• אביבה אילון מצוות מדריכי "פגסוס" מספרת על הדברים שאסור לפספס בברלין, עיר קוסמולפוליטית תוססת וצעירה, עם היסטוריה טעונה ומורכבת, אדריכלות מרהיבה, תרבות מגוונת ואמנות רחוב מפותחת.

  • שיט בן שבוע בים הבלטי מספק טיול ערים, המאפשר הצצה למדינות סקנדינביה, למדינות בלטיות ולרוסיה. איתן כתרי מ-Cruiseit, פורטל השייט המוביל בישראל, מספר על השיט היוצא משטוקהולם ומתאים בעיקר לזוגות. השיט עובר בערים סנט פטרסבורג, שטוקהולם, ריגה וגדנסק, כשבכל עיר עוצרים לעגינה שמאפשרת טיול יומי עצמאי.

  • קובי אשר, יועץ ציוד למטיילים Regatta, מסביר איך בוחרים מזוודה טובה ומספק טיפים לאריזה יעילה. קובי מביא לאולפן טרולי, מזוודה אישית, ומדגים איך לארוז בגדים שמספיקים לשבוע שלם בעזרת שיטת מארזים.

  • עיר המלאכים או כפר שזיפי הבר? בנגקוק היא אחד היעדים החביבים על ישראלים. שרון תובל, מנהל לשכת התיירות של תאילנד, מספר על האטרקציות שכדאי לראות בעיר (מעבר לשופינג), על נורמות ההתנהגות המומלצות במקום ומספק המלצות למי שרוצים לנסוע לתאילנד. אבי אלקבץ, מנהל פורום תאילנד, "למטייל", מציע לצאת לטיול במחוז סמוט סונגקרם, לבקר בשוק הצף האותנטי שבאמפוואה – שוק ערב שפתוח בסופי שבוע בלבד, ומציע שיט גחליליות יחודי.

  • בעיר נתניה חוף ארוך במיוחד – 14 ק"מ של חופים, מתוכם 11 ק"מ של טיילות בסגנונות שונים על מצוקי כורכר. שמואל צבע, מהאגודה לעידוד התיירות בנתניה, מספר על חורשת הסרג'נטים, על שמורת האירוסים, על עץ פיקוס מהעתיקים בעולם ועל מוזיאון העיר. בשנה הבאה עתיד להיפתח איצטדיון, וכיכר העצמאות שמשתפצת בימים אלה תהפוך להיות הגדולה בארץ.

  • בפינת "המדריך למדריך" יגאל צור מארח את שי שרון, מדריך טיולים שאוהב במיוחד זואולוגיה, ומתמחה בדרום אמריקה ובאפריקה, מקומות שבהם ניתן לראות בעלי חיים בסביבתם הטבעית.