השילוש טבע, נוף ובן זוג מתאים עושים לנו את זה ביג טיים. ובמלאי שלנו רשימה מכובדת של חניונים ותצפיות מרהיבות שבוודאי תעלה גם לכם את מפלס התשוקה והרומנטיקה. בדרך לשם הצטיידו במעיל, שמיכה וסלסילה לפיקניק חורפי.

עוד בטיולים :

>> הפארקים הכי שווים בישראל

>> טיול רומנטי בעין כרם

1. חורשת טל

מופע פריחת כלניות מדהים ביופיו. הסגולות, הלבנות, הורודות והאדומות פורחות זו לצד זו ויוצרות שטיח צבעים נפלא שמתמזג עם ההעשב הירוק והרענן שפורח סביבן ועם פלגי נחל הדן שמתפתלים בין המרבדים. רוצו, כי המופע הוא קצר מועד.

 • איך מגיעים: מצומת המצודות בכביש 90 פונים לכביש 99 ופונים לפארק לפי השילוט.

שטיח צבעוני. חורשת טל (צילום: אריאלה אפללו)
שטיח צבעוני. חורשת טל (צילום: אריאלה אפללו)

2. חניון הדרדרה

חורשת אקליפטוס יפה, מעיין נסתר ופלג קטן זורם יקדמו את פניכם. למקום יש סיפור היסטורי, אבל אנחנו כאן בשביל הקסם וקול שכשוך המים בצל העצים.

 • איך מגיעים: מכביש 90 ראש פינה־גדות פונים לכביש 918, חוצים את גשר הפקק וממשיכים צפונה כשני ק"מ עד לשלט המפנה מזרחה לחניון.

קסום. חניון הדרדרה (צילום: עדי אדר)
קסום. חניון הדרדרה (צילום: עדי אדר)

3. אגמון החולה

נודע בעיקר בשל הביצה שהפכה לאגם יפה ומקום להתנחלות של מיליוני ציפורים נודדות וציפורים שהפכו לדיירות קבע. עם שקיעה הופך האגם למקום הכי מרתק בטבע בו תוכלו לראות ולשמוע את קונצרט הצפרות הכי יפה ומרגש בארץ עת המעופפות חוזרות ממעופן ומתארגנות לשנת לילה על שפת האגם. יצטיידו בלבוש חם במיוחד, אל תשכחו משקפת, שמיכה וכסאות מתקפלים, ותפסו מקום טוב לתצפית, ותאמינו לנו, למרות הקקופוניה הרועמת הציפורים וקרני השמש האחרונות המלטפות את המים ואת ההרים המכתרים את האגם, יעשו עבורכם את כל העבודה.

 • איך מגיעים: מהכניסה למנפטה כ – 2 ק"מ דרומית לצומת כח שעל כביש 90.

קונצרט צפרות. אגמון החולה (צילום: אריאלה אפללו)
קונצרט צפרות. אגמון החולה (צילום: אריאלה אפללו)

4. חניון הפילבוקס

עם נשכח לרגע את האנטנות המפלצתיות שבמקום, מרומי קרן נפתלי, שעל רכס הרי נפתלי, תעניק לכם גלוית נוף נהדרת בכל שעה ביום על תפארתו של עמק החולה. הנקודה הזו מאוד פופולרית ולכן סביר של תהיו שם לבד, אך אם תרחיקו קצת עד לחניון הפילבוקס הנסתר במורדות הרי נפתלי, סביר שתהיו בבדידות מזהרת.

 • איך מגיעים: מצומת כח בכביש 90 פונים לכביש 899 ומטפסים עם הכביש עד למפגש עם השלט המפנה לאתר.

5. עין תאופיק, יער מבוא חמה

מי המעיין זורמים בתעלות לבריכה ובימים חמים אתם מוזמנים לשכשך בה בשניים. בצמוד מרפסת הצופה על הכנרת, עמק הכינורות, יער שוויץ וטבריה.

 • איך מגיעים: מצומת צמח לחמת גדר. כ-3 ק"מ לפני חמת גדר פונים שמאלה לכביש 98 לכיוון כפר חרוב.

