ת'אריקה פטרסון, ממיאמי, פלורידה, לא מאמינה שהומלסים הם אנשים שאין להם סיכוי בחיים. השבוע היא החליטה לצאת לרחוב ולהוכיח את זה: ולא סתם לצאת לרחוב, אלא לעשות את זה בלי שום דבר פרט לתיק בגדים קטן ומצלמה, לאחר שמסרה את כל רכושה לעניי העיר ועזבה את ביתה כדי להפוך להומלסית מן המניין ולהבטיח שלא תשוב לחייה הבורגניים.

היא מתכננת להישאר ברחוב עד שלא פחות משלושים בתי עסק מקומיים יסכימו להירתם לפרויקט שלה ולהוציא את ההומלסיות מהרחוב, ולמרות שאין לה תוכנית ברורה לגבי איך היא הולכת לשכנע אותם – ואיפה היא הולכת לישון בינתיים – אין לה שום כוונות לוותר.

פטרסון, 31, היא עיתונאית וסופרת שבשנים האחרונות מקדישה את חייה לאתר האינטרנט My Savvy Girl, שמטרתו לעורר השראה בנשים להגשים את החלומות שלהן ולהפסיק לברוח מהתמודדות עם מצבן. השבוע החליטה להוכיח להן באמצעות גופה שלה שאין ממה לפחד – גם לא מפני הדברים שנחשבים לגרועים ביותר. לדבריה, מטרת פרויקט ההומלסיות שלה היא להעלות את מודעות הציבור למצב הנשים ברחוב באמצעות תיעוד חייה בבלוג וידאו יומי שיכלול גם את סיפורה האישי וגם ראיונות עם הנשים ברחוב.

"אני רוצה להוכיח לכולם שגם הפחדים הכי נוראיים הם ברי התמודדות", היא אומרת בהקדמה לבלוג המיוחד שהקימה לטובת העניין, Rebuild Your Life, ובעמוד הפייסבוקשלה. בנוסף, היא מבקשת לברר אלו אמצעים עומדים בפני הומלסים ומי עוזר להם – וגם לחבר לפרויקט 30 עסקים שיבטיחו לעזור להומלסיות למצוא אצלם עבודה.

בבלוג שלה היא מספרת על החוויות שהיא עוברת מדי יום ברחובות הוליווד שבפלורידה, על העבודות המזדמנות שהיא מצליחה להשיג וגם על גיוס התרומות העצמאי שמציעים ארגוני ההומלסים, על מנת לממן את בתי התמחוי ואת הלינה בהוסטלים לחסרי הבית.

"הייתי ממש טובה באיסוף התרומות היום", היא מדווחת בבלוג שלה, "מעולה, למעשה, בשביל יום ראשון בעבודה... אני קצת דביקה, די מסריחה ומעט עצבנית כרגע. ביליתי שמונה שעות בשמש לוהטת בעבודה בשביל ארגון ה-Homeless Voice, שזה למעשה פשוט לבקש תרומות בכביש".

בהמשך הבלוג, שנכתב רק כמה ימים לאחר שיצאה לחיה החדשים ברחוב, היא מתוודה: "אני חולמת על לישון במיטה. אני חולמת על לקפץ בתחתונים בבית ועל לצאת לחופשה עם הילדים שלי... הייתי ממש שמחה להיות עכשיו באמבטיה חמה ונעימה ולהתרווח בבית שלי. אני לא מאמינה שויתרתי על כל זה... בשביל מה?

"אני ממש מקווה שאשמע מנשים שיגידו שהמסע שלי נתן להן השראה ועזר להם להשתחרר מהפחדים שלהן. אני ממש מקווה שאני לא עושה הכל לחינם".