"אין זה הוגן שמארק צוקרברג הפוחז מקבל את כל תשומת הלב", חשב לעצמו מר גוגלהיים הנכבד, "הלא אני הייתי כאן ועזרתי לאנשים לגלות מהי, לעזאזל, חזזית, ואיך מגיעים מדרך בן צבי לבזל הכי מהר קודם". התקנא מר גוגלהיים בפייסבוק והמציא לו פייסבוק משלו, גוגל פלוס.

הרעיון דומה מאוד, שלא לומר - אותו דבר. חבורת אנשים מתקשרים בהודעות סטטוס ברשת חברתית, מעלים תמונות, מצרפים חברים חדשים ומודיעים לאנושות כי, הנה, אינם יכולים לאכול עוד מאומה היום, שהרי "אין כמו המפרום של דויד מהכרם".

הממשק של גוגל פלוס מרהיב וקל לשימוש. אנשים שמבינים בעניין מעט יותר ממני טענו בפניי שהסיפור כולו מבריק מכף סטטוס ועד ראש.

"למה אני צריכה את כל זה?", חשבתי לעצמי, "הלא במשך שנים קיבצתי חבר פייסבוקי לחבר פייסבוקי, עבודת נמלים של ממש עשיתי שם, חריש עמוק, כך צברתי בעמל רב 500 ומשהו אנשים, מתוכם 20 אני ממש מכירה. מה גם", הלהטתי את עצמי, "שבגוגל פלוס אין מקבלים כל אחד, זקוקים להזמנה, ולא כל אחד יודע כיצד להזמין, ומה אתה משחק לי אותה קשה להשגה, מר גוגלהיים הנכבד, שעה שכולם יודעים שאתה כלום בלעדיי?".

אולם במחשבה שנייה התגנב הרהור כפירה לליבי: הפייסבוק הזה אולי היה רק הטיוטה. מה לי ולכל אותם חברי סרק שאת חברותם אישרתי בשעות לא שעות, מתוך חולשת אופי יותר מכל דבר אחר, ובשעה שתחזקתי בלוג פעיל והשתמשתי בפרופיל הפעיל שלי כבלוח מודעות ויחצן פוסטים נלוז. כך צברתי לי כ־500 ומשהו חברים, רובם בטלנים, יחפנים יושבי קרנות, שכל סטטוס חדש שהם מעלים מזכה אותם ב"Hide All" מצידי. "זו ההזדמנות שלך", התפייטתי, "להתחיל מחדש, רק עם אנשים שאת מכירה, אנשים איכותיים אחד אחד, שנונים וחברי אמת".

מצד שלישי, חפרתי עמוק יותר ברעיון, כמה אנשים כאלה את מכירה בכלל, להוציא משפחה גרעינית ועוד שניים שלושה הולכי על שתיים? הלא איני חפצה להיוותר ערירית המעלה סטטוס מבריק ולא זוכה אפילו להנהון הסכמה וירטואלי. בחורה כמותי ודאי לא תבזבז את הגיגי רוחה על קהל נרפה של שניים שלושה קרובי משפחה, פרה אחת וכלב?

קשה, קשה מאוד, וישועה אין לי. בינתיים אף אחד עוד לא הזמין אותי להצטרף לשירות החדיש, כך שמדובר רק בתיאוריה. מר גוגלהיים, אם הזמנה לא תגיע בשעות הקרובות, איאלץ להיענות לכל הלוזרים בלינקדאין.

איור: רן קר-פה

___________________________________________________________________________________________________________

עוד פנאי פלוס: