בואו נגיד את זה כבר בהתחלה: כמו כל תוכנית בידור רבת משתתפים שעולה פה, גם "נבחרת ישראל בטלוויזיה" הולכת לסבול מההשוואה לנבחרת הכוכבים של "ארץ נהדרת". מול ההפקה הכי מושקעת בישראל ניצבת תוכנית חדשה בערוץ מסחרי די מרושש, עם כותבים שגם אם הם נולדו בארץ אחרת, יהיה להם קשה לשחרר את התניית "ארץ נהדרת", המכבי תל אביב של תוכניות הבידור כאן.

כל זה לא בא לכסות על נקודות השפל של "נבחרת ישראל", רק להגיד שכדאי לטפל בה בפרופורציות. לקאסט יש פוטנציאל - קובי פרג', מיקי גבע, דני גבע ונתי קלוגר הם מקצוענים בתחומם; יפית אסולין ויניב ביטון יכולים בקלות להפוך לטאלנטים שמכבי תל אביב תרצה לספח לשורותיה בעונות הקרובות. היו לפחות שני מערכונים שיכלו להיכנס, מילה במילה, ל"ארץ נהדרת" ולהרגיש שם מאוד טבעי ונוח.

אז נכון שבשאר הערב הכתיבה עדיין לא התאפסה על עצמה, נכון שקֶצֶב דפיקות הלב עדיין לא סדיר (בזמן המערכון על משה יכולתי להקיף את החומה הסינית בצליעה), ונכון שמערכון הפתיחה, שאמור להיות הבונבוניירה של התוכנית, נשמע כמו משהו שלעסנו פעם אחת יותר מדי. אבל במקביל היו גם לא מעט קצות חוטים שאם ההפקה תמשוך אותם נכון, בזהירות ובתבונה, הם יובילו אותה למקום שיבדל אותה מהתוכנית ההיא.

בקונספט של תוכנית אירוח יש פוטנציאל פארודי מבטיח: המערכון על "נבחרת פלסטין" היה מצוין; דן שילון וטלי מורנו חדים ומדויקים; אלי ישי כסטנאדפיסט ומערכוני אחורי הקלעים יוכלו להפוך למרענן הרשמי של עונת המלפפונים, אם רק יטופלו בחכמה.

תקציב גדול הוא ממש לא ערובה לתוכנית טובה (תשאלו את "שבוע סוף החדש"), ומצד שני אפשר לעשות תוכנית טובה בלי לשפוך עליה הון. צריך למצוא את האנשים שיש להם מה להגיד, ושלהוטים להגיד את זה. שרוצים לבעוט בדלי עם החלב, לשחוט את הפרה הקדושה שמעטיניה נסחט החלב הזה, ויותר מכל צריך קהל סבלני ומנהלי ערוץ עם אורך נשימה, שייתנו להם קצת זמן. כי איך אמרה המורה של עומר אדם? אתם באמת מסוגלים ליותר.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס:

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

הקפטן

מי שבהחלט גוזר את הקופון ב"נבחרת ישראל" הוא ירון ברובינסקי, הכוכב העולה של ערוץ 10. כשחקן טלוויזיה הוא לא הותיר רושם עז, אבל בנישת ההגשה וההנחיה ללא ספק מדובר בתגלית. ב"לעוף על המיליון" הוא החליק בטבעיות לתפקיד כאילו הרופא רשם לו מראש את המינונים המושלמים של סחבקיזם, הומור ודרמטיות משועשעת. ב"נבחרת ישראל" קרה אותו הדבר. אז אם יש אנטיתזה מוצלחת לאיל קיציס, כנראה קוראים לה ירון ברובינסקי, ורוב הסיכויים שעוד נקרא לה, והרבה.

ציון: 3 כוכבים

"נבחרת ישראל בטלוויזיה", שלישי, 21:00, ערוץ 10