כשתגיעו לגליל המערבי הפסטורלי, המשלב בין ים להר, פנו מזרחה והחלו לטפס במעלה כביש הצפון עד שתגיעו למושב שומרה. שם, במבנה מוקף במרפסת עץ מקורה שהיה פעם גן ילדים, תמצאו את מסעדת סהרה - ולשעה קלה תוכלו להרגיש שאתם במרוקו. אבל לא רק האוכל האותנטי יגרום להרגשה הזאת, אלא גם הכנסת האורחים המפורסמת של המרוקאים שבה תזכו.

סהרה היא מסעדה ביתית, המציעה תפריט עשיר של מאכלים מרוקאיים. שמעון וקנין, שמפעיל את המסעדה עם אשתו מיכל ובנם אביחי, ספג את תרבות האירוח עוד בבית אביו, שהיה מסעדן במרוקו. גם לאוכל שמוגש ב"סהרה" שורשים עמוקים במטבחן של אמא וסבתא וקנין, שנחשבו למבשלות מהוללות עוד במרוקו.

באופן טבעי, המסעדה מעוצבת בסגנון מרוקאי והאוכל מוגש בכלי אוכל מרוקאיים, שבראשם טאג'ינים צבעוניים. מוזיקה מרוקאית וישראלית בוקעת מהרמקולים בווליום מדויק, המאפשר ליהנות ממנה ועדיין לשוחח בנוחות. מיכל עוברת בין האורחים ומסבירה למי שאינו בקיא במטבח המרוקני על המאכלים המצויים בתפריט.

כנהוג במרוקו, המנות מוגשות בנדיבות. את הארוחה אפשר לפתוח בלחם פרנה שנאפה זה עתה בטאבון ובשפע של סלטים מסורתיים, כמו מטבוחה של סבתא, סלק, גזר מרוקאי או חציל בלאדי. בין המנות העיקריות תמצאו לחמעג'ון עם בשר טחון ופירות יבשים, קוסקוס בטאג'ין, קדרת בשר ראש עם חומוס ופלפלים, טאג'ין עוף בנוסח קזבלנקה, מוח ברוטב מרוקאי, שקדי עגל וטחול ממולא.

המסעדה כשרה למהדרין.

מסעדת סהרה, מושב שומרה, 050-7638753. א-ה 12:30-22:00, שישי 9:00 עד שעה לפני כניסת השבת. מומלץ לתאם הגעה מראש.

>> עוד מסעדות בגליל המערבי


האוכל מוגש בכלי אוכל מרוקאים והמנות מגיעות למרכז השולחן בטאג'ינים צבעוניים, יפהפיים ומקוריים (צילום: ritvo photography)

להרגיש במרוקו מבלי לעבור ביקורת דרכונים (צילום: ritvo photography)

מיכל וקנין דואגת לשמר את התרבות והטעמים כפי שספגה בבית אבא (צילום: ritvo photography)

תפריט עשיר מאוד של מאכלים מרוקאים אותנטיים (צילום: ritvo photography)