ותרו על החזיות

עם השנים שחלפו הפכו החזיות שלנו להצהרה אופנתית - ופוליטית, וחברתית - של ממש (ולמסחטת כסף לא נורמלית, אבל לא ניכנס לזה עכשיו), אבל בל נשכח שעד היום האמנו - או לפחות רצינו להאמין - שהחזייה הנכונה תמנע מכוח המשיכה לעשות את שלו על הגוף שלנו.

ובכן, מסתבר שזו טעות.

מחקר שנערך באוניברסיטת בזנסון שבצרפת על ידי הד״ר ז׳אן דניס רולון הוכיח שחוץ מלפרנס עשרות רשתות אופנה ברחבי העולם, לחזיות אין שום תרומה משמעותית. ״רפואית, פיזיולוגית אנטומית - השדיים לא מרוויחים שום דבר מחזייה״, פסק הד״ר בראיון לרשת סיאנביסי. “למעשה, ההיפך הוא הנכון: חזייה רק תורמת לצניחת החזה״.

במחקר של רוליון השתתפו כ-330 נשים בגילאי 18 עד 35, וגילה, לתדהמתו, שהפטמות של נשים שהלכו ללא חזייה צנחו ב-7 מילימטר בשנה, לעומת שמונה וחצי מילימטר באותה תקופת זמן אצל נשים שהלכו עם חזייה.

״המסקנה שלנו ברורה״, אמר. ״הוכחנו שדווקא החזייה מונעת מרקמות השד להיווצר ולכן תורמת לצניחתו. אני חושב שחזייה היא עזר שקרי. עם זאת, אני לא יכול להמליץ לכל הנשים בעולם להפסיק ללכת עם חזייה, כיוון שפלח האוכלוסיה שבדקנו אינו גדול מספיק ואינו מייצג את כלל הנשים בעולם״.

אל תמכור לה שוקולד

רבות מדובר - ובצדק מוחלט - על פערי השכר האסטרונומיים בין גברים לנשים העובדים באותו מקצוע או באותה חברה. לא מעט חוקרים וסוציולוגים נדרשו לסוגייה המסעירה, ועד היום מנסים להבין למה, בעצם, נשים בכירות מרוויחות פחות.

ובכן, סקר שנערך החודש על ידי חברת ״רדשיט מחקרים״ האמריקאית בקרב 2,062 גברים ונשים בארצות הברית וקנדה בדק ומצא: זה פשוט לא ממש מעניין אותן.

על פי הסקר, אחד מכל חמישה שוקל או היה רוצה להחליף מקום עבודה בשנה הקרובה, ובנתון הזה אין הבדל בין גברים לנשים. הסיבות, עם זאת, זה כבר משהו אחר.

בעוד שגברים שקלו להחליף עבודה בגלל משכורת נמוכה ורצון לעלייה בשכר (42%), תואר נחשב יותר (28%) או איזון בין החיים הפרטיים לעבודה (22%, אם כי כאן הגברים הקדימו את הנשים באחוז אחד בלבד), הנשים רצו דברים שונים ממקום העבודה שלהן.

הרוב המכריע (30%) מחפש אתגר חדש וטען שהתפקיד שלו לא מעניין אותו מספיק, ובמקום השני (23%) נמצא הסעיף ״תרבות ארגונית לקויה״, הכולל חיי חברה כושלים במשרד ומעט מדי חטיפים במטבחון. אכן סעיף חשוב, אין מה לומר. במקום השלישי (17%) התמקם הסעיף יחסים לקויים עם הבוס, שאותו ציינו רק 8% מהגברים.

עוד נתון מעניין מהסקר הוא ש-30% מהנשים ציינו שעבודתן לעולם לא ממשיכה בבית או בסוף השבוע (לעומת 13% מהגברים) ורק 9% מהנשים (לעומת 14%) ציינו שהן תמיד ממשיכות לעבוד בבית. הפער הגדול ביותר היה בין נשים שאמרו שהן ממשיכות לעבוד בבית לפעמים (21%) לעומת גברים (39%).

אתן יכולות לוותר על האקמול

כמה פעמים לקחת אקמול או אדוויל והרגשתן שכאב הראש שלכן לא ממש עובר? מחקר משולב של אוניברסיטת מקגיל המכובדת, אוניברסיטת דיוק ובית חולים קנדי מצא: וואלה, מסתבר שאתן צודקות.

עד היום האמינה הקהילה המדעית שגברים ונשים חשים כאב באותה צורה, אך מסתבר שהדבר אינו נכון, ולשני המינים יש מערכות כאב שונות לחלוטין. ניסוי בעכברים הוכיח שמשככי כאבים הועילו אך ורק לעכברים, ועל העכברות כמעט ולא הייתה להם השפעה. בעקבות כך מאמינים החוקרים שתאים אחרים לגמרי משדרים כאב אצל נשים.

המחקר הזה, שפורסם במגזין Nature neuroscience המכובד החודש, מטלטל לא רק את המדע אלא גם את עולם התרופות, שמריח מחלקה חדשה לגמרי על המדפים. אם זה יעזור לנשים להעביר את המיגרנה, אנחנו בעד.

כן, אנג׳לינה ג׳ולי, אנחנו לגמרי מסתכלים עלייך

תמיד ידענו איפשהו בלבנו השחור והלא מפרגן שלנשים יפות וזוהרות החיים קלים יותר. הן, כמובן, הפריכו את הטענה הזו במאות ראיונות למגזינים ברבות השנים וטענו שמה פתאום, יש להם אותן קשיים בדיוק כמו לכולן.

והן משקרות.

21 גברים באוניברסיטת ז׳יאנג שבסין הוכנסו לחדר ונדרשו להסתכל על 300 תמונות של נשים. הן סיווגו את הנשים האטרקטיביות ביותר, ואלו הוכנסו לחדר ונתבקשו לחבור אליהם למשחק הימורים ממוחשב, כשגלי המוח של הגברים נסרקים כל הזמן. התוצאות ידהימו אתכן רק אם מעולם לא ראיתן גבר בחברתה של אישה יפה.

המחקר מצא שקיים סיכוי גבוה יותר ב-20% שגבר יסכים להתפתות לעסקה רעה מאישה יפה. כמו כן, הם הסכימו יותר להצעות ממוצעות והגיבו לאט יותר כשהוצגה בפניהם עסקה רעה. כמו כן, נמצא שהם מוכנים להמר על סכום כסף גדול יותר כשהם בחברתה של אישה יפה מאשר כשהם לבד. מפתיע, אה? לא? ככה חשבנו.