לפני ארבע שנים, הוא עוד היה ילד טברייני ביישן שהצטנף כרקפת מאחורי מנהלו האישי, אמנון זנדני. היום הטון הביישני וחיוך הילד הטוב נשמרו בשלמותם, אך משה פרץ הרבה יותר ממוקד וממולח, הרבה פחות נאיבי וערני באופן חריג בראיון שאנו מנהלים. ויש לו את כל הסיבות בעולם להיות בפוקוס. פרץ משיק בשבוע הבא את אלבומו החמישי "זיקוקים" ואת אפליקציית משה פרץ החדשה, שבעזרתה תוכלו להוריד את אלבומיו ולשיר איתו קריוקי.

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

ואם זה לא מספיק - פרץ, כמו זמרים רבים אחרים בתקופה האחרונה, נאלץ להתמודד עם קופת השרצים שנפערה עקב פרשת מרגול והעמידה את הזמר הים תיכוני באור בעייתי. התפריט כולל סחיטות, איומים, בוררים ועולם תחתון. פרץ מצא את עצמו במרכזו של גל שמועות - שכבר הוכחשו על ידו - לפיהן הוא ירד למחתרת מיד עם חשיפת הפרשה מחשש שמעורבותו בה תיחשף.

איך אתה מרגיש עם מה שקורה למרגול?

"כואב מאוד לראות בן אדם עובר דברים כאלה, אני מאחל לה את כל הטוב שבעולם, אבל זה לא קשור אליי".

מה יש בעולם הזמר המזרחי שמושך אליו כל כך הרבה אש ואנשים מפוקפקים?

"טוב שם מדי בעולם שלנו. אנשים אומרים שיש בו את הכסף הכי גדול, אבל זה לא נכון בכלל. קחי את ריטה לדוגמה, ההופעה שלי עולה חצי משלה. פשוט אצלנו בעולם המזרחי מופיעים בחתונות ואירועים, וזאת עבודה קבועה ויציבה וטובה, ולזה אתם קוראים 'הכסף הגדול'. אני רוצה להופיע כמה שיותר כי זה סדר העדיפויות שלי בחיים, כי זה מה שעושה לי טוב. יש אנשים שמסתכלים על העולם הזה ורואים את הכסף מהפן הזה בעסק וזה עושה להם משהו".

"טוב שם מדי בעולם שלנו". פרץ (צילום: אוהד רומנו)
"טוב שם מדי בעולם שלנו". פרץ (צילום: אוהד רומנו)

עדיין חשוב לך למלא את קיסריה?

"זה כיף לאללה, אבל יש דברים שיותר מרגשים אותי בקריירה. אמא שלי, לדוגמה, שלפני שנתיים כמעט לא יצאה לאף חגיגה ולשום מקום. בכלל לא יצאה מהבית. אביה נפטר ואחיה גם הלך לעולמו בתאונת עבודה. ראיתי איך היא עברה תקופה מאוד קשה. כתבתי לה במיוחד את השיר 'אמא' ואת הביצוע הראשון שלו עשיתי בטלוויזיה, כשהיא רואה אותי. היא בכתה וגם אני בכיתי. כילד, אתה אומר לעצמך, 'הצלחתי לגרום להורים שלי להיות גאים בילד שלהם'. זאת באמת הרגשה אדירה שאפשר להפיק מהקריירה, נניח".

איך בת הזוג שלך, ירדן, מתמודדת עם כל המעריצות?

"מה שירדן מכירה זה את המעריצים הקבועים שלי, והם גם מכירים אותה והם אומרים לה שלום כשהיא מצטרפת אליי להופעות. לגבי הטירוף שיש סביבי - היא צריכה להתמודד עם זה, אין מה לעשות. היא יודעת מה מדליק אותי ומה אני אוהב וצריכה לסמוך עליי שאני תמיד רק איתה. אבל היא מרגישה בסדר ותהיי בטוחה שאני נותן לה את כל הביטחון שבעולם.

"היתה לי שיחת הבהרה עם ירדן בתחילת הקשר שלנו, שבה הסברתי לה את העניין. אמרתי לה שכל מה שקורה עם הקריירה שלי זה משהו שהיה קיים עוד לפני שהיא נכנסה לי לחיים ושזה ימשיך להיות ושזה חלק ממני, אז שתהיה מוכנה ושתתמודד עם זה. חלק מהעניין של הפרסום זה שיש הרבה דברים שכתובים עליי באינטרנט ושהיא לא צריכה להתייחס אליהם כי הם לא נכונים".

אתה מדבר על זה שהיו שמועות שאתה נמצא בארון?

"כן. הרי אני וחברים שלי צחקנו על השמועות האלה שהופצו עליי באינטרנט, שאני הומו. אני יודע שהן מגיעות ממקום מסוים. אני יודע בוודאות שהאנשים שהפיצו את השמועה הזאת רצו להפיל אותי. תראי, אין לי שום בעיה עם הקהילה הגאה - הם אנשים בשבילי בדיוק כמו כל אדם אחר. אני פשוט חושב שלא צריך להביא את זה בכוח על בן אדם שהוא לא כזה. כששמעתי את השמועה, התעצבנתי. קיבלתי טלפונים מהחברים שלי ששאלו אותי אם זה נכון, אבל זה דבר שלמדתי להתמודד איתו. מה אכפת לי מהשמועות? אני חי את האמת שלי".

ומה האמת של משה פרץ?

"להיות עצמך ולהתעסק במה שטוב לך להתעסק איתו. אני, חשוב לי המוזיקה שלי, לרגש אנשים ואת המשפחה שלי. זה גם מה שהכי חשוב לי בבחורה שלי - שתהיה אמיתית. ולא צריך לצאת ולהסביר כל דבר. את יודעת, אם יש דבר אחד שלמדתי בקריירה הזאת זה 'לעולם אל תענה על מה שלא שואלים אותך'. זה אני, וככה טוב לי".

* את הראיון המלא ניתן לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: