רק ב"אנדרמן אדריכלים" מוצאים איזון קוסמי בין וילות לעשירים לספארי לצבאים; מה משותף לפוליטיקאים ולאדריכלים והאם האחרונים הם אמנים או מתכנני מכונות-מגורים?

מספר מצומצם של עקרונות אדריכליים מנחה את בעלי משרד "אנדרמן אדריכלים", יואב אנדרמן וענת קלפרדה אנדרמן. העקרונות הללו מיושמים במגוון רחב של פרוייקטים: החל מבתי יוקרה, דרך מלונאות ובניה רוויה ועד למיזמי ענק רבי שימושים, המשתרעים על יותר מ- 100,000 מ"ר. כל פרוייקט של המשרד חייב לעמוד בדירשת הסף: "נקי, פשוט, פונקציונלי". לאחר מכן הוא מוצא את דרכו הייחודית להבשיל, בעזרת ההקשר למקום, ליעוד ולמשתמשים במבנה.

בניגוד לטרנד האדריכלי העכשווי, המתעקש על מפגני כוח של צורה וטכנולוגיה, יואב וענת אינם מחפשים את הזוהר, אלא דווקא את הצניעות והפשטות, שלדעתם עומדות טוב יותר במבחן הזמן. הם לא מאמינים שקישוט זה או אחר יהפוך פרוייקט לטוב יותר - תכנון נבון ונכון יעשה זאת ודקורציה לעולם לא תצליח להחליף אותו. הכבוד לפרוייקט, לצרכים ולאילוצים הוא נקודת הפתיחה שלהם, בין אם מדובר בבית פרטי או במרכז כנסים.

כאשר הם נדחקים לפינה ונשאלים כיצד ניתן להתמודד עם מגוון כה רחב של פרוייקטים, מתחומים שונים, הם שולפים את נשק יום הדין "פשוט אין לנו חוקים. מאד חשוב שלא יהיו כאלה. זו הדרך היחידה להמציא את עצמך ואת הפרוייקט הבא בכל פעם מחדש".