• דרום וייטנאם הוא אחד האזורים המיוחדים בדרום מזרח אסיה. אורי תירוש מצוות מדריכי "פגסוס" מספר על טיול באזור הכולל את העיר הו-צ'י-מין, היא סייגון, המשלבת אדריכלות קולוניאלית וניחוח צרפתי עם עיר אסייאתית טיפוסית. משם אפשר להמשיך דרומה לדלתא הירוקה של נהר המקונג המשופעת בערוצים ואיים קטנים, ומציעה הצצה לצורת חיים אחרת. מומלץ להגיע לאזור בין החודשים דצמבר-פברואר.
  • יעל בר פסח, יועצת שייט "גלוב צ'רטר ישרא"ל, ממליצה לבקר בחופי הים האדריאטי של קרואטיה. לקרואטיה קו חוף ארוך, וניתן לשוט לאורכו בגולט, ספינת עץ קטנה המותאמת לארוח. אפשר לעבור באיים שונים של קרואטיה, כמו באי חוואר או האי מילייט וכמובן בפנינת הים האדריאטי – העיר דוברובניק. השייט בגולט מציע אפשרות להתאים את השייט לטעמם של הנופשים – אם זה דייג, שחייה וצלילה, או טיולי טבע ונוף על האיים והחוף. מומלץ לבקר במקום בחודשי הקיץ.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, מלמד הכל על פליז. הפליז עשוי מפלסטיק ממוחזר, ומיועד לשמירה על חום הגוף בסביבה של קור והוא אף דוחה מים. כדי לשמור על אורך החיים של הבגד כדאי להקפיד על הוראות הכביסה של היצרן, וגם אפשר לחדש את הבד בעזרת חומרים המיועדים לכך.
  • בדרום טנזניה נמצאת השמורה הגדולה באפריקה, סלוס. שלמה כרמל, מנכ"ל חברת "עולם אחר" מספר על אפשרות לספארי שייט – ספארי על נהר הרופיג'י בו ניתן לפגוש היפופוטמים, תנינים, פילים וציפורים. אפשרות נוספת היא לעשות ספארי בהליכה (בלוויית פקחים) – ולעקוב מקרוב אחרי בעלי חיים שונים. הלינה נעשית בלודג'ים קטנים על גדת הנהר, המאפשרים הרפתקת טבע בתנאים של חמישה כוכבים.
  • הערים הבאלטיות מציעות קצב חיים וניחוחות שונים לגמרי ממה שאנחנו מכירים. צביקה שני, מדריך בחברת "אופקים", ממליץ על טיול במדינות הבאלטיות וביקור בערים השונות כמו הלסינקי ושטוקהולם. הטיול מתחיל בריגה, וכולל ביקור בעיר הציורית טאלין באסטוניה. משם במעבורת להלסינקי הפינית, ממשיכים בשייט לשטוקהולם ומשם בחזרה לריגה ולקובנה, שם הוקמה הגימנסיה העברית הראשונה. מומלץ להגיע למקום בין החודשים מאי לאוקטובר.
  • מדריך הטיולים ספי פרנק התאהב בתרבות היפנית, והוא מספר על פאדיחה שקרתה לו לא מזמן, על חוויה מרגשת במיוחד במוזיאון השלום בהירושימה ועל השתתפות המונית בתפילת נזירים לשלום