אם אתם נמנים על המאושרים שאוהבים להתנסות בכל סוגי האירוח - צימר, בית מלון, קמפינג ואוהל על חוף מבודד – האטרקציה הבאה תחשוף אתכם לסוג אירוח שונה לגמרי: חופשה במניאנה - צימר על המים, בגליל המערבי.

החופשה מתחילה שעה קלה לפני השקיעה, כשהשמש כמעט, אבל רק כמעט נוגעת במים וצובעת אותם בגוונים של זהב וורוד. האורחים מגיעים אל רציף בנמל הדייגים הציורי של עכו ושם, במקום מוסכם מראש, ממתין להם מעוז, ומשיט אותם בסירת הדינגי שלו אל היאכטה "מניאנה". זו עוגנת בלב מפרץ עכו.

אחרי שיט קצר, נקשרת הדינגי ליאכטה והאורחים מטפסים אל הסיפון, שם מקבלת את פניהם דורית, בת זוגו של מעוז, עם שתייה קלה וחמה וכיבוד קל. מיד לאחר מכן, יורדים לחדר השינה הגדול שבו מיטה זוגית מעוגלת וצמודים אליו חדר הרחצה והשירותים. כחצי השעה לפני השקיעה, עולים בחזרה לסיפון ויוצאים להפלגה קצרה ללב ים - ובדיוק כשהשמש נוגעת במים מטילים עוגן ומרימים כוסית לכבוד השקיעה. היין נשפך כמים ולצידו מוגשים מגשי פירות אקזוטיים ומאפים חמים שנאפו זה עתה בתנור במטבח היאכטה.

השמש כבר כמעט שוקעת ועוברת לצידו השני של העולם, שעת דמדומים קסומה יורדת על הים, על חומות עכו ועל נמל הדייגים. עוד רגע תרד החשיכה על הים, ורק אורותיה של עכו, אורות היאכטות ואורות סירות הדייגים יבצבצו למרחוק. ארוחת הערב מוגשת על סיפונה האחורי של היאכטה, סביב שולחן נמוך בסגנון יפני, כשהאורחים ישובים על כריות הסבה המונחים על המחצלת. אורחים המעוניינים בכך, יכולים לשוט עם הדינגי לנמל ולסעוד באחת ממסעדות הדגים של עכו. אחרי הארוחה יחכה להם מעוז עם הדינגי כדי להחזיר אתכם בחזרה ליאכטה.

הקינוח מוגש על הסיפון, לאור נרות דולקים. בשלב זה, עוזבת דורית את היאכטה ומעוז נשאר על תקן של באטלר צמוד ועומד לרשות האורחים כדי למלא כל בקשה שלהם. למחרת בבוקר, בשעה הנוחה לאורחים, מוגשת על הסיפון ארוחת בוקר גלילית עשירה. אחרי הארוחה, האורחים מוזמנים להתרווח על הסיפון, להקשיב למוזיקה, לקרוא ספר, להשתזף, לקפוץ למים, לשחות, להשתעשע עם סירת הדינגי או לצאת להפלגה – על פי בחירתם. בר עשיר עומד לרשות האורחים 24 שעות ביממה, ובו בירות תוצרת מבשלות בוטיק אזוריות, יינות בוטיק ומשקאות אלכוהוליים, כלולים במחיר האירוח.

מניאנה - צימר על המים : מחיר: 2,900 שקלים ללילה לזוג כולל ארוחת בוקר, ארוחת ערב ואלכוהול חופשי. 2,600 שקלים לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר, לא כולל ארוחת ערב אבל עם אלכוהול חופשי. בתיאום מראש 04-9080164.

מראה חומות העיר העתיקה בעכו הנשקף מהסיפון.(צילום:ritvo photography באדיבות אוצרות הגליל).

המטבח המאובזר ביאכטה, כאן מתבשלות הארוחות הנפלאות (צילום:ritvo photo באדיבות אוצרות הגליל).

חדר השירותים וחדר הרחצה הצמודים לחדר השינה (צילום:ritvo photo באדיבות אוצרות הגליל).

המיטה הזוגית המעוגלת בחדר השינה המרווח (צילום:ritvo photo באדיבות אוצרות הגליל).

הסיפון הקדמי של היאכטה ממול נשקפות חומות העיר עכו (צילום:ritvo photo באדיבות אוצרות הגליל).

הסיפון הקדמי צמוד להגה הסקיפר (צילום:ritvo photo באדיבות אוצרות הגליל).