• שמורת טורס דל פיינה ממוקמת בפטגוניה, ארץ הקרחונים בקצה רכס האנדים בצ'ילה וארגנטינה. איציק ידגר, מצוות מדריכי "פגסוס" מספר על נופי הבראשית של צוקי גרניט עצומים, אגמים תכולים ובעלי חיים ייחודיים כמו הגואנקו והננדו. בפריטו מורנו ניתן לחזות בהתמוטטות של קרחונים לתוך המים. המבקרים באזור יהנו גם מחוויה קולינרית ארגנטינאית – הרבה בשר משובח. מומלץ לבקר בפטגוניה בין אוקטובר למרץ.
  • טיול בהונגריה לא חייב להסתכם בבודפשט. חנה מרון, מנהלת תוכן בחברת "אופקים טיולים מאורגנים" ממליצה כמובן על ביקור בעיר רומנטית שמשלבת בין אמנות ותרבות למרחצאות יפהפיים. משם אפשר לצאת לטיול לארמון הגודולו, של פרנץ יוזף וסיסי או לסנט אנדרה, כפר אמנים במרחק שעה נסיעה מהבירה. מומלץ לבקר גם באגם הבלטון, האגם השני בגודלו באירופה, המוקף בעיירות ציוריות כמו טיהוין, פץ' או קסטיי.
  • הפעם בפינת הציוד יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, נותן טיפים כיצד לבחור כובע לקיץ או לחורף ובודק עם יגאל סוגים שונים של כפפות לטיולי חורף.
  • טיול באפריקה עם הילדים? רונית הרשקוביץ, מנכ"ל חברת "ספארי קומפאני" מספרת על הדרכים המיוחדות לבקר באפריקה הפראית והמפנקת. בזמביה ניתן ליהנות מחוויית טבע ונוף מיוחדת במינה במפלי ויקטוריה האדירים, באוגנדה אפשר להכיר גורילות ושימפנזים, בטנזניה פוגשים מרחבים והמון פילים ואריות ואילו זנזיבר מציעה חופים חלומיים ובתי מלון מיוחדים. רונית ממליצה למשפחה שמבקשת להכיר את אפריקה להגיע לטנזניה או קניה, המציעות תנאים טובים ונוחים הן מבחינת לינה והן מבחינת רכב ודרכים.
  • שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, מספר על מרכז המבקרים בנמל, שמעבר לכך שהוא מספר את סיפור הנמל, הוא מציע למבקרים גם חוויה של סימולציה המאפשרת לו לתמרן אוניה לתוך הנמל.מלבד חידון תחרותי, הביקור כולל גם סיור בנמל עצמו. ניתן לבקר במרכז, ללא תשלום, לאחר הרשמה מדי יום (מלבד שבת) והביקור במקום מתאים לילדים מגיל 9 ועד 120.
  • בפינת "המדריך למדריך" מתארח עמוס אבישר, מדריך טיולים לבורמה – שמלמד אותנו ללבוש את הפאסו, הלבוש הבורמזי המסורתי, ומספר על שלושת הדברים שהיה לוקח איתו לכל טיול, ועל תרבות הנתינה של הבורמזים, כמו המנהג לפיו ביום ההולדת הילד מכין להוריו ארוחת בוקר.