פינה לשניים. עין תאופיק (צילום: אריאלה אפללו)
פינה לשניים. עין תאופיק (צילום: אריאלה אפללו)

6. חניון פורייה, יער שוויץ

מקום לאהבה בשעת הדמדומים שבו תוכלו להבין את משמעות מילות השיר "קסם על ים כנרת". מכאן תוכלו להשקיף על הכנרת והגולן והשמש השוקעת מטיבה עם יופיים ועם המעיין ששוקם על ידי קק"ל.

 • איך מגיעים: מכביש 768, בין הצמתים פורייה לאלומות פונים לפורייה ונוסעים בכביש העולה לאכסניית, לאחר כ־3 ק"מ פונים לעין פורייה.

קסם על ים כנרת. פארק שוויץ (צילום: אריאלה אפללו)
קסם על ים כנרת. פארק שוויץ (צילום: אריאלה אפללו)

7. פארק אדמית ומערת הקשת

תצפית נוף עוצרת נשימה על מרחבי הגליל המערבי. בפארק פינות מבודדות לאוהבים בין חורש אלונים טבעי לבוסתנים נטועים.

 • איך מגיעים: מכביש 899, בכביש העולה לקיבוץ אדמית.

מערת קשת (צילום: אלעד גרשגורן)
מערת קשת (צילום: אלעד גרשגורן)

8. פארק גורן , יער גורן

יער טבעי של עצי אלון מצוי, שפע של פינות רומנטיות בהן גם כאלה שמעניקים תצפית מרהיבה על מבצר המונפורט הצלבני למרגלותיו זורמת שפעת המים של נחל כזיב.

 • איך מגיעים: מכביש הצפון, כביש 899, כק"מ מזרחה לקיבוץ איילון, שם ממשיכים לפי השילוט.

9. מצפור אלוני התבור, יער בית קשת

מצפור יפהפה לשעת השקיעה שהחורף רק מטיב עימו. דרך הנוף מובילה למצפור הצופה על נופי הגליל התחתון שמקושטת עכשיו בפריחת כלניות, עיריות, סביונים ורקפות.

 • איך מגיעים: מכביש 65 מהכניסה לקיבוץ בית קשת או מכביש 77 דרך הכניסה למחנה שמשון (כ־2 ק"מ ממערב לצומת גולני).

מצפור בית קשת (באדיבות קק''ל)
מצפור בית קשת (באדיבות קק''ל)

10. יערות אלונים, שפרעם

פריחה אדירה שלרקפות וכלניות בשלל יעשו לכם קבלת פנים חורפית ומרנינה. לפני שתתמכרו לנוף צאו לטיול קליל באורך 600 מטר בשביל העובר בין העצים והפריחות בשלל צבעים.

 • איך מגיעים: אפשרות אחת, מצומת אלונים פונים לכביש 7513 המוביל לכניסה לבית לחם הגלילית. מעט לפני המושב פונים שמאלה ליער. אפשרות שנייה, מצומת המוביל פונים לכביש 77 וממשיכים לפי השילוט לחניון הסוללים.

11. מצפור יער עופר

מגדל תצפית של יערני קק"ל שנישא במרומי ההר ומעניק את אחת הפנורמות הכי יפות ומרשימות על רצועת החוף שבין מפרץ חיפה לארובות חדרה. לפני שתטפסו לראש המגדל מומלץ לעשות סיבוב קטן בשבילים שלמרגלותיו ולהתענג על יופיין של הרקפות והכלניות הפורחות. שעת השקיעה מטיבה עם תמונת הנוף ועם הרומנטיקה, וזה המקום להשיק כוסות יין.

 • איך מגיעים: מכביש 4, כ – 6 ק"מ צפונית לפרדי ספונים ימינה בצומת הכניסה למרכז החינוכי מירב.

12. מצפור הר שאול

מצפור מרהיב על גלבוע שמצנחי הרחיפה הצבעונים מוסיפים לתפאורת הטבע היפה. במקום שבילי טיול בתוך יער אורנים ובסמוך, בהר ברקן, מתחילות עכשיו פריחות אירוס הגלבוע.

 • איך מגיעים: מכביש 667, דרך נוף גלבוע.

הר שאול (צילום: אור 17, cc)
הר שאול (צילום: אור 17, cc)

13. פארק נחל חדרה

על גדות הנחל, למרגלות ארובות תחנת הכוח, פארק יפהפה ומטופח עם מדשאות, מזרקה, מפל ושולחנות פיקניק. טיול על גדת הנחל בכיוון מערב יוביל אתכם לשפכו של הנחל לים שיוצר לגונה מיוחד במינה עליה תוכלו להלך עד לחבור עם החוף. שעת השקיעה וליל ירח מלא יטיבו עם קסמו של המקום.

 • איך מגיעים: מכביש החוף עולים במחלף גבעת אולגה, פונים מערבה וממשיכים לפי השילוט לפארק.

14. תל חדיד

מקום מומלץ במיוחד לרומנטיקנים חובבי שקיעות הודות לפנורמה הנהדרת בין מטעי הזיתים המשקיפה על השפלה ומרחיקה עד תל אביב ועד לים.

 • איך מגיעים: מצומת מודיעים, בכביש 444, פונים ימינה לתל.

תל חדיד (צילום: ori, cc)
תל חדיד (צילום: ori, cc)

15. הר הרוח, סמוך לישוב נטף

אתר מבודד ושקט בתוך היער המשקיף על הרי ירושלים ומרחבי השפלה.

 • איך מגיעים: מאבו גוש פונים בשילוט לנטף, מטפסים מעלה עם הכביש עד לחוות העיזים "הר הרוח" בסמוך לה נמצאת תצפית נהדרת מעל נחל יתלה. בחווה תוכלו לרכוש גבינות או להזמין מראש סל לפיקניק.

16. הר איתן

כ־8 ק"מ של שביל הליכה רומנטי על רכס הרי ירושלים. השביל המעגלי מומלץ גם לרכיבת אופניים זוגית בדרך הנוף. בסוף המסלול תוכלו לרדת למעיינות הסטף ולהתבשם מיופיים של הבוסתנים ופריחת הרקפות.

 • איך מגיעים: מכביש 1 פונים במחלף הראל לכביש 3965 וממשיכים לפי השילוט לסטף; מכביש 395 מעין כרם או מצומת אשתאול.

17. פארק החולות, אשדוד

שבילי הליכה בין חורשות ובוסתנים המובילות לדיונות חול זהובות שקרני שמש אדמדמות מעצימות את יופיין. ממרומי הדיונות מביטים על השמש השוקעת בים. הכי פוטו פרג'.

 • איך מגיעים: מצומת עד הלום בכביש 4 או מצומת אשכולות.

פארק החולות (צילום: ori, cc)
פארק החולות (צילום: ori, cc)

18 טיילת כץ, מצפה רמון

הטיילת היפה עוברת על קצה המצוק הצופה על הנוף הכי בראשיתי בארץ. האילים שמסתובבים חופשי בשטח, פסלי כלי הנגינה הנעים ברוח והמרפסת התלוי בגובה 60 מטר מעל המכתש רק מעצימים את המראה הקסום לאוהבים.

 • איך מגיעים: מכביש 40

19. דרך הבתרונות, מושב עידן

אחד ממקומות הטבע היפים שליל ירח מלא מעצים את קסמו. אוהבים משכימי קום ירוויחו גם זריחה מדברית יפהפה.

 • איך מגיעים: מכביש הערבה פונים לעידן

20. פארק הצפרות, אילת

האגמון של הדרום ובו צמחיה מגוונת הסובבת את אגם שתחנת ביניים חשובה על אם הדרך של הציפורים הנודדות. מסביב לאגם פרגולות נסתרות מהן תוכלו לעקוב אחר הציפורים מבלי להטריד את מנוחתן.

 • איך מגיעים: מעט לפני הכניסה לעיר פונים שמאלה לכיוון מעבר הגבול הירדני וממשיעים לפי השילוט.

 • קליק אחד ויש לכם מנוי לפנאי פלוס