הפורמט ישראלי, המוזיקה ים תיכונית והחלום אמריקאי. שישה זמרים מזרחיים מנסים לעשות את זה בארצות הברית, והבשורה הטובה היא ש"חי בלה לה לנד", או לפחות שלושת הפרקים הראשונים, נגמרו לפני שהספקתי למצמץ. לתעשייה המקומית יש נטייה למרוח ולהאביס את הצופים, אבל "לה לה לנד" היא סדרה מהודקת שמביאה את הקרם של חומרי הגלם, ובעצם מעוצבת כדרמה קומית.

הפרויקט הזה מספק מזיגה יעילה בין לעג לריגוש אותנטי, גם אם גס לפעמים. הוא מבליט את העילגות של המשתתפים, את היעדר הידע שלהם בשפה האנגלית (למרות שבינינו, גם עברית הם לא ממש יודעים), ומנגד גם את הפוציות של אורי פסטר, המנטור, שינסה לאלף את הסוררת ואת החפירה האמריקאית הידועה בשדות הפוליטיקלי קורקט.

יש כאן משחק על הפער בין הפרובינציאליות הישראלית והפאר והנצנוץ המלוקק של לוס אנג'לס או כמו שהגדיר זאת דודו אהרון - לשני הצדדים יש מטבע.

לא חסרות מניפולציות הפקתיות. אהרון מקבל חדר לבד ובהמשך גם סַפַּר אישי; אתי לוי מוצנחת בהפתעה על הראש של אחותה זהבה בןומצליחה להוציא אותה מהאדישות; המקרר מלא באוכל בריא, אורגני ולחלוטין לא לטעמם של הדיירים. ההתערבויות האלה יוצרות את האפקט המיידי, אבל אפשר לקוות שבהמשך הדרמה תתנייע מכח עצמה.

ולמה לא, בעצם? החומר האנושי פה הוא קלאסי לריאליטי. ג'ולייטה, זהבה בן, אלון דה לוקו, דודו אהרון, אתי לוי ואביהו שבת - כולם מוחצנים, חסרי מסיכות והאישיות שלהם צבעונית ומתפרצת מספיק כדי לייצר עניין. הסדרה רותמת אותם לכישרון הכי בולט של הז'אנר: חיבור ישיר ומהיר לדמויות.

זאת הסיבה שאחרי צפייה בפרק או שניים של "לה לה לנד", מידת ההצלחה שלהם בארץ הופכת לבלתי רלוונטית. אתם תאהבו את השנינות של דה לוקו ותקוו לרומן בין ג'ולייטה לאביהו ותיקחו צד בסכסוך של זהבה ואתי לוי. ההפקה מאוד רוצה שתתרשמו מהעובדה שבפרויקט מעורבים גם בכירים מתעשיית המוזיקה האמריקאית, אבל בתכלס השאלה מי יזכה בסינגל בסוף התהליך היא משנית, שלא לומר מעניינת לי את העכוז.

איפה הכפיים?

עריכה מוזיקלית של סדרה היא אלמנט שלא זוכה למספיק הערכה. סצנה יכולה בקלות להפוך מקומית לטראגית ולהפך, בהתאם למוזיקה שתלווה אותה. פסקול הוא אחד המרכיבים המרכזיים באיכות הצפייה, ולצוות שעמל עליו מגיע שאפו. בחירה מצוינת ומדויקת של שירים ושטיחים מוזיקליים שמעלים את הסדרה בכמה רמות. תמיד עם קריצה לים תיכוניות, בחירות מקוריות שעוזרות להדביק את הסצנות אחת לשנייה, להדגיש את הקומדיה ולתמוך בעריכה הקצבית.

ציון: 4 כוכבים

"חי ב־LA LA לנד",ראשון־חמישי, 20:30, yes Comedy

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: