מה: טיול של סופשבוע
איפה: עכו העתיקה
חבל"ז: אולמות האבירים, החומה, השוק

מגדלור ובסטה

לא היינו בעכו שנים, והחלטנו שהגיע הזמן לבקר. מסתבר שהעיר עברה שיפוצים נרחבים, בעיקר במתחם אולמות האבירים, והיא תמלא לכם יום שלם של טיול מענג בלי בעיה. התחלנו במוזאון המחתרות, פיסת היסטוריה מרשימה ומאוד מוחשית (גם אם מדכאת משהו). אבל החלק המדהים באמת הוא הגלגולים שהמוזיאון עבר וההיסטוריה שהוא מספר: מבצרים ומצודה שעברו מיד אל יד, דרך כל מבקרי וכובשי הארץ, החל מההוספיטלרים במאה ה-11 (צליינים שבנו במקום בית חולים לרווחת העולים לרגל וטיפלו בהם במסירות) דרך המוסלמים, העותמאנים, הבריטים – עד שהגיעו בסוף לידינו. המתחם משופץ ומשולט היטב, ובמקביל נערכות בו חפירות ושחזורים מרשימים. הסיור בו מרתק, והסיור הקולי מומלץ מאד (27 שקלים ששווים כל שקל).

מבט לחומה מדרום

האולמות מוארים ומרשימים בטיב הבנייה ובחוויה, ונציין גם את המיזוג הטבעי שלהם. בסוף הסיור תגיעו למערת הביוב, כ-100 מטר של הליכה שפופה במערה ששמש להוצאת הביוב בעבר, ולמבואות הבזאר שמשתפץ גם הוא.

אחרי כמה שעות במתחם, עברנו אל השוק ("השוק הלבן") של העיר העתיקה. שוק מופלא, נקי יחסית, מקורה, ומלא בכל טוב. אם אתם בדרך הביתה, אל תוותרו על דגים טריים ועל דוכן התבלינים. אפשר לרכוש מפה במתחם המצודה וללכת לפיה אל החאנים ואל מנהרת הטמפלרים שנחפה לאחרונה בעקבות בעיית בביוב באחד הבתים.

השוק הלבן. נקי וחושני

חאן אל עומדן. אפשר רק להציץ מהשער האחורי

אחרי השוק וחאן אל עומדאן, בחרנו לצאת לכיוון החומה, וללכת עליה לכיוון צפון. זו הביאה אותנו למסעדה מקסימה על המים, למי שרוצה לאכול את עכו ב"שטח", או הלאה - לאורי בורי, למהדרין.

מסעדה ובריה על הים. מבט למפרץ חיפה

כנסיה - ליד הטיילת על חומה.

מקסים, מרתק, יפהפה. ומומלץ מאד.