מה טובו אוהליך

שדרות רוטשילד הירוקות, המטופחות והעשירות, אלה שלאורכן מבני הבאוהאוס המרשימים מפעם ומבצרי הבנקים המשוריינים מעכשיו, השדרות שאירחו מיצגים ותערוכות רחוב (שוורים, פינגווינים, דולפינים) שנועדו לקדם תרומות לקהילה או את עסקיהם של טייקונים, מציעות כעת סיור מסוג חדש - טיול אל היצירתיות הרבה של ערכי הדמוקרטיה.

זה אולי הסיור החשוב ביותר בתולדות שדרות רוטשילד מאז הכרזת המדינה: טיול בנתיב המחאה.

אוהל הפעוטות בשדרות נורדאו

לצורך המסע המיוחד הזה, שווה לעצור לרגע את טיולי העיר והכפר שלנו, להוריד את המבט מהעצים הפורחים, ולהתמקד בצעירי וצעירות המהפכה. אפשר לטייל שם כתמיכה במהלך וביוזמה, או לפרגן על הדרייב ועל הסגנון הלא אלים. אולי כך גם נתמוך בעצמנו, שהרי מעמד הביניים זה כאן.

מחסן הבגדים הסוציאליסטי 2011

את מסלול הטיול הזה אפשר למפות גם ב-GPS נד"לניסטי, בהתאם לחוקי המשחק "הישנים":

- "שיכון הוותיקים" - במתחם הוותיק שבין הבימה לחשמונאים לא תמצאו אופי מיוחד, למעט מאהל הכניסה הגדול.

- "לב העיר" - בין בר-אילן לשינקין, מתאפיין בבנייה צפופה, ברחבות ציבוריות ומוסדות פנאי (מנהלת השכונה היא בריכת מים ומשחקיה). כאן תוכלו לצפות באוהלים אפורים רבים, מופרדים במעברים קטנים, ומתאפיינים בדיירים צעירים ומאוד אמנותיים.

- "סביוני רוטשילד" - בין שינקין ונחמני, מתחת לצמרות הצאלונים. כאן מדובר כבר בסיפור אחר: במקום שלוש שורות של אוהלים יש כאן רק שתיים. כל אוהל הוא גם צמוד-גינה, והפיתוח הסביבתי מבטיח מרחב ירוק יותר.

- "רוטשילד פיתוח" - מנחמני דרומה, מדובר באזור במצוי בתנופת פיתוח. קווי המתאר עדיין לא ברורים, ונראה שזהותו הנדל"נית עדיין לא גובשה סופית.

ספרים, רבותיי, ספרים

בריכת רוטשילד

יצאנו לטיול בצהריים המהבילים של ראשון. האוויר לח ודביק אך המתחם רגוע ומנומנם. הפגנת ההמונים בערב הקודם שחררה הרבה מהקיטור והמחאה שנאצרה כאן בשבועות האחרונים. רוב דיירי שדרות רוטשילד של מטה עדיין בעבודה, למעט יזמי המחאה הבכירים, ולא מעט תמהונים.

אמנות לעם. תערוכת הפיות

האתר מארח פרץ אדיר של יצירתיות: ציורים, אלמנטים תלת-ממדיים ובלתי מוגדרים המתחזים להיות פסלים, אוהלים מקושטים בנורות חינניות ובאיורים, שלטים מתחכמים, ועל כל עץ ואוהל יש הזמנה לערב שירה או סיפורת פומבי. גדר הברכה של שושנות המים הפכה לתערוכת פיות צבעונית וחמודה במיוחד.

ליד היכל התרבות, בשדרות ח"ן, הנצו אוהלים חדשים. כך גם בשדרות נורדאו, שם כבש את לבנו אוהל הפעוטות העגול והירקרק. לעת ערב ישבו מסביבו כמה פעוטות ששיחקו להנאתם עם אמותיהם.

ההיסטוריה הוכיחה שלבלוב הדמוקרטיה עלול להימשך רק כמה שבועות - אז צאו לשוח בין שביליה, כי עוד מעט העונה נגמרת.

הכיכר המרכזית

קבלת שבת

ערב קריאהב' זה בית, ג' זה גלעד