מלאך המוות אינו מדלג על אף אחד, והשבוע הוא לקח מאיתנו בטרם עת את כוכב סדרת סרטי המירוצים "מהיר ועצבני", פול ווקר, שנקטף בטרם עת לאחר שהתנגש בעץ עם מכונית "פורשה" והוא בן 40 בלבד.

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

מעריצים רבים התקשו להאמין לכך שדווקא הכוכב הראשי של סדרת סרטי מכוניות המירוץ הפופולארית מצא את מותו הטראגי בתאונת דרכים, זמן קצר לפני שסרט חדש בסדרה אמור היה לעלות על מסכי הקולנוע. אין זו הפעם הראשונה שהגורל לא חס על אזרחי העולם ומביא לסיום חייהם באופן הקשור לאופן בו חיו אותם.

מארי קירי מתה כתוצאה ממחלה שנגרמה לה לאחר חשיפתה המרובה לחומרים רדיואקטיביים, אנטוני גאודי נדרס כשהלך להביט בהתקדמות הבנייה ביצירתו האדריכלית "סגרדה פמיליה", וחוקר דובי הגריזלי טימות'י טרדוול (שזכור מסרטו התיעודי של ורנר הרצוג "גריזלי מאן" מ-2005) סיים את חייו כשנטרף על ידם. מתברר כי לצד הסיפורים הטרגיים האלו, מקרי מוות בלתי-יאומנים מתרחשים בתדירות גבוהה משחשבנו. זהו סיפורם.

אין עשן בלי אש

שני שחקנים שגילמו את "איש המרלבורו" מתו מסרטן הריאות

"איש המרלבורו" היה דמות שיצרה יצרנית הסיגריות כדי לקדם את מוצרם במודעות פרסומת שונות החל משנת 1954 ועד 1999. ואולם, מתברר ששני שחקנים שונים שגילמו את דמותו של "איש המרלבורו" הקשוח, מצאו את מותם כתוצאה מסרטן ריאות: וויין מק'קלרן ודיוויד מק'קלין. משפחתו של מק'קלין אף תבעה את חברת "פיליפ מוריס", בעלת "מרלבורו", וטענה כי הם אחראים למותו (השחקן אולץ לעשן עד חמש חפיסות ביום צילומים).

טבע הדברים

כוכב חיות הבר האוסטרלי מת מדג קטלני

סטיב אירווין, שכונה "צייד הקרוקודילים" והנחה תוכנית טלוויזיה פופולרית בשם זה, היה איש שהקדיש את חייו לטבע ולחיות. הוא ואשתו אף היו הבעלים של גן חיות משלהם. אירווין מת בגיל 44, לאחר שדג טריגון נעץ בחזהו את זנבו החד, בזמן שצילם תוכנית דוקומנטרית מתחת למים שצפויה הייתה להקרא "Ocean's Deadliest".

נפילת מתח

האדם ששרד נפילה בחבית במפלי הניאגרה, מת כתוצאה מנפילה

בובי ליץ' זכה להכרה עולמית לאחר שהצליח לשרוד תעלול מסוכן במסגרתו שט עם חבית עד למפלי הניאגרה בגבול קנדה-ארה"ב, וצלח אותם כשהוא בתוכה. האירוע התרחש ב-1911, וליץ' יצא עם לסת שבורה ושתי פיקות ברכיים שבורות, אבל בחיים.

אלא שבהמשך חייו, הייתה זו נפילה הרבה פחות גבוהה שהכניעה אותו: הוא החליק במהלך טיול ברחוב על קליפת תפוז, שבר את רגלו, שהזדהמה ולבסוף נקטעה. הוא מת כתוצאה מסיבוכים של קטיעת רגלו.

שרד את מפלי הניאגרה, אבל לא החלקה על קליפת תפוז (צילום: gettyimages)
שרד את מפלי הניאגרה, אבל לא החלקה על קליפת תפוז (צילום: gettyimages)

תחנה אחרונה

הבעלים של חברת "סגווי" מת בתאונת סגווי

ג'ימי הסידן, בעלי חברת "סגווי", מצא את מותו כאשר רכב על הרכב הדו-גלגלי שהחברה שבבעלותו מייצרת. בעת שנסע הסידן על מודל שטח נסיוני של הסגווי סמוך לביתו שבאנגליה, הוא איבד שליטה על המכשיר ונפל מצוק של 25 מטר אל מותו.

