• במרוקו נמצא לא רק מדבר הסהרה והרי האטלס הגבוהים והירוקים, אלא גם אחת אחת הערים הקסומות בעולם: מרקש. שמעון קרן, מצוות מדריכי "פגסוס" מספר על כיכר ג'מע אל-פנע הנודעת, שאחר הצהריים מתחילה להתמלא באנשים, בדוכני אוכל ובמופעים שונים ומשונים – החל ממאלפי נחשים דרך מספרי סיפורים ועד שמאנים וקוראות בכף היד. אפשר לבקר בשוק הענק והצבעוני של העיר בשעות היום והלילה. כשיוצאים מהעיר מומלץ לבקר בעמק הטודרה ובנווה המדבר שבלבו, כולל פריחות של עצי פרי מגוונים. בניגוד למדינות אחרות בצפון אפריקה ובשל הקשר המיוחד שיש לישראלים רבים עם מרוקו, גם היום יוצאים למקום לא מעט טיולים מאורגנים. המקומיים נודעים בקבלת הפנים החמה שהם מעניקים לכל אורח, ובכלל זה לישראלים. התקופה המומלצת לנסיעה היא באביב או בחורף.
  • גווילין ושיאן הן שתיים מהערים היפות והמעניינות בסין. שי יוגב, יו"ר "שי בר-אילן", החברה הגיאוגרפית-דתית, מספר על שני האתרים מיוחדים הללו, ומבטיח שגם האוכלוסייה הדתית יכולה ליהנות מטיול במקום אקזוטי כמו סין. גווילין מציעה נוף הרים מהיפים בעולם ומפגש עם תרבות אתנית שבטית יחודית. לעומתה שיאן, שממוקמת בתחילת דרך המשי, הייתה מקום מושבו של הקיסר הגדול ושימשה מקום מפגש בין התרבות הסינית העתיקה לתרבות המערבית. העיר מפורסמת בכל העולם בזכות אתר הטרה קוטה – למעשה אחוזת קבר עצומה שבנה לעצמו הקיסר המכילה אלפי פסלונים קטנים.
  • מה ההבדל בין וסט הדייגים הקלסי לבין הווסטים האופנתיים שניתן למצוא כיום? יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, מדגים מדוע הווסט הוא פריט כל כך שימושי, ומסביר מה ההבדל בין וסט עשוי פליז לווסט סופט של או וסט ספורטיבי שמתאים יותר לרכיבה על אופניים.
  • אתי פוסלניץ יום טוב, מנהלת מרכז המבקרים של "קוקה קולה" מספרת על מרכז החושים, המאפשר לטפס במעלה כוס עם קרח או לרחף כמו בועה בבקבוק בעולם של צלילים ומראות. המקום מאפשר לבקר בבית המזיגה של ד"ר פנדרטון, מי שהמציא את המשקה, והוא מספר לנו איך הכל התחיל. במקום גם אוסף פחיות מרהיב מכל רחבי העולם, משחק טריוויה וחדר מוזיקה חוויתי. המקום מתאים לילדים בין הגילאים 8-12 ולכל המשפחה.
  • מרכז אמריקה הוא אחד האזורים הפחות מוכרים והיותר מעניינים לטייל בהם. רענן בן בסט, מומחה לאמריקה הלטינית, מספר על הנופים, האנשים וערבוב התרבויות המאפיין את המקום. מרכז אמריקה כולל לא מעט מדינות, ממקסיקו דרך גואטמלה, הונדורס וקוסטה ריקה ועד פנמה. מקסיקו היא מדינה מגוונת מאוד, עם היסטוריה עשירה ומפוארת שניתן לראות באתרי המאיה (יוקטן, קנקון, הים הקריבי) או אתרי האצטקים. דרומית למקסיקו ניתן למצוא את גואטמלה, מדינה קטנה ומרתקת שיש בה הכול, מדינה צבעונית עם אנשים חמים, נופים מרהיבים ואוכלוסייה שמהווה המשך ישיר לתרבות המאיה העתיקה. פנמה מספקת הצצה לאוטונומיות אינדיאניות שמנהלות את ענייניהן באופן עצמאי, ומציעה ים קאריבי פראי אמתי. רענן בן בסט משתף אותנו גם בחוויותיו כמדריך טיולים בחו"ל לאורך השנים, ומספר על ביטויים שאימץ במהלך השנים: "טרנקילו" (תרגיע – בספרדית) וביטוי שמבטא דרך חיים הפוכה לשלנו, "אם אין פתרון – אין בעיה" (ביטוי שמקורו בברזיל).