• ד"ר צחי פלג, ביולוג, מדריך טיולים בכיר ויועץ "עולם נסתר", לוקח אותנו לטיול בהודו הקלאסית, לערים דלהי, אגרה, קג'ורהו, מומבאי, רג'סטאן, ג'איפור וורנאסי. התרבות ההודית העשירה היא בת ארבעת אלפים שנה וניתן לראות אותה בחיי היום יום כמעט ללא שינוי מאז. אפשר לשכור רכב אבל גם להתנייד על פילים או גמלים. טיול להודו מתאים לכולם, כולל למשפחות, וניתן לנסוע לכל אורך השנה ולשנות את היעדים בהתאם למזג האוויר.
  • גדעון מנדס, מצוות מדריכי "פגסוס" לוקח אותנו לאגן האמזונס, חבל ארץ ענק ויחיד במינו השוכן בצפון ברזיל. מפליגים לאמזונס מהעיר מנאוס דרך הנהר "ריו נגרו" עד למפגש עם "ריו בלנקו". בשהות באמזונס ישנים בלודג'ים לאורך הנהר, וניתן לצאת לשיט בקאנו לצפות בחיי הליליים של הג'ונגל, כולל צפייה בקאימנים (תנינים). הטיול מומלץ לאוהבי טבע סקרנים והרפתקנים.
  • יוצאים לטייל בטבע או בעיר, ואוהבים לצלם? רוני חכם, מנכ"ל camera.co.il, רשת "קאמרה" בישראל, מספק הסבר למי שרוצה לצלם דברים ממרחק רב. מצלמות האולטרה זום מצליחות לקרב מאוד; אך מי שמבקש לצלם במהירויות גבוהות מאוד מומלץ לבדוק מצלמות חסרות מראה. כמובן, האופציה המקצועית יותר - מצלמות ה-dslr, כולל ציוד עזר שונה. מי שמבקש לעקוב אחרי בעלי חיים ממרחק רב יכול להיעזר במונוסקופ (משקפת חד עינית) איכותי, ואליו ניתן להרכיב מתאם מיוחד למצלמה.
  • מחפשים יעד עם נופים מגוונים, אוכלוסייה מקומית מכניסת אורחים, חוויות אזוטיות ושיהיה לא יקר? יחיאל חמו, מנכ"ל ובעלים "מרוקו תור", לוקח אותנו למרוקו, ומדגיש שאסור לפספס את העיר מרקש הממזגת את העבר וההווה. במרקש ניתן לבקר בשווקים צבעוניים, לפגוש בעלי מלאכה שכמעט עברו מהעולם, ליהנות מהאוכל הייחודי ומטקס שתיית התה המסורתי. בעמק האוריקה אפשר להתרשם מחיים שכמו עצרו מלכת לפני אלפי שנה, במדבר סהרה ובהרי האטלס. מומלץ לצאת למרוקו בטיול מאורגן, באוטובוס או בג'יפים, בין מרץ ליוני או מספטמבר עד סוף נובמבר.
  • אמיר אביטל, מנכ"ל כוכב הצפון, OSPREY Packs Israel, מספר על תיקי גב או תיקי צד לא גדולים מדי, המתאימים לטיול יומי או לכל מי שמסתובב בעיר, ברגל או באופניים. יש תיקי צד המתאימים גם לנשיאת מחשב נייד, המתאימים גם לרכיבה על אופניים.
  • בפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל את מידן וישינסקי, מדריך טיולים, "דרכים", שאוהב במיוחד הרים מושלגים או ירוקים, אם אפשר בתורכיה, ומשתף אותנו בפאדיחה שקרתה באחד הטיולים, וגם תמונה של סנט ג'ורג', הקדוש המלווה את המטיילים במצוקה.