תיק סגור

עורך הדין מת במהלך שחזור הפשע של הלקוח עליו הגן

קלמנט ולנדיגהאם היה עורך דין שייצג אדם שהואשם ברצח במהלך קטטה בבר. הוא ניסה לשכנע את חבר המושבעים במשפט שהאיש שמת ירה בעצמו בטעות כשהוציא את אקדחו מכיסו. לפיכך, הוא ניסה להדגים את הסיטואיה כפי שקרתה במציאות, אך לצערנו הרב, הוא שיחזר גם את תוצאתה הטרגית. הנאשם, אם תהיתם, זוכה.

תכנון לקוי

הארכיטקט של המדיסון סקוור גארדן, נורה במהלך צפייה בהצגה בבניין

הארכיטקט סטנפורד ווייט נרצח בגיל 52 על גג הבניין שתכנן בעצמו. וויט היה אחראי על העיצוב של ה"מדיסון סקוור גארדן" השני (שנהרס ב-1925) בניו-יורק. ב-25 ביוני 1906, הוא בילה עם משפחתו במסעדה ובהמשך בהצגה בבניין, בהחלטה שקיבל ברגע האחרון לאחר שבנו הגיע לביקור מפתיע בעיר.

לדאבוננו, הארי קנדל ת'או, בעלה של אוולין נסביט שהייתה מאהבתו ארוכת השנים קודם לכן של וויט, עקב אחריו ולבסוף ירה בו שלוש יריות מאחור, תוך שהוא זועק לעברו: "הרסת את החיים של אשתי".

מוות יצירתי. סטנפורד ווייט (צילום: gettyimages)
מוות יצירתי. סטנפורד ווייט (צילום: gettyimages)

הקדים את זמנו

התחשמל בהמתנה לכסא החשמלי

ב-1989, הורשע מייקל אנדרסון גודווין ברצח. באחד הימים במהלכם חיכה לגזר דין המוות שלו בהוצאה להורג באמצעות כיסא החשמלי, הוא ישב על אסלה וניסה לתקן טלוויזיה. הוא נשך חוט חשמל שיצא ממנה, הכבל הקרוע הוציא במפתיע זרם חשמלי חזק, האסלה שהייתה עשויה מברזל שימשה כמוליך, וגודווין התחשמל מוקדם מהמתוכנן ובאופן לא מתוכנן.

כתום זה השחור החדש

האיש שרצה להיות בריא מת משתיית-יתר של מיץ גזר

ב-1974, באסיל בראון החליט שהכי חשוב להיות בריא. הדרך: לשתות גלון אחד של מיץ גזר מדי יום, למשך עשרה ימים. הוא התעלם מהאזהרות הרבות שקיבל, וכתוצאה מהמעשה שלו הוא קיבל הרעלת ויטמין A, עור כתמתם, כבד הרוס, עד שלבסוף נפטר.

הרעלת גזר. גם זו דרך למות (צילום: shutterstock)
הרעלת גזר. גם זו דרך למות (צילום: shutterstock)

מתחת לאף

טבע בבריכה במסיבת איגוד המצילים

ב-1985, מצילי ניו אורלינס ערכו מסיבה גדולה כדי לחגוג את העובדה ששום אדם לא טבע במהלך הקיץ. ג'רום מודי, אחד מהנוכחים במסיבה שאיננו מציל אך הגיע אליה כאורח, נמצא לאחר שטבע במהלכה בבריכה. באירוע נכחו למעלה מ-200 מצילים, אולם איש לא שיער שאירוע כה טרגי יקרה מתחת לאפם, מבלי שאיש ישים לב, עד שכבר היה מאוחר מדי.

שיר פרידה

הזמר ששר את הלהיט "Leaving on a Jet Plane" נהרג בהתרסקות מטוס

ג'ון דנבר, המוכר היטב בזכות שירו "Leaving on a Jet Plane" היה טייס חובב וביום שבו החליט לטוס לראשונה במטוס חדש, נגמר לו הדלק והוא צלל אל האוקיינוס, ואנחנו נותרנו רק עם השירים.

__________________________________________________________________________________________________________

עוד באנשים :