• איציק לוין מצוות מדריכי "פגסוס" חזר מפורטוגל ומספר על המדינה המיוחדת. בניגוד לספרד, לפורטוגל פתח לאוקיינוס האטלנטי, ויש בה טעמים וניחוחות, טבע ונופים יחודיים. בעיר פורטו מומלץ לבקר בעיר העתיקה ובמדרחוב הקניות, והיא נודעת ביין הפורט ובסרדינים שלה. יתרון נוסף בביקור בפורטוגל: המחירים זולים יותר מבשאר מדינות אירופה המערבית.
  • אחת הדרכים לבקר באנטרטיקה היא באמצעות שייט. אולה וינוקורוב, מנהלת חברות השייט היוקרתיות "סנורמה", ממליצה על חוויה של פעם בחיים. השייט יוצא לאנטרקטיקה מאושוואייה שבארגנטינה, עיר הנמל הדרומית בעולם. מי שיסע יזכה לראות טבע פראי, פינגווינים, עופות שונים ואפילו לוויתנים. במקומות שהגישה אליהם קשה יותר, ניתן לסייר באמצעות סירות קטנות. העונה המומלצת לטיול היא בשיא הקיץ של חצי הכדור הדרומי, בין ינואר למרץ, והספינה כוללת את כל הפינוקים.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta ממליץ על ביגוד מחמם במיוחד, שנלבש בצמוד לגוף ומתאים למזג אוויר קיצוני. הביגוד התרמי הוא ביגוד סינתטי שמצד אחד שומר על חום הגוף ומצד שני מנדף זיעה. יניב מספר על ההבדלים בין קור (של פריז בחורף למשל) לקור (של אנטרקטיקה למשל), ועל סוגי הבד השונים המתאימים לכל מטרה.
  • אם יש משהו שהארמנים גאים בו זה הברנדי שלהם. יגאל אבני מ"אשת טורס" מספר על המדינה המשתרעת בין הים השחור לים הכספי בנופי הקווקז הפראיים. כארץ של ניגודים היא משלבת בין חדש וישן, ועיר בירתה, ירוואן, היא עיר תוססת ועכשווית. ארמניה היא המדינה הנוצרית הראשונה, ולכן ניתן למצוא בה מגוון אדיר של כנסיות עתיקות בעלות אדריכלות ייחודית. התשתיות בארמניה לא מפותחות במיוחד, ולכן מומלץ לצאת לשם במסגרת מאורגנת. מהארץ יש טיסות ישירות לירוואן, וניתן לשהות בעיר הבירה ומשם לצאת כל יום לטיול אחר – למשל באגם סוואן המוקף ברכסים מרהיבים, ואף להשקיף לעבר הר האררט.
  • ירון רוזנטל, מנהל בית-ספר שדה כפר עציון ממליץ על טיול במקום הכי נמוך בכדור הארץ – ים המלח. ירון מציע להתחיל בטיול ממצוקי דרגות ברגל או בג'יפ, לחצות את נחל דרגה ולעלות למצפה מכוור לתצפית עוצרת נשימה של ים המלח, מראש מצוק ההעתקים. ירון משתף אותנו בחוויותיו כמדריך וגם מספר על המקום שהוא עצמו הכי אוהב באזור: מח'רס דלאל שבנחל ערוגות – מקום מבודד ושקט, בין ההר למדבר, משופע בגבים ואפילו במפל מרשים.