פריחת פרחי האביב תמה, ועכשיו מתחילה פריחת העצים

מה זה: העצים שפורחים עכשיו בסגול מרהיב (בלעז: ג'קרנדה)

איפה: בלוך, פרישמן, בכניסה לאיילון מדרום

חבל"ז: הסגול היום סגול מאודפריחת האביב תמה (עוד צפויות שאריות בצפון בדמות אדמוניות החורש ואוליכמה), וכעת מגיע תור לבלוב העצים. ואלה, שורו הביט וראו, הולכים להפתיע אתכם ביג טיים.

עץ הסיגלון פוצח את פריחת העצים המיובאים שנקלטו היטב בישראל: הגרבילאות, הצאלונים וגם הסיסמים שנותנים ריחם. (ותודה לגילי סופר, שותפי ל-X blog, על האיזכור האחרון. אמנם הסיגלון הוא עץ מיובא, אבל לפי מיטב ידיעתי אינו פולשני).

אם יצא לכם לנסוע לאחרונה ברחוב בלוך בת"א, להציץ בעץ הסגול שבפתח איילון דרום ממש לפני מחלף לה גארדיה, או להרים עיניים מהגה ולראות עצים מכוסים בפריחה סגולה מרהיבה - דעו שחזיתם בסיגלון.

הסיגלון, המיתמר לגובה של כ-15 מטר, הגיע לישראל בתקופת המנדט הבריטי מהאזורים הצפוניים של דרום אמריקה, ושמו המקצועי הוא סיגלון חד עלים. סבתא שלנו מעדיפה פשוט "ג'קרנדה".

בדומה לנו, הוא יכול לחיות רק מעל טמפרטורה של 4 מעלות צלסיוס, ועל כן יוצא לאזורים חמים ברחבי העולם, ובהם אפריקה והמזרח התיכון. יופיו טמון בתפרחת המלאה המקיפה את העץ, בטרם יעטה עלווה. כל פרח בודד פורח בסגול קטן, כולם יחד סגול איתן, ויוצרים כתמים סגולים מרהיבים ברחבי הארץ.


סיגלון מקרוב

איפה אפשר להתרגש מהסגול?

הכי יפה בעינינו היא שדרת הסיגלונים ברחוב בלוך בת"א, שפורחת כמעט מקצה לקצה.

אנחנו ראינו עוד כמה נגיעות סגולות ברחוב פרישמן פינת שטנד, בכביש 4 לפני צומת רעננה דרום, בוואדי ערה פינת מוצמוץ וערה ובכניסה לאיילון דרום מכיוון ירושלים.

אפילו במחנה גלילות תראו מהכביש איך הסגול הבוהק צובע את האפור הצבאי המאובק.

פרישמן פינת שטנד

ויש גם צ'ופר לילדים: אחרי הפריחה, עוד חודשיים בערך, הפרחים יהפכו לפירות נוקשים וכהים בצורת "קסטנייטות". אפשר לאסוף אותם, וזה הרבה יותר מרגש מפוגים.