• אילן טלמון מ"מכללת פגסוס" לוקח אותנו לארץ הקרח והאש – איסלנד. האי הוא ארץ בראשית בעלת נוף פראי, ארץ של קרחונים והרי געש עם התפרצויות של גייזרים, מעיינות חמים ובוץ מבעבע. בנוסף לתופעות הטבע פוגשים גם את בעלי החיים הייחודיים של האי ואף את האוכלוסיה המקומית. ניתן להגיע לאתרים המרכזיים כחלק מטיול מאורגן באוטובוס או ברכבי שטח, ואף לצאת למסעות רגליים בשטח.
  • אלי פרץ, מנכ"ל "עיט תעופה" ו"סקיכייף", מספר על חוויות לחובבי האקסטרים: החל מצניחה חופשית, דרך טיסה אווירובטית ועד לפעילויות רגועות יותר כמו טיסה פרטית בשמי הארץ או אפילו ליעדים שונים בחופי הים התיכון. צניחה חופשית מתאימה החל מגיל 12, ואפשר להתחיל ללמוד טיסה מגיל 17.
  • רוני חכם, מנכ"ל camera.co.il, רשת "קאמרה" בישראל, נותן טיפים לצילום פורטרטים של בני המשפחה (רמז: קודם כל ותרו על הפלאש), וממליץ על מצלמות שמצליחות להתגבר על בעיית מיעוט האור, בין אם מצלמות אוטומטיות (בעלת עדשה עם מפתח 1.4) או מצלמות קלות ללא מראה (mirrorless) המאפשרות זום גדול. ניתן כמובן לצלם פורטרטים מוצלחים גם במצלמות הרפלקס הקלאסיות עם עדשה מתאימה. וטיפ שנכון תמיד: לצלם מגובה העיניים של המצולם.
  • ד"ר צחי פלג, ביולוג, מדריך טיולים בכיר ויועץ "עולם נסתר", מזמין אותנו ליהנות מפרו, המדינה הכי מעניינת בדרום אמריקה. בפרו ניתן ליהנות מנופים מרהיבים, אנשים, אתרי תיירות נודעים והצצה לציביליזציות עתיקות. אסור לפספס ביקור בקוסקו, בירת ממלכת האינקה העתיקה הממוקמת בגובה של 3500 מ' מעל פני הים, וכמובן מאצ'ו פיצ'ו, עירם של בני האינקה שנשתמרה בשלמותה. ביערות הגשם ניתן לפגוש בבעלי החיים האופייניים לאזור הטרופי.
  • אמיר אביטל, מנכ"ל כוכב הצפון, OSPREY Packs Israel, ממליץ ליגאל על תרמילים לטיול לדרום אמריקה. תיקים בנפח של 60-70 ליטר יכולים לשאת לפחות עד 30 קילו. יש להקפיד שהתיק יהיה מותאים אישית לכל אחד מבחינת הכתפיות, רצועת הבטן וכן הלאה, ויש אפילו תיקים שונים המתאימים לנשים או לגברים. כשיוצאים לטיול בן יום-יומיים אפשר להצטייד בתיק בנפח של 25-30 ליטר המתאים לטיול בשטח, גם במים.
  • במדריך למדריך מארח יגאל צור את עירית להב, מנהלת טיולי אסיה ודרום אמריקה, "איילה", מספרת על אהבתה לאזורים טרופיים הסמוכים לים , ובמיוחד לברזיל ותאילנד.