הם כבר מזמן ויתרו על הרעיון של פרופיל אישי ברשת החברתית, אבל עדיין נותנים בראש מסגרת העמודים הרשמיים שלהם. לרגל השקת אתר טרי ובועט לותיקן (לידיעת הרבנים הראשיים לישראל), קבלו את העמודים הפעילים ביותר של מנהיגי העולם. וכן, גם ביבי פה.

המלכה רניה והנסיך צ'ארלס: הייתם מלייקקים להם? (סריקה מתוך פייסבוק)

משפחת המלוכה הבריטית

אחד העמודים הפעילים ביותר הוא של בית המלוכה הבריטי, שמקפידים לעדכן מדי יום על האירועים בארמון בקינגהאם, מה אוכל הנסיך צ'ארלס לארוחת בוקר, לאן מתכננת המלכה אליזבת לנסוע בקרוב וכו'. כמובן שיש גם תמונות לוהטות, ובחודש האחרון הבריטים לא מפסיקים ללייקק לאלבומי התמונות של הזוג הטרי, וויליאם וקתרין. גם לראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון יש עמוד משלו, אך הוא מעוצב בצורה הקלאסית של הפייסבוק ובינינו אפילו משעמם. כנראה שבסופו של דבר, קשה להתחרות בבית המלוכה.

ניקולא סרקוזי

לפני כחצי שנה העמוד של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי נפרץ, ומעריציו קיבלו את ההודעה שאין הוא מתכוון לרוץ לבחירות לנשיאות בשנת 2012. מאז הסטטוסים מתנהלים על מי המנוחות (בצרפתית כמובן), וכל 400,000 המלייקקים לסרקוזי יכולים ליהנות מאלבומי תמונות היסטריים, כמו זה שהמתעד את ביקורו של וודי אלן ואחרים. רק חבל שהעדכון האחרון לעמוד עלה בסוף חודש מאי. שמישהו יתעורר שם בשאנז אליזה ויפה שעה אחת קודם.

ניקולא סרקוזי: יש לו גם זמן להתבליין עם מארק צוקרברג (סריקה מתוך פייסבוק)

המלכה רניה

אישתו של מלך ירדן, המלכה רניה אל-עבדאללה עושה כבוד למנהיגי המזרח התיכון, עם כמעט 720,000 לייקים, ואלפי אינטרקציות מדי יום עם המעריצים. מתחת לתמונה הראשית מופיע הכיתוב "אם, רעיה, לוחמת למען זכויות אדם ומלכה", ורניה מעדכנת את החבר'ה בתמונות, לינקים לכתבות שמעניינות אותה וכמובן בפרוייקטים וארגוני צדקה שהיא לוקחת בהם חלק. אה, ויש גם סרטונים וקליפים של זמרים שהמלכה האם אוהבת.

גודלאק ג'ונתן

האמת היא שגם אני לא כל כך הכרתי את הנשיא הטרי של ניגריה, אבל עם למעלה מחצי מיליון לייקים, גודלאק ג'ונתן הוא אחד מהמנהיגים האפריקאיים בפעילים ביותר בפייסבוק. כל סטטוס שלו זוכה לאלפי לייקים ותגובות, וכלוחם צדק ואיש משפחה כתב סחבק על עצמו כי הוא "מתמקד בלשרת את בורא עולם, המשפחה והמדינה כמיטב יכולתי". סוג של מרגש. או שלא.

אנג'לה מרקל

האמת היא שלא ציפיתי יותר מדי מקנצלרית גרמניה, ואכן העמוד של אנג'לה מרקל די קלאסי ואפילו מ-ש-ע-מ-ם. היא אמנם מקפידה לעדכן את 100,000 המעריצים שלה בקטעים מכתבות ותכניות טלוויזיה בהשתתפותה, אבל אפשר להודות בזה שמסיבות עיתונאים בגרמנית גורמות לנו לפהק. כמו המלכה רניה, גם למרקל יש טאב מיוחד ל-YouTube, רק חבל שהיא לא מרבה להשתמש בו.

ברק אובמה

מדובר באחד העמודים הכי מעניינים של מנהיג של מדינה, שכן לייק קטן לברק אובמה, יכול לפנק אתכם בכניסה להגרלה לארוחה זוגית עם נשיא ארצות-הברית. יש גם חלק המכיל כתובות וטלפונים של כל המחלקות השונות בבית הלבן, כמו גם אלבומי תמונות מעודכנים, תמונות של אובמה עם שלל מפורסמים ולכן אני ממש לא מתפלא שלמעלה מ-21 מיליון גולשים כבר לייקקו. על עמוד לוהט שכזה, וחשבון טוויטר עם יותר מ-8.8 מיליון אנשים שעוקבים אחריו, ברק אובמה מקבל את הברטלייק ממני.

ברק אובמה מפרק: כי כולנו בני אדם (סריקה מתוך פייסבוק)

בנימין נתניהו

ולסיום נקנח בעמוד של ראש הממשלה שלנו, שיכול ללמוד דבר או שניים מהקולגות מעבר לים. סיבוב קצר על העמוד של בנימין נתניהו לא העלה משהו מעניין, מלבד האפשרות להצטרף לכתב הנאמנות של ביבי לאנשיו. אמנם יוזמה חביבה, אך אתם עלולים להסתכן במבול חומרים לאי-מייל שלכם. ישנם עדכונים על יוזמות חדשות של נתניהו, דעות שלו על משבר הקוטג' וגלעד שליט אבל ביבי, אני חושב שאתה מסוגל ליותר. להרבה יותר.

אהבתם את אחד העמודים הנ"ל? אל תשכחו לספר לי. שבוע טוב שיהיה.