במקום שהיה פעם השכונה החקלאית של נהריה, לא הרחק מאכזיב, נמצאת פינה קסומה שכמעט אינה מוכרת למי שאינו נהרייני: הגן הבוטני-זאולוגי. הגן, שפועל כבר יותר מעשר שנים ומציע מגוון גדול של בעלי חיים וצמחים מרחבי העולם, הוא מסוג המקומות שכדאי לכם לבקר בהם אם אתם מחפשים אטרקציות בגליל המערבי. הוא משתרע על שטח של 16 דונם ובלבו מדשאה גדולה ומטופחת. בעלי כנף משוטטים בו להנאתם באופן חופשי, ציוץ ציפורים נשמע מכל עבר ולמרות הקרבה לכביש 4 המוביל לראש הנקרה, התחושה היא של ניתוק מוחלט, שלוות אלוהים וקפיצה קטנה לגן עדן.

הביקור בגן אינו רק מענג, אלא גם מעשיר - כי ליד כל בעל חיים, עץ ופרח יש הסבר מפורט. בעלי החיים בגן מחולקים לפי מקורם בעולם, וכך תמצאו חצר דרום אמריקאית, חצר אוסטרלית, חצר ארץ ישראלית וחצר אפריקאית.

בין השאר, תוכלו לפגוש בגן סוריקטות (חיות טרף קטנות שמקורן בדרום אפריקה), מכרסמים שונים, עזים וכבשים, למורים, חוטמן חום, שפני סלע, חזירים, אווזים, צבי ים, דגים, בעלי כנף מדרום אמריקה ומאפריקה וכן ברבורים לבנים, המשייטים להנאתם בתעלת המים הפסטורלית ומדי פעם עולים לאי קטן שבלבו עץ אקליפטוס גדול ומרשים. כדי להגיע אל החצר האוסטרלית חוצים גשר עץ שמעברו השני חי קנגורו ידידותי, המדלג בין הסלעים לצד אמו הידידותית קצת פחות. לא הרחק משם מתגוררים שקנאים ארוכי מקור שאוהבים להיכנס ולצאת מהבריכה, לפרוש כנפיים ולהשפריץ לכל עבר. עוד תמצאו כאן חדר זוחלים, פינת ליטוף וארגזי חול להנאת הילדים.

במרכז הגן יש רחבת דשא שאפשר לערוך בה פיקניק, אבל בלי להבעיר אש. בתאום מראש ניתן לערוך במקום אירועים - במדשאה או באולם האירועים, שיכול לארח 50 איש ומצויד במטבחון. בתיאום מראש אפשר לקבל גם הדרכה.

הגן הבוטני-זואולוגי בנהריה,04-9517491. א-ה 9:00-17:00, שישי ושבת 9:00-15:00. מחיר: 10-15 שקלים.הקופה ננעלת שעה לפני סגירת הגן

>> עוד פעילויות וחוויות בגליל המערבי

בעלי הכנף משוטטים להנאתם באופן חופשי (אבנר גדיש, באדיבות אוצרות הגליל)

פינה קסומה ולא מוכרת בלב העיר נהריה (אבנר גדיש, באדיבות אוצרות הגליל)

הנאה ולמידה על עולמם המופלא של בעלי החיים (אבנר גדיש, באדיבות אוצרות הגליל)

גם למורים תמצאו כאן חיים בהרמוניה עם שאר בעלי החיים בגן (אבנר גדיש, באדיבות אוצרות הגליל)