כשופטת תוכנית זמר, לא צריך לגלות למרגול שטיימינג הוא הכל בחיים: אם הידיעה על חקירתה בחשד לסחיטה ואיומים היתה יוצאת לאור היום, אף כלב לא היה מקדיש לעניין דקה נוספת (וזה כולל את פזית, כלבת השכנים הנובחת בהתלהבות בכל פעם שהיא שומעת את "חיכיתי כל הלילה בתחנה").

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

עם כל הכבוד למרגלית צנעני, כשחצי ארץ בוער והחצי השני גר באוהלים, קצת קשה לגלות עניין בעוד נציגת זמר ים תיכוני שאולי כן ואולי לא התנהלה באופן מפוקפק. אך פרשת הזמרת כן הציתה אש בשבוע שעבר - ובלי להיכנס לדיון בדבר חפותה, מה שמעניין בפרשה הזאת היא העובדה שצנעני מצטרפת לפנתאון מפואר של אנשי זמר מזרחי שמוצאים את עצמם אפופים עננת שמועות על העלמות מס, פגישות צפופות עם בוררים, קשרים לעולם התחתון, סחיטות, איומים, גורמטים מעוורים ועוד כמה דברים שרוב הציבור הישראלי סולד מהם.

חכו שנייה אחת לפני שאתם שולפים כלפיי את טענת השד העדתי - אני, הנושאת בגאווה את שם המשפחה אלבז, מאמינה שלכל תופעה חברתית יש הסבר סוציולוגי.

הזמר המזרחי הוא אולי הז'אנר היחידי בו לא שולטות חברות התקליטים, אלא אמרגנים ומנהלים אישיים למיניהם, ולא כאלה שקיבלו את משרתם ממומחית למשאבי אנוש. מספיק להעיף מבט בכתבה ששודרה ב"אולפן שישי" האחרון על הקשר בין העולם התחתון לזמר המזרחי, כדי להבין שמשהו רע מאוד קרה לז'אנר הזה איפשהו על ציר הדרך - אמנים שיורדים למחתרת, שומרי ראש, העלמות מס - חסרה רק פאם פטאל משורבבת שפתיים, וקיבלתם סרט דל תקציב.

ומרגלית צנעני? אם ההאשמות נגדה אכן נכונות, יהיה זה חטא ההיבריס הקשה ביותר של מי שמינפה את קריירתה מחדש ב"כוכב נולד", העבירה ביקורת על כל העולם ואחותו ובחדרי חדרים (לכאורה, רק לכאורה) רקמה עסקים שהיו גורמים לאל קפונה להסמיק, אם הוא היה מבין במוזיקה.

העניין המדאיג ביותר הוא שיש סיכוי שההתנהגות הזאת נראית לכמה מהכוכבים האהובים עליכם טבעית. זו השפה שהם מכירים, אלה האנשים איתם הם עושים עסקים - ואנחנו, הצרכנים התמימים, עיוורים לחשדות שמייחסים אליהם, עושים לעצמנו עוול. מגיע לנו יותר. לא רק ספציפית לגבי מרגול, שהזכירה לא פעם בראיונות וב"כוכב נולד" את שמות הברנשים המפוקפקים המעורבים בפרשה - אלא בכלל. מגיעים לנו גיבורי תרבות נטולי תפיסה מעוותת של כוח וצדק. ובינתיים פזית תמשיך לנבוח, והשיירה? תעבור.

_____________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: