בפרק הראשון של "האיש הירוק" מגיע גדי סוקניק לביקור בנגב, המקום אליו עבר בן גוריון בתקופת חייו האחרונה, ומוצא שגם היום, בישראל של 2012, יש ישראלים שמפריחים את השממה ומממשים את חזונו של ראש הממשלה הראשון, ואפילו עושים מזה כסף. הוא פוגש את אד הופלנד ויוסף י. אברמוביץ, מייסדי "ערבה פאוור קומפני", חברה בעלת שדות של לוחות סולאריים ולומד על הסיבות שהביאו אותם להקים את המפעל, על תהליך ייצור האנרגיה מן השמש ועל התרומה לאזור כולו.

בהמשך הוא משקיף על השדות מלמעלה בטרקטורון מעופף, ומבקר בתראבין, ישוב בדואי שבו עתיד לקום שדה סולארי ראשון בקרב האוכלוסיה הבדואית.

ראאד קיעאן, בן העדה הבדואית וראש תחום בדואים ב"ערבה פאוור קומפני" מספר על התהליך שהביא בסופו של דבר להסכם בין החברה לבין חאג' מוסא תראבין, תושב ומנהיג הכפר.

בהמשך, ישעיהו דנציגר, יועץ בתחום האנרגיה הסולארית, מספר על האפשרויות של האזרח הפשוט להקים שדה סולארי על גג הבית. סוקניק מגיע גם למושב אחיהוד, כדי לראות איך כפיר מנצור הפך את גג הרפת והבית הפרטי לשדה סולארי. משם פונה סוקניק לביקור במפעל "סולאראדג'" שבמגדל העמק, ופוגש את מנכל ויו"ר המפעל גיא סלע המסביר כיצד ניתן להגדיל אף יותר את תפוקת ייצור האנרגיה של השדות הסולאריים באמצעות רכיב אלקטרוני.