המשרד קולקר-קולקר-אפשטיין הוא אחד ממשרדי האדריכלות הגדולים בארץ, והוא מונה כיום כשלושים אדריכלים בשני משרדים בירושלים ובתל אביב. המשרד עוסק במגוון גדול מאוד של פרוייקטים, ביניהם קריית העירייה בכיכר ספרא בירושלים. האחים קולקר מספרים על ילדותם בשכונת הדר בחיפה והשפעתה על תפיסת עולמם כאדריכלים, ואיך קרה ששניהם למדו בסוף אותו דבר וכיצד העבודה האדריכלית מעמתת אותם עם הקונפליקטים של המציאות הישראלית.

רנדי אפשטיין, השותף הנוסף במשרד מספר על עבודתו בניו יורק אצל ריצ'רד מאייר, המעבר הבלתי מתוכנן לארץ לעבודה עם רם כרמי במשרד השיכון, שם גם פגש את האחים קולקר ועל ההחלטה לפתוח את המשרד בשותפות עם האחים.

ב-88' התמנו האחים קולקר להיות האדריכלים המקומיים של האדריכל הקנדי ג'ק דיאמונד, שתכנן את בניין העירייה, והאדריכלים קולקר-קולקר הם אלו שזכו לבנות אותו. פרוייקט קרית העיריה היה מורכב במיוחד, כיוון שהוא כלל מבנים קיימים שחלקם אף היו מיועדים להריסה ובעקבות התכנון האדריכלי שומרו, ובנוסף נבנו עוד 35,000 מטר של בניינים חדשים. ב-98' זכה המשרד בשותפות האדריכל ג'ק דיאמונד בתחרות לאומית לתכנון בניין משרד החוץ, בניין שהושלם בקריית הממשלה בירושלים. האדריכלים מספרים כיצד מבטאת האדריכלות בבניין יישוב מחלוקות, ואיך הופכים את מגע האבן הירושלמית הכבד והקר לאנושי וחם. על האתגרים המיוחדים שבבנייה בירושלים – בין אם זו הבנייה באבן, הבנייה במקום שהוא קו גבול בין תרבות לבין מדבר, או ההבנה שנלמדה מתוך הביקורת על הסגנון הבינלאומי – שאדריכלות תמיד נבנית בתוך הקשר, ואדריכלות חייבת לבטא את הקשר למקום ולזמן שבו היא נבנית. באדריכלות שהם יוצרים הם מביאים לידי ביטוי את הקשר המיוחד בין ההווה של העיר המודרנית לעיר ההיסטורית העתיקה על העבר הטעון שלה.

בפרק ניתנת הצצה לעבודות נוספות של המשרד: המרכז העולמי והמוזיאון למורשת יהדות צפון אפריקה בירושלים ברחוב המלך דוד; היכל התרבות תל אביב; הפארק הצפוני בגן טכנולוגי ירושלים בהר החוצבים; פרוייקט מגורים יוקרתי בירושלים שמקשר בין שכונה דתית לחילונית, שיפוץ שוק מחנה יהודה, בניין דן דוד באוניברסיטת תל אביב, תכנון קמפוס המכללה האקדמית תל אביב יפו ביפו ועוד.