לפני כשלוש שנים תום אברהמי (18) מהיישוב גילון שבצפון הארץ, איבדה בבת אחת שני בני משפחה: שני הכלבים האהובים שלה נדרסו יחד. כדי להתמודד עם העצב הגדול החליטה תום לאמץ כלבים חדשים בכלבייה ביסעור ועל הדרך גילתה את עמותת "כלבלאב". היא החלה להתנדב בעמותה יחד עם אמה ואט-אט הצטרפו יתר בני המשפחה: הסבים, הדודים, אביה ואפילו אחיה הקטנים. עכשיו כל המשפחה נלחמת יחד כדי לשמר את פעילותה של העמותה גם אחרי גיוסה של תום לצה"ל.

"מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי מוקפת חיות", מספרת אברהמי. "אמא שלי כל הזמן הביאה גורים של חתולים וכלבים שהצילה מהרחוב. כשנדרסו הכלבים שלנו, היה ברור שנביא כלבלבים אחרים שימלאו את החור שיש לנו בבית ובלב. כשהגענו לכלבייה ביסעור הכרנו פתאום עמותה מדהימה ולא רק שאימצנו כלבה, התחלנו גם להתנדב שם".

אברהמי היא הבת הבכורה במשפחתה ויש לה שלושה אחים קטנים (4, 9, 14). אחיה של תום עדיין צעירים מכדי להתנדב, אך גם הם לוקחים חלק במאמץ המשפחתי. בבית יש להם שתי כלבות, נטשה וקוצ'ה, שתיהן כמובן מהעמותה וכעשרה חתולים. בבית הספר למדה אברהמי במגמת רפואה והיא חולמת להיות וטרינרית. "זה הדבר שהכי ברור לי בעולם. הרבה חלומות שלי משתנים אבל זה משהו שלא משתנה. החיבור עם הכלבים דרך העמותה זו הדרך שלי לעזור לחיות".

מאז שהגיעה לעמותה, אברהמי נמצאת שם מסביב לשעון. "נשאבתי לפעילות של העמותה מהר מאוד ולקחתי על עצמי עוד ועוד דברים. גם אמא שלי שעובדת ביום-יום כמהנדסת כימית, נשבתה בקסמי הכלבים והפכה לרכזת המתנדבים. התחלתי לנהל לעמותה את עמוד הפייסבוק, את אתר האינטרנט ואת כל נושא משפחות האומנה והבתים הזמניים.

"קל להישאב כי מאוד מהר מתאהבים בכלבים ומבינים שהם זקוקים לנו. זו עמותה שאין לה שום מימון ופועלת אך ורק על מתנדבים. אחרי שנה בעמותה כל בני המשפחה נרתמו לטובת העניין וזה חיבר מאוד בין כולנו".

עמותת "כלבלאב" מפעילה כלבייה ביסעור בה נמצאים כרגע כ-100 כלבים. מאז שהוקמה, לפני כתשע שנים, מצאה בית חם ל-1,400 כלבים. העמותה מצילה ומטפלת בכלבים נטושים ועוזרת להם למצוא בית. כאמור, היא פועלת על בסיס התנדבותי בלבד ואין לה שום מקורות מימון והיום היא בסכנת סגירה.

"לפני כמה חודשים קיבלנו תאריך תפוגה. אין מספיק אימוצים, אין תרומות ואין לעמותה כסף להתקיים", מסבירה אברהמי. "לא הייתי מסוגלת לקבל את רוע הגזרה והחלטתי שזה הייעוד שלי מעכשיו ועד הגיוס - להציל את העמותה. התחלנו לחשוב מה עושים עכשיו עם 100 הכלבים שלנו? מעבר להמשך הפעילות, יש פה 100 כלבים שאנחנו לא רוצים שילכו להסגר. לא הפסקתי לחשוב על זה, לא הצלחתי לישון, כל הזמן התעסקתי במחשבות איך אני מצילה את העמותה ואז החלטתי שהגיע הזמן לערב את כל בני המשפחה. אבא שלי עזר בתחום התקשורת, סבא שלי עזר עם התחום של ניהול הכספים, דוד שלי יזם אירועי התרמה לעמותה. בינתיים ערכנו שני אירועי התרמה ובזכותם כרגע יש לכלבים שלנו אוכל לעוד כמה שבועות. זה מדהים כי זה נותן אוויר לחפש פתרון כלכלי קבוע".

בארץ פועלות לא מעט עמותות למען כלבים נטושים שמסייעות למשפחות לאמץ כלבים, אבל אברהמי סבורה שהעמותה שלהם מעט שונה. "כמה שיותר עמותות שמצילות כלבים – יותר טוב. הייחוד שלנו הוא שאנחנו עמותה מאוד משפחתית, ואני לא מדברת רק על המשפחה שלי. כולם פה מרגישים שזה משפחה, מתאהבים גם באנשים וגם בכלבים, וזה לא משנה איזה תפקיד עושים, גם אם באים רק לטיול וגם אם עושים יותר, מעריכים אותך אותו דבר, וזה מחמם את הלב. אנחנו ממש משפחת 'כלבלאב'.

"אנחנו מחפשים אנשים שרוצים ויכולים לעזור להחזיק את העמותה, אפילו בתרומה של 10 שקל בחודש. בנוסף אנחנו מחפשים אנשים שיאמצו את הכלבים המתוקים או שיבואו להתנדב ויצטרפו למשפחה שלנו".

אברהמי צפויה להתגייס לצה"ל במרץ הקרוב ומאוד חוששת לעתיד הכלבים. "אני רוצה לשרת כמדריכת חי"ר ובינתיים, מאז שסיימתי את הלימודים, אני מקדישה את כל זמני ל'כלבלאב'. גם כשהייתי בבית הספר התעסקתי רק בזה. הייתי יוצאת באמצע השיעורים, מחביאה טלפון בכיס ורצה לענות לשיחה דחופה לגבי משפחות שרצו לאמץ כלבים.

"בעמותה חוששים מהגיוס שלי, אבל אני מאמינה שהמתנדבים יסתדרו. יש שם מתנדבים מדהימים בכל הגילאים, מגיל שמונה ועד 80. מה שמטריד אותי זה שהעמותה תשרוד כלכלית. אם יהיו מתנדבים אבל לא תהיה עמותה, זה לא ממש יעזור. אנחנו חייבים כסף כדי להאכיל את הכלבים".

https://www.facebook.com/Original.Klavlove

בתרומות- http://www.klavlove.co.il /תרומות

בהתנדבות- התקשרו לקרן 055-881-9701

באומנות - התקשרו לויקי 050-255-2800

והכי חשוב- אמצו חבר, התקשרו לניבה 050-790-0781