החום הכבד שולח אותנו שוב למצוא מפלט בין גלי הים הקרירים. השאל, כמו תמיד, היא באיזה חוף כדאי לבחור. הנה עשרה חופים מומלצים:

בצת-אכזיב

היופי המרהיב של רצועת החוף שבין ראש הנקרה לאכזיב מהלך קסם גם על ציניקנים שאדישים לנוף. לאורכה איים קטנים, מפרצונים פראיים, לגונות, בריכות טבעיות, מצפורי נוף ופיסול סביבתי בסלעים וברכסי הכורכר שיצרו המים והרוחות. בבצת שני חופים, האחד מוסדר ומשפחתי עם קשתות אבן, מתקני שעשועים, מקלחות, מלתחות וקיוסק (בתשלום), השני, הדרומי, לחבר'ה ולזוגות שמתבודדים ומתנחלים בין המפרצונים והשוניות. דרומה מבצת חופי אכזיב - מדינת אכזיב של אלי אביבי עם המבצר והכפר הצלבני, הגן הלאומי עם המדשאות, הפרגולות, השרידים הארכיאולוגיים והמתחם המוסדר לקמפינג והשלישי, הבננה ביץ' שמזכיר באווירה את חופי סיני. בחוף הנהדר זולות וחושות קש, מסיבות חוף והופעות אל תוך הלילה. אחרי הבננה מפרץ כחול, עמוק ומדהים ביופיו ובו שונית ונקרות מתחת לסלע שמהווים אטרקציית צלילה מרתקת. מהמפרץ יוצאות סירות הטרק־ים המקפצות על הגלים עד לנקרות ראש הנקרה.

  • איך מגיעים: מכביש 2 נהריה־ראש הנקרה

2. שבי ציון

לנהרייה יש טיילת יפה, כך גם חופיה, בעיקר חוף געתון ובו המזח הסלעי שעליו מטיילים לצד הדייגים המחכים בסבלנות לשללם. על פני חופי העיר אנחנו מעדיפים את אלה של השכן, שבי ציון, ודווקא בצידו הדרומי, הבלתי מוכרז. החוף הדרומי כאילו נתפר לטובת זוגות המהלכים יחפים על הסלעים ומשכשכים רגלים בלגונות הקטנטנות. רצועת החוף הדרומית הוכרזה כשמורת טבע ימית המשתרעת בין בוסתן הגליל לשבי ציון ובאמצע חוצים את נחל יסף הנשפך לים. בבריכות הקטנות שוחים דגיגונים, סרטנים ואצות ירוקות, על החוף צומחים סירה קוצנית ועדעד כחול.

  • איך מגיעים: מכביש 4 חיפה־נהרייה פונים מערבה לשבי ציון, חולפים על הגשר וממשיכים יישר עד לחוף הים

3. נווה ים

המפרץ הסלעי של החוף היפה בנווה ים הוא הדבר הכי קרוב לחצי אי שאפשר להלך עליו ולהתענג על רסיסי הגלים המתנפצים על הסלעים. בין הסלעים נחצבה תעלה שהמים הזורמים בה טורקיזיים וצלולים. תוכלו להתנחל בשניים באחת מהבריכות הקטנות שנוצרו בסלע ולהתענג על הגייזרים המתפרצים בפתאומיות מבין הסלעים. בחוף הלא מוכרז לגונה נהדרת שמימיה רדודים והיא נראית כבריכה טבעית גדולה.

  • איך מגיעים: יורדים ממחלף עתלית, בכביש 2, וממשיכים מערבה לכיוון הקיבוץ

4. הבונים־נחשולים־דור

רצועת חוף נהדרת, ממש שמורת טבע. חוף הבונים מקושט בחבצלות צהובות ומתהדר במפרצונים, לגונות, מזרקות שפורצות מבין הסלעים, בריכות טבעיות, מפרץ צדפים ובעיקר מערה כחולה שגלי הטורקיז מתנפצים לתוכה. החוף מוכרז ולמרות זאת הוא שומר על מראה ראשוני, בתולי. חלקו הצפוני הוכשר ללינת קמפינג עם שירותים, מקלחות ומזנון ובשישי מתקיימים סיורים לאורכו ובסיומם טקס קבל השבת על רקע השקיעה. המשכו של הבונים מתחבר לנחשולים — חוף יפה, מוסדר ולו כפר נופש מטופח בדומה לזה שבדור. הלאה, חוף דור עם המפרץ היפהפה, שרידי הכפר הערבי וסירות דייגים שמתנדנדות על הגלים.

  • איך מגיעים: לבונים, מצומת פוריידיס פונים שמאלה לכביש 4, בצומת השלישי פונים מערבה. לדור־נחשולים, מעט אחרי צומת פוריידיס פונים מערבה לפי השילוט לחוף

5. מכמורת־בית ינאי

החוף, הממוקם בסמוך לשפך נחל אלכסנדר, מוכרז גם כגן לאומי בשל השלולית הסמוכה ובגלל הצבים הרכים השוחים בנחל ומגיעים לבקר בחוף. החוף המוכרז הוא אחד מהאהובים על תושבי עמק חפר והדרומי הפתוח, עם רכס הכורכר הגולש לחוף והדיונות הקטנות והוא בעיקר מפלטם של הרומנטיקנים, המתבודדים וחובבות הטופלס. בסמוך לחוף המוסדר שולחנות פיקניק, מקלחת ושירותים ומתחם לקמפינג. הזה מצפון לחוף אפשר לראות את שרידי המזח הישן שנבנה בשנת 1938, בזמן שלטון הבריטים שהקימו אותו בתירוץ שהוא נחוץ לפריקת דשן לפרדסים כשלמעשה הוא הוקם כדי לסייע לאוניות המעפילים לעגון בחוף.

