הספר שלי כמעט נגמר, ובעוד שעתיים הנסיעה לדהרמסלה. יבגני התחיל לקרוא אותו אחרי, ונותרו לו מאה עמודים. התגוררנו בשכונה קטנה קטן מעל העיר. כמה גסט האוסים, מסעדות ומכוני יוגה על שני רחובות קטנים. שוטטתי בחיפוש אחר ישראלים. החצר של ה"סוויס קוטג’” הייתה מלאה, אבל לא בישראלים. ב"סוויס גרדן" לא היה אף אחד. עליתי ברחוב השני, התלול, אבל היו בו רק אירופאים. חזרתי ביאוש למטה. צליל מוכר מאחת המרפסות תפס אותי. לא מלים, לא מבטא, אולי חיתוך דיבור. נשענתי על הגדר והאזנתי. שפה היא דבר כל כך עשיר. כעבור כמה דקות הצלחתי לזהות מילה או שתיים. מה עכשיו?

evgeni pinson

נכנסתי לחצר הריקה ועליתי במדרגות. במרפסת ישבו שלוש נשים מבוגרות ובחור צעיר, אכלו ושוחחו. הרכב קצת משונה, אבל אין ספק – הם ישראלים. “יש לכם ספר להחליף?”, שאלתי. הן החליפו מבטים. “הממ... בדרך כלל אנחנו מחליפות בינינו לבין עצמנו", אמרה אחת, “אני עוד מעט מסיימת ספר של יוכי ברנדס", אמרה אחרת, "מה יש לך?”. “בשביס-זינגר". “נשמע מעניין", אמרה. “כן, רק שאני נוסע עוד מעט ולא בא לי יוכי ברנדס". “יש לך את הטיגריס הלבן, לא?", שאלה אחת את האחרת, “קראתי", אמרתי. “תנסה בהיל-טופ", אמר הבחור.

חזרתי לחדר. יבגני התקדם, אבל לא מספיק. “תנסה בגסט האוס לידנו, יש שם איזו חבורה", הוא הציע. עליתי לגג. במרפסת ממול ישב מישהו וקרא. הוא נראה ישראלי, אבל איך אוכל להיות בטוח? רגע, מה זו התסרוקת הזו? כן, פגשנו אותו אתמול בעלייה למפל! הוא שם לב אליי וצעק "הלו". “אהלן", צעקתי, “רוצה להחליף ספר?”. “לא, בדיוק סיימנו פה את כל ההחלפות, אבל רגע, סיוון!” הוא הכניס לרגע את הראש לחדר, חזר ואמר "לא, גם היא החליפה. מצטער. שיהיה בהצלחה!”.

עשרים דקות לפני היציאה. סיימתי את הספר. יבגני אמר שנלך בכל זאת להיל-טופ. ממעלה הרחוב התלול עלה גרם מדרגות ארוך ותלול עוד יותר. הגענו מתנשפים. לפחות אני. שקט. מתחתינו נפרשו ההרים המיוערים וביניהם הגנגס. רחש נשמע מאחת המרפסות מעלינו. זו עברית? טיפסנו. כמה בחורים חשופי גב במשקפי שמש היו שרועים על מזרנים, בקושי הביטו בנו. “היי, יש לכם ספר להחליף?”. בחור בקוקו ומשקפיים אמר שיש לו ספר באנגלית שהוא לא כל כך אוהב. ספר באנגלית? ואיך בכלל בוחרים ספר? הוא נכנס רגע לחדר, אולי יש לו עוד אחד. פתחתי בעמוד אקראי. אומרים שמספיקה פסקה אחת בשביל לדעת. לא מוצא חן בעיני. עשר דקות ליציאה. הספר השני על טיפוס לאוורסט, הוא אומר שזה ספר טוב. עמוד אקראי, פסקה, אני לא לגמרי מבין, אבל לקחתי. יבגני יסיים את בשביס-זינגר ויביא לו. רצנו למטה.