למרות שמיליוני גולשים כבר הספיקו לפתוח פרופיל טרי ברשת החברתית של גוגל, אני עדיין חושב שיש מספיק סיבות להישאר נאמנים לפייסבוק. אם לדייק מדובר ב-7 יישומים שבגוגל פלוס עדיין לא מצאו להם מענה. האמת? טוב שכך.

אל תמהרו להיכנס למיטה עם גוגל פלוס (סריקה מתוך פייסבוק)

מנוע חיפוש פנימי: נכון שמשתמשי גוגל פלוס נהנים ממנוע החיפוש האימתני של גוגל, אך לא מדובר במנוע חיפוש פנימי כמו בפייסבוק. היתרון בפייסבוק הוא היכולת לחפש תגובות וסטטוסים המתייחסים לסיפור מסוים, בעוד שבגוגל פלוס החיפוש ייתן תוצאות שלא קשורות רק לרשת החברתית.

אפליקציות חיצוניות: גוגל פלוס עדיין לא עובד בצורה חלקה עם אפליקציות חיצוניות. אם ניקח למשל את פורסקוואר, ע"ע אפליקציה לעדכון המיקום הנוכחי שלכם בכל רגע נתון, בפייסבוק העדכונים מופיעים באופן מיידי על ה"קיר" שלכם בעוד שבגוגל פלוס זה כלל לא קורה.

עמודי מעריצים: לחברות מסחריות, מותגי אופנה ועסקים קטנים אין את האפשרות לפתוח עמודים בגוגל פלוס, כמו עמודי הלייק בפייסבוק. כרגע נוצר מצב שמדי יום נפתחים מאות פרופילים אישיים עבור החברות בגוגל פלוס, ואלו נמחקים כעבור כמה ימים.

שטחי פרסום: כן אותן פרסומות שמופיעות בצד ימין (או שמאל למשתמשים בעברית) בדרך כלל לפי מילות החיפוש שלנו. גם במקרה הזה גוגל פלוס לא מציעים אלטרנטיבה. ולא ממש ברור מדוע.

תיוגי תמונות: אמנם האפשרות לסידור התמונות באלבומים ובכלל להורדה למחשב בגוגל פלוס היא נוחה ויעילה בהרבה, אך עדיין אי אפשר להתעלם מהתענוג שבתיוג התמונות בפייסבוק. מאחר שהחבר'ה של צוקרברג רשמו פטנט על כל נושא התיוג, אני לא בטוח אם בגוגל ימצאו לכך חלופה.

משחקים: במקרה הזה בטוח שבמשרדי גוגל עובדים שעות נוספות על פלטפורמה מיוחדת למשחקים אבל נכון לזמן כתיבת שורות אלה לא קיימת כזו בגוגל פלוס. מה שמחייב את כל מעריצי פארמוויל, מלחמות המאפיה ושאר המשחקים הווירטואלים להישאר בגבולות הפייסבוק.

אירועים וימי הולדת: לגוגל פלוס אין כלל יישומים להזמנת חברים לאירועים או לציון ימי הולדת. זה לא ממש ברור לי למה, במיוחד לאור העובדה שהשימוש בהם הוא יומיומי שלא לדבר על שמירת הקשר עם החבר'ה ברשת החברתית. האמת היא שיום ההולדת הוא אפילו לא חלק מפרופיל המשתמש בגוגל פלוס, ומעניין אם יהיה שינוי בכך.

מצאתם יישומים נוספים שלא קיימים בגוגל פלוס? אל תתביישו לשתף.