  • איך מגיעים: בכביש 2 עולים במחלף ויתקין וממשיכים לפי השילוט

6. געש

הרוח והמים יצרו בסלעי הכורכר בגעש כוכים שהפכו לפינות התבודדות רומנטיות ואם תגיעו באמצע השבוע, החוף השקט והמבודד יעמוד לרשותכם בלבד. הירידה לחוף אינה מוסדרת ולכן יש לגלוש בזהירות לאורך המצוק. החוף הוא חביבם של הנודיסטים, אולי בגלל ריחוקו מאזור מיושב ואולי בגלל מראהו הבתולי משהו. מחפשי האטרקציות נטולות הבגדים יפנו צפונה ויפגשו את אדם וחווה וכן חבורות גייז עולזות.

  • איך מגיעים: ממרכז געש־שפיים פונים צפונה, עוברים את מגרשי הגולף וממשיכים לאורך הגדר עד לחניון

7. הצוק

החוף הכי יאפי וסטייליסטי בעיר עד שלפעמים נדמה שהוא מסלול תצוגת אופנה של בגדי הים הכי לוהטים וגברים שמפגינים קוביות לתפארת. החוף המוכרז מטופח עד לקצה הדשא, כולל פרגולות, עצי דקל ננסיים וחדר כושר פתוח מול הים. בחוף המוכרז פועל המונה ביץ', המקום לראות ולהיראות עם דק, שמשיות קש טרופיות, כדורעף חופים וגולשים מסוקסים. במקום מגישים ארוחות בוקר נהדרות ובירות וקוקטיילים טרופיים לקראת שקיעה. מדרום לחוף הרצועה הבלתי מוכרזת האהובה עלינו בשל השקט ובשל בריכות הטבילה והג'קוזי הטבעי בין הסלעים.

  • איך מגיעים: מרח' הרצל רוזנבלום, בין מתחם הסי אנד סאן למלון קולוני. בתשלום, חינם לתל אביבים

8. ניצנים

לאשדוד שבעי חופי רחצה מוכרזים ונגישים, אבל אנחנו אוהבים את הדרומי, זה עם דיונת החול הגולשת לחוף, כמעט ונושקת לשפת המים. בין שיזוף לשכשוך תוכלו לטייל בשמורה הימית בין עצי שקמה עתיקים, שרידי בוסתנים ועקבות של חיות בר. לקראת שקיעה תפסו על ראש הדיונה ותזכו לפנורמה מרהיבה על הים ועל קרני השמש האדומות המלטפות את המים. את הדרך מטה תעשו כבר בגלגול בלונה פארק החולי.

  • איך מגיעים: מכביש 4 אשדוד־אשקלון פונים ימינה לפארק ניצנים

9. זיקים

החוף הדרומי הוא שמורת טבע. הקטע הצפוני לא מוכרז ובין דיונות הזהב בוסתני תאנים, גפנים וסברס, גרבילים, תנים, שועלים, צבאים ושרידי כפר ערבי. הכי מרתק לעקוב אחרי עקבות צבי הים הירקרקים שיוצאים בחשכה להטיל ביצים ולהטמינן בחול. החוף הדרומי מוכרז ומוסדר ללינת קמפינג.

  • איך מגיעים: מכביש 4, דרומית לאשקלון פונים ימינה בצומת זיקים. בתשלום

10. קיסריה

הנמל והמפרץ מזכירים את היפים שבמפרצי אגן הים התיכון ואף עולים עליהם. שרידי ממלכתו המפוארת של הורדוס עם ההיפודרום שיושב על החוף, הנמל המחודש ושרידי שובר גלים שהפכו את הים לבריכה רדודה אידיאלית לזאטוטים. להתנחל על החוף המפורץ מול סירות דייגים מתנדנדות על הגלים והשקיעות היפות בעולם. אבטיחים, שיקיים קיציים ובירה קרה מהחבית על מרחבי דשא, מרבצי השאנטי והנדנדות שעל חוף "הביץ' בר" והיום נראה יפה יותר ובשישי, לקראת שקיעה, הרכבי ג'אז במוזיקה קלילה מול הגלים והבריזה העולה מהים (ללא תשלום). אפשר גם לטייל לאורך חוף האקוודוקט, ולצעוד עד לחוף כפר הדייגים בג'אסר עזרקה. בחוף הדייגים הציורי נדמה שהזמן עצר מלכת ושימר את יופיו הטבעי של המפרצון המשמש לעגינת סירות כשבקצהו המגדלור המהבהב.

  • איך מגיעים? מכביש 2 או מכביש 65 עולים במחלף קסריה וממשיכים מערבה. הכניסה לחוף בתשלום, חינם מהשעה 18:00.

קליק אחד ויש לכם מנוי בפנאי פלוס