במקרה של ניצן לברטובסקי, אוטוטו 23, ההר הגיע אל מוחמד במונית ספיישל. בזמן התלבטות קשה, האם לבחור בקריירת משחק או ללכת בעקבות הוריה הרופאים, לברטובסקי פגשה באשה ששינתה לה את החיים ופתחה לה את הדלת לעולם המשחק.

"לא הכרתי אף אחד שקשור לתחום הזה", היא מספרת עם ניצוץ בעיניה, "הגעתי למשמרת במסעדה שמלצרתי בה, והכי במקרה פגשתי במלהקת רותי גזית ארגוב. לקחתי הזמנה מהשולחן שלה ותוך כדי היא פונה אליי: 'סליחה שאני עוצרת אותך, אבל במקרה את עוסקת במשחק או רוצה לעסוק במשחק?'. היא ממש הרגישה שזה כתוב לי על המצח".

ממלצרית במסעדה מקומית, עם חלום בכיס להיות שחקנית, לברטובסקי התגלגלה אל משרדה של הסוכנת רינת איתן ומשם, במהירות מפתיעה, לתפקיד ראשי בסדרה חדשה של רשת, "קטמנדו", על זוג נשוי טרי (לברטובסקי ומיכאל מושונוב) שמגיע לקטמנדו לפתוח בית חב"ד בעיר.

הסדרה צולמה בקטמנדו, נפאל. מה עשיתם שם חוץ מלצלם?

"היינו יוצאים הרבה למסעדות ולמסיבות. כשהיה זמן בין הצילומים היינו כולם מגיעים לחדר של לירון לבו. הוא הבן אדם הכי מכניס אורחים שהכרתי בחיים שלי. לכל אחד מאיתנו היו במקרר כמה עוגיות ואולי איזה בקבוק מים, ללירון היה מטבח מאובזר כאילו הוא בבית, תמיד היה לו מלא אוכל על השולחן והוא הביא לנו דברים שבבית לא אכלנו. בזמן הפנוי גם הכנו פסל שלם משעווה, שהשארנו אחרי זה במלון. כל יום עבדנו עליו, זאת ממש היתה התעסקות בכלום".

היו שם גם רגעים קשים?

"כשהגענו לקטמנדו קרה לי משהו לא נעים. כשהגענו לאיסוף של המזוודות התברר שרק המזוודה שלי נתקעה בהודו. הייתי צריכה לחכות שבוע עד שהיא הגיעה, בזמן הזה ההפקה עזרה לי לקנות דברים חדשים, פליזים, גרביים, ובכלל כל מה שהייתי צריכה. זה אחד המקומות הקרים בעולם, אבל שמרתי על קור רוח. איפשהו זה אפילו קצת משחרר, שאתה לא צריך להיות אחראי על שום ציוד".

הגעת מבית חילוני מובהק, איך מתמודדים עם האתגר?

"חשבתי איך להוכיח לכולם שאני הבחירה הנכונה לתפקיד. בהתחלה זה היה סוג של שוק, כי כל החיים רציתי לעשות את זה ועכשיו הייתי צריכה לממש את החלום. לסדרה גייסו יועץ אמינות, חב"דניק מכפר חב"ד, יחיאל פליישמן, שהדריך אותנו צעד צעד לתוך העולם הזה. ישבנו איתו ושאלנו אותו מלא שאלות ועשינו סופשבוע בכפר חב"ד - שמרנו שבת עם ארוחת שישי ותפילה בבית כנסת. בחודשיים של הצילומים הרגשתי שאני מישהי אחרת, שאני לא אותה ניצן. כשהייתי מסיימת את יום הצילום וחוזרת לחדר, עדיין הייתי בתוך הדמות. לא הייתי מסוגלת לעשות את הסוויץ'. כשחזרתי לארץ לקח לי איזה חודש להתנער ממנה".

צילום: כפיר חרבי, סגנון: מתן סבג, איפור־שיער: מיכל לסמן, גופייה ונעליים: זארה, מכנסיים: דפנה לוינסון, תכשיטים: ענבל פוגל, סטודיו אומנא077-5262947, רויאלטי. תודה מיוחדת לאספרסו בר קיוסק

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד פנאי פלוס: