיתית ברכב אחר בעת שניסה לבצע פנייה חדה בכביש המהיר של קליפורניה. לפי דוחות משטרתיים, שני כלי הרכב פגעו חזיתית זה בזה במהירות של כ־90 קמ"ש, פגיעה שגרמה לנוסע שלצד הכוכב להיזרק מהרכב, ולדין, לעוף דרך השמשה הקדמית, ולפגוע בחלקו הקדמי של הרכב השני. הוא נהרג כמה דקות לאחר ההתנגשות, לאחר ששבר את צווארו, ספג שברים ברוב חלקי גופו וגם כמה פגיעות פנימיות.

סטיבי וונדר

הזמר סטיבי וונדר, שנולד פג וכתוצאה מסיבוכים שונים איבד את יכולת הראייה לכל החיים, היה מעורב בשנת 1973 בתאונת דרכים קשה כאשר הרכב שבו נסע ניסה לעקוף משאית שהובילה בולי עץ, בטעות פגע במשאית ושחרר את אחד הבולים, הישר לתוך השמשה הקדמית של הרכב, כשוונדר יושב לצד הנהג. כתוצאה מהתאונה אושפז הזמר בבית החולים עם שבר בגולגולת, זעזוע מוח ואף הורדם ל־24 שעות כדי לחסוך ממנו את הכאבים העצומים.

לאחר תקופת החלמה, התאושש וונדר העיוור מהפציעה לחלוטין, פרט לאיבוד חוש הריח והטעם. עם הזמן חוש הטעם חזר אליו. חוש הריח לא.

מתיו ברודריק

בשנת 1987 שהה השחקן ההוליוודי מתיו ברודריק ("שמתי ברז למורה", "המפיקים"), בעלה של שרה ג'סיקה פרקר, בצפון אירלנד, לרגל צילומי סרט. העובדה כי במדינה נוהגים בצד שמאל של הכביש סיבכה אותו, הוא לקח פנייה לצד הלא נכון של הכביש, פגע חזיתית ברכב אחר, שבו נסעו אב ובתו, שנהרגו במקום.

ברודריק בילה חודש שלם בבית חולים מקומי עם רגל וצלעות שבורות, ריאה שקרסה וזעזוע מוח, ולא יכול היה להיזכר ולהסביר לשוטרים מה גרם לתאונה. עקב אותם "חורים בזיכרון" זכה גם להקלה משמעותית בעונש, ובמקום לעמוד למשפט באישום של הריגה, הואשם לבסוף בנהיגה רשלנית בלבד, ונאלץ להיפרד מ־175 דולר עלובים כקנס.

אריק איינשטיין

אחת התאונות הכי קשות, ואחת המשפיעות על הנוף התרבותי והמוזיקלי בישראל, היא זו שבה היה מעורב אריק איינשטיין בשנת 1982. בזמן שאיינשטיין, יחד עם אשתו סימה וידידתו רבקה רובינשטיין, נסעו ברכבם הפרטי בתל אביב, ולאחר שחצו את צומת הרחובות ריינס ופרישמן בתל אביב, נפגעו על ידי אוטובוס שהתעלם מרמזור אדום והתנגש בעוצמה בצידו של רכבם.

תאונה קטלנית זו גרמה למותה של רובינשטיין, ולפציעות קשות של אריק וסימה, פציעות שתרמו להעדפתו של איינשטיין להסתגר בביתו עד היום ופגעו קשות ביכולת הראייה שלו. שנה לאחר התאונה הוציא איינשטיין את אלבומו "שביר", כשרוב השירים נכתבו בזמן ההתאוששות מהתאונה ובהשראתה.

יהודה לוי

בשנת 2009, בזמן שהיה בדרכו לצילומים של "האלופה", נפגע השחקן יהודה לוי לאחר שרכב התנגש בו בעוצמה, ועזב את הזירה עם מזכרות בדמות כאבי גב וצוואר מייסרים. דקות לאחר התאונה, בזמן ששני הנהגים מחליפים פרטים, הרגיש לוי בכאבים העזים ולמרות זאת העדיף להתפנות בעצמו לביתו ולא להזמין אמבולנס.

לאחר אותה תאונה נאלץ השחקן לבטל כמה מימי הצילום של הטלנובלה בטענה כי הוא מעוניין לנוח מעט בביתו, וכעבור כמה ימים כבר התאושש וחזר לצילומי התוכנית.

לא שאנחנו רומזים על חוסר מקוריות או משהו, אבל לאחר תקופה מסוימת רכש לוי את אותו הרכב בדיוק כמו ההוא שנהרס בתאונה.

גרייס קלי

הנסיכה דיאנה לא לבד. עוד תאונה מלכותית מדפי ההיסטוריה היא זו של הנסיכה ממונקו, גרייס קלי. השחקנית ששודרגה למעמד מלכותי בעקבות נישואיה לנסיך רנייה השלישי נסעה ב־1982 יחד עם בתה סטפני באזור כפרי כשלפתע איבדה שליטה על הג'יפ שבו נהגה, הידרדרה מהכביש במורד הר תלול, עד שריסקה את הרכב לתוך עץ. קלי פונתה מזירת התאונה לבית חולים סמוך כשהיא סובלת מפגיעות אנושות, ומתה כ־24 שעות לאחר מכן מפצעיה. בתה שרדה.

חקירה ארוכה של פרטי התאונה הובילה לבסוף למסקנה כי הנסיכה בת ה־53, שסבלה באותו הזמן ממשקל יתר, קיבלה שבץ בעת הנהיגה ולכן איבדה את השליטה על הרכב.

בוב דילן

אחת התאונות המסתוריות ביותר שאירעו לאושיות תרבות חייבת להיות זאת שעבר בוב דילן בשנת 1966. בתאונה שרוב פרטיה לא נחשפו עד היום, נודע כי דילן נפצע קשה מאוד כאשר החליק מסיבה לא ברורה מאופנוע 500 סמ"ק שלו, ונפצע קשה. אחת הסיבות למסתורין סביב התאונה, פרט לעובדה כי דילן לא דיבר עליה מעולם, היא כי למקום התאונה מעולם לא הוזמן אמבולנס ואפילו אין תיעוד על דבר אשפוזו של הזמר האגדי. מקורבים משערים כי ייתכן שדילן ריסק את הכלי בכוונה כדי להתחמק ולנוח מהלחץ הציבורי שהופעל עליו באותן שנים. הגיוני.

איציק זוהר

בסוף שנת 2010 כדורגלן העבר והפרשן איציק זוהר נסע על איילון, וליד צומת וולפסון התהפך לפתע רכבו, כשבמושב האחורי ישבו שניים מילדיו. בזמן ששני הילדים נפצעו קל בלבד משברי זכוכיות הרכב, אביהם נאלץ להסתובב כמה שבועות עם גבס על ידו השבורה, ואבוי, גם לפרוש מריאליטי הריקודים שבו השתתף בזמנו - "רוקדים עם כוכבים".

לאחר בדיקת המשטרה התברר כי הרכב התהפך לאחר שאחד מהצמיגים השתחרר, ובצירוף התקריות הקודמות שבהן הותקף זוהר פעמיים על ידי אלמונים ופרצופו שוסף בזכוכית, עלה החשד כי מישהו שחרר במכוון את הברגים בצמיג. בנוסף, לפי דיווחים בתקשורת חויב זוהר לשלם כ־100 אלף שקל לחברת הליסינג שממנה חכר את הרכב, משום שלרכב לא היה ביטוח מקיף. אאוץ'.

מזל גדול. הרכב של איציק זוהר (צילום: טל שחר)
מזל גדול. הרכב של איציק זוהר (צילום: טל שחר)

מרגול

הפרשה האחרונה לא היתה הפעם הראשונה שבה מרגלית צנעני צועדת אל בית המשפט. ב־1994 היתה מעורבת הזמרת בתאונת דרכים קשה שבה נפצע האמרגן שלה דאז, אשר ראובני. מרגול ניצלה ויצאה מהזירה המדממת עם פציעות קלות, בהן צלקת של ארבעה ס"מ על הסנטר שהפכה לסימן היכר. בעקבות פציעתה קיבלה מרגול פיצויים ונקבעו לה 10 אחוזי נכות.

שבע שנים מאוחר יותר, היא החליטה כי היא זכאית לפיצויים נוספים והגישה תביעה נוספת. הקייס נבנה סביב אובדן כושר עבודה של הכוכבת הגדולה, שטענה כי מאז התאונה היא מאבדת הכנסה פוטנציאלית עקב הצלקת הנוראית שנשארה לה. זאת למרות שחזרה לעבוד כבר אחר שבועיים מיום התאונה. התביעה כמובן, נדחתה על הסף.

שרית חדד

לפני כשבועיים, כשהיתה בדרכה לביתה אחרי הופעה בכרמיאל, נפצעה הזמרת שרית חדד כשהרכב שבו נסעה יחד עם מנהלה האישי אבי גואטה נפגע מרכב אחר, והתהפך שלוש פעמים עד שלבסוף נעצר בשולי הכביש. הב.מ.וו נהרסה כליל, חדד וגואטה יצאו מההריסות, אושפזו לבדיקות בבית החולים הלל יפה בחדרה, הוכרזו כפצועים קל, שוחררו בשעות הבוקר המוקדמות ומיד הודיעו כי ההופעה שיועדה לאותו היום תתקיים כרגיל. שעות ספורות לאחר מכן הודיע גואטה כי הם נאלצים לבטל את ההופעה, עקב כאבים עצומים שחשה הזמרת. חדד שבה לבית החולים לבדיקות נוספות, הפעם באיכילוב, בתל אביב. רק בריאות.

מספיק לכוון אליי

מאז מות הנסיכה דיאנה, פפארצי הפכו למפגע תחבורתי. או שמא לתירוץ?

בגלל הפפראצי או הנהג המבושם? הנסיכה דיאנה
בגלל הפפראצי או הנהג המבושם? הנסיכה דיאנה

מלבד נהיגה בשכרות ועצים גדולים שממוקמים בצידי הדרך, הפכו צלמי הפפראצי לגורם שכיח למדי בתאונות הדרכים של הסלבז. התאונה הטרגית של הנסיכה דיאנה הוא כמובן האירוע המכונן של הנישה ההולכת ומתרחבת הזו וגם המקרה הזכור ביותר.

בקיץ 1997 מצאו עצמם דיאנה, בן זוגה המיליונר דודי אל פייד ונהג המרצדס שלו במרדף פריזאי כשעדת צלמי פפראצי דולקים בעקבותיהם. ניסיונות ההתחמקות שלהם הסתיימו באובדן שליטה, התרסקות אל תוך קיר של מנהרה ופציעה אנושה של הנסיכה שנפטרה בבית החולים לאחר שעות ספורות. גם אל פייד והנהג מצאו את מותם.

החקירה שלאחר המקרה העלתה שהנהג היה תחת השפעת אלכוהול ונהג מהר מהמותר, אבל המקרה הפך לדוגמה לסכנה בחיכוך בין צלמים רעבים כזאבים לבין סלבז שנחושים שיניחו להם לנפשם. גם תאוריות קונספירציה על מעורבות בית המלוכה בתאונה חיות ובועטות.

עוד תאונת פפראצי אירעה כשהכוכבנית ההריונית טורי ספלינג ("בוורלי הילס 90210") התנגשה והורידה קיר של בית ספר מקומי בעת שהגיעה לאסוף את ילדיה מהמקום. מיד לאחר התאונה רצה ספלינג החבולה קלות לחשבון הטוויטר שלה והלשינה לעולם כי עשתה הרגע תאונה בגלל צלם פפראצי שרדף אחריה. השחקנית קינחה בתהייה "מה, מישהו צריך למות כדי שהפפראצי יפסיקו?". להזכירך, גם זה לא ממש עזר.

גם בביצה המקומית לא חסרות תאונות פפראצי, כשרק לא מזמן הסופר מודל שלנו, בר רפאלי יצאה ממכון הכושר החביב עליה וכשראתה צלם פפראצי מחוץ למקום, ניסתה לעשות תמרון התחמקות על הקורקינט החשמלי שלה, ומצאה את עצמה עם הפרצוף על המדרכה. יד חבושה וסנטר פצוע אחרי, התאוששה רפאלי והמשיכה בשגרתה הנוצצת.

גם הדיווה המקומית, ריטה, היתה מעורבת לפני כמה שבועות ונפצעה קל בתאונה לאחר שניסתה להתחמק מאיזה צלם חצוף, תמרון שהוביל לפגיעה ברוכב קטנוע שהעז לעבור במקום.

הורידה קיר. טורי ספלינג (צילום: GettyImages)
הורידה קיר. טורי ספלינג (צילום: GettyImages)

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: