איך מחליטים איזו דירה לקנות? בתכנית "המדריך לקניית דירה" פוגשת שרית וינו-אלעד את דני דניאל, מנכ"ל MNA מחקרי נדל"ן, שנותן קווים מנחים לקבלת החלטה החשובה הזו, ומייעץ מה עושים מרגע שקיבלנו את ההחלטה. קודם כל צריך להליט איפה רוצים לגור. אחר כך ניגשים ללוחות המודעות באינטרנט, למתווכים או, עם קצת מזל, שומעים על מציאות מפה לאוזן. בהמשך שרית פוגשת את אילן פיבקו, אדריכל שכונת "תדהר על הפארק" שתכנן שכונת מגורים חדשה של למעלה משלושים בניינים הפונים לפארק, שכונה ירוקה בסטנדרטים החדשים; והיא שומעת למה כדאי לשים לב בסביבת המגורים (שירותים כמו מוסדות חינוך, חניה, תחבורה או תכניות בנייה עתידיות).

דני דניאל מדגיש שבנוסף לאדריכל כדאי מאוד לבדוק מיהו היזם, האם יש לו ניסיון בבניה למגורים, האם הוא אמין ובעל חוסן פיננסי וכן הלאה, וגם ממליץ להתייעץ ביועץ משכנתאות לפני שלוקחים הלוואה לרכישת דירה – דבר שיכול לחסוך הרבה מאוד כסף.

גיל גבע, יזם ומנכ"ל חברת תדהר, מספר על תפקיד היזם, איך נולד פרויקט, למה חשוב לשים לב ואיך לבדוק את אמינות היזם והקבלן.

אבי מאור, מנכ"ל חנן מור, שמספר על עקרונות הבנייה הירוקה, למשל, הצבת המבנה ביחס לתנועת השמש ומשטר הרוחות באזור כדי לחסוך באנרגייה לחימום וקירור, יצור חשמל מאור השמש לחיסכון בחשמל בשטחים הציבוריים, בידוד תרמי המסייע לחיסכון בחשמל בדירות עצמן והשקיית הגינה במים שנאספו מהמזגנים.

ליאור אילון, מייסד ומנכ"ל החברה ליעוץ משכנתאות, מספר על הנתונים שצריך לאסוף, מבאר דברים בסיסיים שחשוב לדעת כשבאים לקחת משכנתא, כמו למשל שההון העצמי צריך להגיע ל-30% מערך הדירה, ואיך לחשב את מחיר הדירה הסופי.